Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Программа культурного, научного и технического сотрудничества между Правительством Украины и Правительством Французской Республики на 1997 - 1998 - 1999 гг.

Страны - участницы
Программа, Двустороннее соглашение (не СНГ) от 30.01.1997

ПРОГРАМА
культурного, наукового і технічного співробітництва між Урядом України та Урядом Французької Республіки на 1997 - 1998 - 1999 рр.

ДАТА ПІДПИСАННЯ: 30.01.97 р.
ДАТА НАБРАННЯ ЧИННОСТІ: 30.01.97 р.

ПРЕАМБУЛА

Відповідно до положень, передбачених Угодою про культурне, наукове та технічне співробітництво між Урядом України і Урядом Французької Республіки, підписаною 19 жовтня 1995 р., Сторони домовилися визначити пріоритетні напрямки співробітництва в лінгвістичній, виховній, культурній, науковій, технічній, аудіовізуальній галузях і в галузі вищої освіти та окреслити основні напрямки Програми обмінів на наступні три роки.

Вони погодилися провести засідання Змішаної українсько-французької комісії, створеної на основі цієї Угоди, в Києві або Парижі до кінця 1997 р. з тим, щоб підбити перший підсумок обмінів і визначити нові можливі орієнтири.

Сторони визнають важливість підписання 14 червня 1994 р. Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та Європейським Союзом.

Вони вітають одна одну із вступом України до Ради Європи 9 листопада 1995 р. і вважають, що ця подія повинна укріпити українсько-французьке співробітництво в багатьох галузях, зокрема в тих, що сприяють утвердженню демократичних цінностей, та поглибити взаємне ознайомлення з культурою двох держав.

У галузях, відкритих для технічного співробітництва, Сторони домовились вважати пріоритетними акції, що сприяють якісному функціонуванню громадських інституцій, які спираються на демократичні цінності, з метою модернізації економічного та громадського життя в рамках децентралізованої економіки.

Вони вирішили сприяти децентралізованим обмінам та, зокрема, обмінам між територіальними об'єднаннями двох держав у рамках чинного законодавства та чинних правил. Вони сприятимуть прямим обмінам між людьми та шукатимуть ефективне поєднання двостороннього співробітництва з багатосторонніми програмами, зокрема з програмами Європейського Союзу.

Вони домовилися розпочинати разом щоразу, коли це є можливим, нові форми співробітництва, що базуються на принципах партнерства та на взаємному визначенні цілей.

I. СПІВРОБІТНИЦТВО В ГАЛУЗІ ЛІНГВІСТИКИ, ВИХОВАННЯ ТА КУЛЬТУРИ

I. МЕРЕЖА ЗАКЛАДІВ

- Київський Центр культурного і лінгвістичного співробітництва

Сторони висловлюють задоволення діяльністю Французького культурного Центру в Україні, який став з 1 липня 1995 р. Київським Центром культурного і лінгвістичного співробітництва (ЦКЛС). Ця діяльність набуває різних форм: мистецькі заходи, конференції, медіатека, інформація та документація по Франції, взаємне ознайомлення з творчістю французьких та українських митців, діяльність по навчанню і викладанню французької мови. Центр сучасної документації (Центр ресурсів) почав свою діяльність у Французькому культурному Центрі. Інші такі центри можуть відкритися в Донецьку, Одесі та Львові за допомогою Альянс Франсез.

Опрос