Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Программа составления квалификационных экзаменов лицами, выявившими намерения получить Свидетельство о праве на занятие адвокатской деятельностью

Высшая квалификационная комиссия адвокатуры при Кабинете Министров Украины
Программа, Протокол от 17.08.2001 № 6/3

ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ УКРАЇНИ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Програма
складання кваліфікаційних іспитів особами, які виявили намір отримати Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю

Пояснення до Програми складання кваліфікаційних іспитів

1. Програма складається з тринадцяти розділів.

2. У кожному розділі є 22 питання.

3. На основі даної Програми регіональні КДКА складають білети. У кожний білет включаються питання з кожного розділу Програми по одному питанню. Всього має бути 22 білети. У кожному білеті по 13 питань.

4. Крім усних відповідей на включені у білет питання претендент складає правовий документ з теми, яка вказується регіональною комісією. Таких тем комісією має бути розроблено не менше 12 і претендент витягує їх разом із білетом.

5. Відповідаючи на питання білета претендент має повністю розкрити його суть, специфіку і роботу адвоката як представника з боку позивача, так і відповідача, як захисника обвинуваченого, як підсудного, так і представника потерпілого.

I. Історія адвокатури, правове становище адвокатури і адвоката. Юридична практика адвоката

1. Походження та історичний шлях світової адвокатури. Які Вам відомі найкращі адвокати минулого і сучасності?

2. Виникнення та розвиток української адвокатури. Що Ви читали про адвокатуру України?

3. Права та обов'язки адвоката. Як Ви уявляєте суть обов'язку адвоката "використовувати всі передбачені законом засоби захисту прав і законних інтересів громадян і юридичних осіб"?

4. Нормативна база адвокатської діяльності в Україні. Які у Вас є пропозиції щодо вдосконалення законодавства про адвокатуру.

Опрос