Идет загрузка документа (521 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Соглашение между Украиной и Российской Федерацией о параметрах раздела Черноморского флота

Страны - участницы
Перечень, Двустороннее соглашение (СНГ) от 28.05.1997
редакция действует с 21.04.2010

УГОДА
між Україною і Російською Федерацією про параметри поділу Чорноморського флоту

ДАТА ПІДПИСАННЯ: 28.05.97 р.
ДАТА РАТИФІКАЦІЇ: 24.03.99 р.
ДАТА НАБУТТЯ ЧИННОСТІ: 12.07.99 р.

Дію цієї Угоди продовжено на двадцять п'ять років з 28 травня 2017 року
 з наступним автоматичним подовженням на наступні п'ятирічні періоди, якщо
 жодна зі Сторін не повідомить письмово іншу Сторону про припинення їх дії не пізніше,
 ніж за один рік до завершення терміну дії, згідно з Угодою від 21 квітня 2010 року

Україна і Російська Федерація, що далі іменуються Сторонами, 

діючи відповідно до Угоди між Україною і Російською Федерацією по Чорноморському флоту від 9 червня 1995 року,

погодилися про таке:

Стаття 1

1. Чорноморський флот Російської Федерації використовує зазначені у статтях 2 і 3 цієї Угоди об'єкти Чорноморського флоту в м. Севастополі та інші пункти базування і місця дислокації корабельного складу, авіації, берегових військ, об'єкти оперативного, бойового, технічного і тилового забезпечення на умовах та протягом строку дії Угоди між Україною і Російською Федерацією про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня 1997 року та Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про взаємні розрахунки, пов'язані з поділом Чорноморського флоту і перебуванням Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня 1997 року.

2. Порядок використання об'єктів Чорноморського флоту, за винятком згаданих у статтях 2 і 3 цієї Угоди, визначається Українською Стороною. Перелік та параметри об'єктів, які використовує Україна, містяться у Додатку N 1.

Стаття 2

1. Основна база Чорноморського флоту Російської Федерації знаходиться в м. Севастополі.

2. На основній базі Чорноморського флоту Російської Федерації розміщуються його штаб та інші органи управління, а також військові формування, підприємства, організації та установи Чорноморського флоту Російської Федерації. Перелік і параметри об'єктів, що використовуються Чорноморським флотом Російської Федерації у м. Севастополі, містяться у Додатку N 2.

Стаття 3

1. Чорноморський флот Російської Федерації використовує також такі пункти базування і місця дислокації:

31-й випробувальний центр з відповідними об'єктами забезпечення; 

аеродром Гвардійське з об'єктами забезпечення;

військовий санаторій "Ялта" - у м. Ялта;

830-й пост зв'язку та ретрансляції в м. Ялта і 1001-й пункт високочастотного зв'язку в населеному пункті Прибережне Судацького району, порядок використання яких визначається окремою угодою між міністерствами оборони Сторін;

2436-й склад ракетного палива на станції Мамут.

2. Перелік і параметри зазначених об'єктів, пунктів базування і місць дислокації містяться в Додатку N 3.

Стаття 4

Перелік військових кораблів та суден зі складу Чорноморського флоту, що належать відповідно до цієї Угоди кожній із Сторін, міститься в Додатку N 4.

Стаття 5

Поділ між Сторонами озброєнь, військової техніки та засобів забезпечення сил берегової оборони, морської піхоти та морської авіації наземного базування Чорноморського флоту здійснюється відповідно до Додатків N 5 і N 6.

Стаття 6

1. Розподіл між Сторонами об'єктів, а також поділ кораблів, суден, озброєнь, військової техніки та іншого майна Чорноморського флоту здійснюються за спільним планом, що розробляється Міністерством оборони України і Міністерством оборони Російської Федерації.

2. Оцінка стану, приймання та передача об'єктів, кораблів, суден, озброєння, військової техніки та іншого майна Чорноморського флоту здійснюються двосторонньою комісією.

Стаття 7

1. Звичайні озброєння і техніка, що обмежуються Договором про звичайні збройні сили в Європі від 19 листопада 1990 року, знаходяться в частинах морської піхоти Чорноморського флоту Російської Федерації. Ці озброєння і техніка розміщуються на території України на тимчасовій основі і не перевищують 132 бойових броньованих машин і 24 артилерійських одиниць калібру 100 міліметрів і вище. Дані кількості звичайних озброєнь і техніки розміщуються на території України відповідно до "Протоколу про звичайні озброєння і техніку, що належать до категорій, які обмежуються Договором, і знаходяться в силах берегової оборони, морській піхоті і Ракетних військах стратегічного призначення", який є невід'ємною частиною Угоди про принципи і порядок виконання Договору про звичайні збройні сили в Європі від 15 травня 1992 року.

Розміщення згаданих вище звичайних озброєнь і техніки на території України здійснюється відповідно до пунктів 1(B), 1(C) і 2  статті V Договору про звичайні збройні сили в Європі на строк дії цієї Угоди. З цією метою Україна після виведення Російською Федерацією з території України всіх озброєнь та військової техніки, що обмежуються Договором про звичайні збройні сили в Європі та не ввійшли у вищезазначені рівні, відповідним чином коригує раніше надане нею повідомлення про розгортання на тимчасовій основі додаткових кількостей звичайних озброєнь і техніки на своїй території.

2. Бойові літаки морської авіації наземного базування Чорноморського флоту Російської Федерації, що тимчасово знаходиться на території України, не перевищують 22 одиниць. Дана кількість бойових літаків розміщується на території України відповідно до "Спільної Заяви Азербайджанської Республіки, Республіки Вірменія, Республіки Білорусь, Республіки Казахстан, Республіки Молдова, Російської Федерації, України та Республіки Грузія у зв'язку з Договором про звичайні збройні сили в Європі" до Угоди про принципи та порядок виконання Договору про звичайні збройні сили в Європі від 15 травня 1992 року. 

3. Чисельність особового складу в частинах морської піхоти та морської авіації наземного базування Чорноморського флоту Російської Федерації не перевищує кількості, зазначеної у Додатку N 2.

Стаття 8

Спори щодо тлумачення та застосування цієї Угоди розв'язуються Змішаною комісією, що утворюється відповідно до статті 24 Угоди між Україною і Російською Федерацією про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня 1997 року.

Якщо Змішана комісія не зможе розв'язати переданий їй спір, то він буде розв'язуватися дипломатичним шляхом у якнайкоротший термін.

Стаття 9

Додатки NN 1 - 6 до цієї Угоди є її невід'ємною частиною.

Стаття 10

Ця Угода тимчасово застосовується з дати її підписання і набуває чинності з дати останнього повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття нею чинності.

Обмін повідомленнями про виконання процедур, необхідних для набуття чинності цією Угодою, буде здійснено одночасно з обміном повідомленнями про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності Угодою між Україною і Російською Федерацією про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня 1997 року і Угодою між Урядом України і Урядом Російської Федерації про взаєморозрахунки, пов'язані з поділом Чорноморського флоту і перебуванням Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня 1997 року.

Ця Угода діє протягом строку дії Угоди між Україною і Російською Федерацією про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня 1997 року.

Вчинено м. Києві 28 травня 1997 року в двох примірниках, кожний українською та російською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.

 

За Україну 

За Російську Федерацію 

 

Перелік і параметри об'єктів Військово-Морських Сил України

N п/п 

Назва об'єкта 

Місце дислокації 

Номер військ. містечка 

Кількість приміщень і споруд 

Займана площа (га) 

1. Командні пункти 

1. 

Повсякденний КП Кримської ВМБ 

с. Новоозерне (Донузлав) 

9,4 

2. 

Повсякденний КП 296 однрка 

с. Чорноморське 

9,6 

3. 

Повсякденний КП 116 бррчк 

с. Кислиця 

66 

0,3 

4. 

Повсякденний КП 181 брстремк 

м. Миколаїв 

61 

11 

2,4 

5. 

Повсякденний КП 315 днковр 

м. Очаків 

10 

2,4 

6. 

Повсякденний КП 423 днстремк 

м. Керч 

60 

4,8  

7. 

Повсякденний КП 475 днпл 

м. Феодосія 

84 

8. 

Повсякденний КП 318 днкрез 

м. Одеса 

2. Об'єкти системи зв'язку 

1. 

682 вузол зв'язку Кримської ВМБ 

с. Новоозерне (Донузлав) 

10,5 

2. 

1861 вузол зв'язку 

с. Новоозерне (Донузлав) 

3. 

535 вузол зв'язку 

м. Миколаїв 

4. 

534 вузол зв'язку 

м. Очаків 

5. 

681 вузол зв'язку  

c. Чорноморське 

6. 

840 вузол зв'язку 

м. Одеса 

35 

14 

1,2 

7. 

540 вузол зв'язку 

м. Ізмаїл 

0,6 

8. 

3335 склад засобів зв'язку 

с. Новоозерне (Донузлав) 

1,4 

9. 

504 вузол зв'язку 

м. Керч 

60 

10. 

747 пункт контролю безпеки зв'язку 

п. Новоозерное (Донузлав) 

  

  

  

11. 

675 вузол зв'язку 

м. Феодосія  

84 

12. 

СДВ радіостанція "Таран" із складу 529 вузла зв'язку флоту 

м. Балаклава  

Б-26 

15 

0,65 

13. 

640 окремий радіопередаючий центр із складу 529 вузла зв'язку флоту 

с. Зеленогорське  

151 - 155 

17 

186,3 

14. 

4411 склад засобів зв'язку 

м. Феодосія  

91 

2,18 

15. 

Лінейно-апаратний зал N 10 із складу 529 вузла зв'язку флоту 

м. Балаклава  

Б-14 

  

  

16. 

1296 Станція ФПЗ 

с. Донузлав 

  

  

  

17. 

Підсилювальний пункт із складу 122 опз и ртз 

м. Бахчисарай 

  

  

  

3. Об'єкти радіотехнічної служби 

1. 

61 лабораторія настроювання і регулювання озброєння 

с. Новоозерне (Донузлав)  

0,2 

2. 

Філія 213 складу РТМ 

м. Бахчисарай  

б/н 

0,7 

3. 

1781 радіотехнічний взвод 

о. Зміїний  

0,8 

4. 

1791 радіотехнічний взвод 

м. Великий Фонтан 

113 

11 

0,6 

5. 

1785 радіотехнічний взвод 

м. Тарханкут 

0,4 

6. 

1339 радіотехнічна рота 

с. Красносільське 

3,75 

7. 

1793 радіотехнічний взвод 

м. Євпаторійський 

29 

1,2 

8. 

1792 радіотехнічний взвод 

м. Тендра  

0,75 

9. 

1341 радіотехнічна рота 

м. Ай-Петрі  

Я-8 

4,8 

10. 

1786 радіотехнічний взвод 

м. Айтадор  

278 

0,24 

11. 

1782 радіотехнічний взвод 

м. Меганом  

161 

1,5 

12. 

1344 радіотехнічна рота 

м. Опук  

69 

0,3 

13. 

1784 радіотехнічна рота 

м. Керч  

74 

0,05 

14. 

Управління 79 району спостереження 

м. Феодосія  

73 

0,5 

15. 

1343 радіотехнічна рота 

м. Ільї  

153 

0,17 

16. 

1794 радіотехнічний взвод 

м. Чауда 

56 

0,1 

17. 

314 пост НИС (без вимірювального комплексу) 

м. Феодосія 

  

  

  

4. Об'єкти тилу 

1. 

1318 об'єднаний склад 

м. Керч 

1,19 

1,5 

2. 

4109 склад пального 

м. Ізмаїл 

46 

4,5 

3. 

1810 склад пального 

м. Одеса 

122,
111 

41 

4,8 

4. 

Військовий склад 816 артполку 

м. Сімферополь 

27 

11 

11,3 

5. 

2818 склад пального 

с. Новоозерне (Донузлав) 

67 

18 

10,2 

6. 

6410 склад пального 

м. Саки 

114 

44 

9,6 

7. 

2210 склад пального 

с. Прісноводне 

168 

39 

33 

8. 

2935 об'єднаний склад 

м. Ізмаїл 

3, 27, 65 

19 

2,5 

9. 

2670 об'єднаний склад 

м. Миколаїв 

4, 10, 25, 87 

18 

1,6 

10. 

1675 об'єднаний склад 

м. Одеса 

134 

19 

2,4 

11. 

2806 об'єднаний склад 

м. Євпаторія 

б/н 

131 

2,5 

12. 

Філія 1834 продовольчого складу 

м. Старий Крим 

72 

13. 

Філія 1831 речового складу 

м. Старий Крим 

72 

с. Підгорне 

138 

2,66 

14. 

Торгівельно-закупівельна база 

м. Сімферополь 

б/н 

15. 

489 відділ військової торгівлі 

м. Керч 

б/н 

16. 

671 відділ військової торгівлі 

м. Сімферополь 

б/н 

17. 

676 відділ військової торгівлі 

м. Євпаторія 

б/н 

18. 

254 відділ військової торгівлі 

м. Судак 

б/н 

19. 

Філія 2053 речового складу 

с. Дальнє 

б/н 

20. 

Філія 2054 продовольчого складу 

с. Дальнє 

б/н 

21. 

686 відділ торгівлі 

м. Феодосія 

22. 

1834 продсклад 

м. Феодосія 

94, 95 

13 

4,5 

23. 

1831 речовий склад 

м. Феодосія 

94 

  

5. Об'єкти медичної служби 

1. 

4212 медичний склад 

м. Старий Крим 

72 

13 

2. 

1442 військово-морський госпіталь з поліклінічним відділенням 2200 

с. Новоозерне (Донузлав) 

0,6 

3. 

560 корабельна група спецмеддопомоги 

с. Новоозерне (Донузлав) 

4. 

273 санітарно-епідеміологічний загін 

с. Новоозерне (Донузлав) 

0,7 

5. 

2067 медичний склад 

с. Новоозерне (Донузлав) 

0,2 

6. 

1467 військово-морський госпіталь 

м. Миколаїв 

18 

4,4 

7. 

Кадр управління 4759 госпітальної бази 

м. Миколаїв 

0,5 

8. 

219 військово-морський лазарет 

м. Очаків 

10 

9. 

1452 військово-морський лазарет 

м. Ізмаїл 

21, 22 

0,5 

10. 

2430 медичний склад 

м. Одеса 

б/н 

0,5 

11. 

373 військово-морський лазарет 

м. Керч 

0,5 

12. 

189 ветеринарно-епізоотичний загін 

м. Феодосія 

119 

0,15 

13. 

1465 військово-морський госпіталь 

м. Феодосія 

62 

15 

0,72 

6. Об'єкти забезпечення ракетно-артилерійським і мінно-торпедним озброєнням 

1. 

4295 об'єднаний склад озброєння і майна 

м. Керч 

5, 6 

16 

2,1 

2. 

2222 об'єднаний склад озброєння і майна 

м. Одеса 

15, 16 

3. 

635 об'єднаний склад озброєння і майна 

м. Ізмаїл 

89 

11 

0,9 

4. 

2927 об'єднаний склад озброєння і майна 

м. Миколаїв 

  

100 

5. 

4864 об'єднаний склад озброєння і майна 

с. Наумівка 

  

16 

6. 

1983 об'єднаний склад озброєння і майна 

с. Новоозерне (Донузлав) 

  

0,3 

7. 

Ракетно-технічна частина 296 дивізіону ракетних катерів 

с. Чорноморське 

1, 8 

36 

27,2 

8. 

1797 об'єднаний склад озброєння і майна 

с. Машине

б/н 

29 

150 

9. 

1943 об'єднаний склад озброєння і майна 

м. Очаків 

15, 16, 11, 14  

39 

19,6 

10. 

1745 авіаційна база протичовнового озброєння 

с. Мирний (Донузлав) 

16 

2,5 

11. 

4273 ракетно-технічна база 

с. Октябрьське 

16 

16 

12. 

3828 рухома база торпедного озброєння 

с. Машине 

7. Об'єкти судноремонтних заводів 

1. 

414 судноремонтний завод ВМФ 

м. Феодосія 

147, 148, 149 

50 

33,7 

2. 

331 судноремонтний завод ВМФ 

м. Балаклава 

Б-35, 38, 41, 52, 53, 55, 67, 72 - 74, 77, 81, 82    

24 

18,4 

3. 

37 судномеханічний завод 

м. Київ 

б/н 

29 

28,17 

8. Об'єкти морської інженерної служби 

1. 

242 мобдепо 

с. Машине 

46 

1,2 

2. 

1992 відділ морської інженерної служби 

м. Євпаторія 

44, 46 

0,2 

3. 

218 управління начальника робіт 

м. Євпаторія 

24 

3,7 

4. 

Управління морської інженерної служби КВМБ 

с. Новоозерне (Донузлав) 

16 

0,2 

5. 

363 мобдепо 

с. Новоозерне (Донузлав) 

16 

0,1 

6. 

497 електромережа 

с. Новоозерне (Донузлав) 

16 

0,5 

7. 

88 дорожньо-експлуатаційна ділянка 

с. Новоозерне (Донузлав) 

16 

0,15 

8. 

1993 відділ морської інженерної служби 

м. Ізмаїл 

38 

0,2 

9. 

1995 відділ морської інженерної служби 

м. Миколаїв 

84 

0,1 

10. 

1996 відділ морської інженерної служби 

м. Одеса 

1, 12 

32 

20,9 

11. 

1998 відділ морської інженерної служби 

м. Феодосія 

  

  

  

9. Гідротехнічні споруди 

1. 

Причали:    2 од. 

м. Євпаторія 

  

  

2. 

6 од. 

с. Чорноморське 

  

  

  

3. 

6 од. 

м. Ізмаїл 

  

  

  

4. 

3 од. 

м. Миколаїв 

  

  

  

5. 

7 од. 

м. Одеса 

  

  

  

6. 

6 од. 

м. Очаків 

  

  

  

7. 

21 од. 

с. Новоозерне (Донузлав) 

  

  

  

8. 

15 од. 

м. Балаклава 

  

  

  

9. 

Причали N 11 - 13, плавучі причали, 1 - 3, 3А 7 од., ділянка причалу N 10 

м. Феодосія 

  

  

  

10. 

6 од. 

м. Керч 

  

  

  

10. Об'єкти розвідки 

1. 

108 радіозагін 

м. Бровари 

б/н 

15 

82 

2. 

316 учбовий загін 

м. Київ 

б/н 

13 

107 

3. 

1464 розвідпункт спец. призначення з радіовузлом 

м. Очаків 

26 

7,3 

4. 

160 розвідпункт 

м. Одеса 

б/н 

0,19 

11. Об'єкти служби радіоелектронної боротьби 

1. 

323 вузол комплексного технічного контролю 

с. Новоозерне (Донузлав) 

12. Об'єкти управління пошуковими аварійно-рятувальними роботами 

1. 

Філія 2225 складу рятувальних засобів 

с. Міжгір'я 

Сім-15 

12 

2,5 

13. Об'єкти технічного управління 

1. 

Судноремонтна майстерня 

м. Балаклава 

83 

1,2 

2. 

108 військова майстерня 

м. Одеса 

М-10 

0,18 

3. 

4 об'єднана майстерня 

м. Очаків 

16 

7,6 

4. 

1101 об'єднана ремонтна майстерня 

м. Керч 

0,9 

5. 

Підземний комплекс (об'єкт 825) 

м. Балаклава 

6. 

Контрольно-вимірювальна магнітна станція N 10 

м. Одеса 

б/н 

7. 

419 станція розмагнічування 

м. Одеса 

б/н 

8. 

4821 склад тех. майна 

с. Дальнє 

б/н 

14. Об'єкти метрологічної служби 

1. 

3984 база вимірювальної техніки ВПС ЧФ 

м. Євпаторія 

5, 42 

31 

198,7 

2. 

547 лабораторія вимірювальної техніки 

м. Балаклава 

3. 

303 лабораторія вимірювальної техніки 

с. Новоозерне (Донузлав) 

4. 

176 лабораторія вимірювальної техніки 

м. Миколаїв 

15. Об'єкти радіаційно-хімічної безпеки 

1. 

413 розрахунково-аналітична станція 

с. Новоозерне (Донузлав) 

14 

1,1 

16. Об'єкти гідрографічної служби 

1. 

333 ділянка гідрографічної служби 

с. Мирне (Донузлав) 

0,4 

2. 

1908 склад ГШМ 

м. Керч 

3. 

206 гідрометеослужба 

с. Новоозерне (Донузлав) 

0,6 

4. 

Управління 46 району гідрографіч. служби 

м. Одеса 

34 

0,3 

5. 

1905 склад ГШМ 

м. Одеса 

34 

0,1 

6. 

Управління 67 району гідрографічної служби 

м. Миколаїв 

10 

0,9 

7. 

4610 склад ГШМ 

м. Євпаторія 

0,5 

8. 

Система навігаційного забезпечення 46 РГС 

м. Одеса 

132 

0,8 

9. 

Система навігаційного забезпечення 67 РГС 

м. Миколаїв 

0,7 

10. 

Управління 60 району гідрографічної служби 

м. Керч 

2,44 

11. 

160 ділянка гідрографічної служби 

м. Маріуполь 

  

  

  

12. 

4286 ремонтно-відновлювальна база ЗНО 

м. Керч 

  

  

  

17. Об'єкти автобронетанкової служби 

1. 

Філія 334 складу 

с. Дальнє 

б/н 

1,7 

2. 

Філія 334 складу 

с. Міжгір'я 

СІМ-14 

1,2 

3. 

Філіал 334 складу 

с. Мельничне 

б/н 

0,4 

4. 

3829 автомоб. склад 

с. Новоозерне (Донузлав) 

1,5 

5. 

13 станція техобслуговування  

м. Одеса 

б/н 

0,2 

6. 

425 станція техобслуговування  

м. Ізмаїл 

б/н 

0,2 

7. 

458 станція техобслуговування 

м. Миколаїв 

27 

0,25 

8. 

Філія 159 станції техобслуговування 

м. Керч 

б/н 

0,1 

9. 

Гараж N 3 

с. Новоозерне (Донузлав) 

  

  

  

10. 

Гараж N 79 

м. Одеса 

  

  

  

18. Спортивні об'єкти 

1. 

4 яхт-клуб 

м. Херсон 

б/н 

0,6 

19. Об'єкти управління 

1. 

2198 рухома ремонтно-технічна база 

м. Балаклава 

б/н 

2. 

248 бригада спеціального технічного контролю 

м. Балаклава 

б/н 

0,12 

3. 

6727 ремонтно-технічна база флоту 

с. Куйбишеве 

10 

7,65 

20. Об'єкти навчальних закладів 

1. 

41 військова школа молодших спеціалістів зв'язку 

м. Миколаїв 

12 

2. 

43 флотська команда 

с. Новоозерне (Донузлав) 

97 

21. Об'єкти забезпечення базування корабельного складу 

1. 

4533 берегова база 

с. Чорноморське 

1,7 

26 

29,6 

с. Новоозерне (Донузлав) 

1,7 

44 

26,4 

2. 

5713 берегова база 

с. Новоозерне (Донузлав) 

б/н 

31 

28,5 

3. 

4258 берегова база 

с. Новоозерне (Донузлав) 

б/н 

72 

51,5 

4. 

1490 берегова база 

м. Керч 

7, 19 

28 

3,1 

5. 

1152 берегова база 

с. Кислиці 

б/н 

11 

2,5 

6. 

4537 берегова база 

м. Одеса 

б/н 

25 

6,5 

7. 

1200 берегова база 

м. Ізмаїл 

24, 48 

20 

4,4 

8. 

1436 берегова база 

м. Миколаїв 

б/н 

48 

32 

9. 

839 берегова база 

м. Очаків 

4, 19, 21, 9, 37, 99 

51 

21,1 

10. 

480 берегова база 

м. Феодосія 

84 

11 

0,93 

11. 

2334 берегова база 

с. Мирне 

  

  

  

22. Об'єкти берегових війск 

1. 

Ангарський полігон:
- військове стрільбище
- танкова директриса
- стрілецько-артилер. полігон
- автодром 

півн. 5 км с. Перевальне 

Б-2 

4878 

2. 

Євпаторійський поліг.:
- військове стрільбище
- танкове вогневе містечко
- стрілецько-артилерійський полігон
- танкодром 

м. Євпаторія 

Б-4 

210 

3. 

126 дбо: 

м. Сімферополь 

  

  

  

- 100 пбо  

  

7  

33  

26,1  

- 98 пбо 

  

230,
99 

54 

18,26 

- 361 пбо 

м. Євпаторія 

34, 48
162,
164 

6
6

1
1, 139
50 

- 257 тп 

с. Перевальне 

27 

19 

142 

-1096 зрп 

с. Міжгір'я 

1-Б 

24 

51,2 

- дивізійні 
склади 

с. Сергіївка 
  

78 

26 

20,5 

272 

11 

1,3 

4. 

521 обрабр: 

  

  

  

  

- 1212 обрдн 

с. Резервне 

Б-60 

30 

14,1 

- 1135 обрдн 

с. Оборонне 

Б-42 

18 

12,3 

- 469 взвод консервації 

м. Балаклава 

Б-30 

20 

6,7 

5. 

301 оабр 

м. Сімферополь 

261 

20 

10 

23. Об'єкти авіації 

1. 

Аеродром пост. баз. "Веселе" з дислокованими частинами 

с. Веселе 

1,3 

327 

1183,62 

2. 

Аеродром пост. баз. "Октябрьське" з дислокованими частинами 

с. Октябрьське 

1 - 3, 9, 10, 16 

171 

959, 21 

3. 

Аеродром пост. баз. "Донузлав" з дислокованими частинами 

с. Мирне (Донузлав) 

1, 2 

86 

604,5 

4. 

Аеродром розсередж. Генічеськ 

м. Генічеськ 

407,74 

5. 

Аеродром розсередж. Воїнка 

с. Воїнка 

355,32 

6. 

Аеродром розосередж. Сокологірне 

с. Сокологірне 

451,5 

7. 

Аеродром розосередж. Сизівка 

с. Сизівка 

365,42 

8. 

Аеродром розосередж. Євпаторія 

м. Євпаторія 

576 

9. 

2418 авіаційно-технічний склад 

ст. Прольотна 

328 

25 

14,0 

10. 

369 окремий інженерно-аеродромний батальйон 

с. Кировське 

0,14 

11. 

4070 база зберігання резервних літаків 

м. Овруч 

15 

75,0 

12. 

1246 склад авіаційних боєприпасів 

45 км пд-з м. Керч 

34 

455,38 

13. 

Зона розосередження 3118 атб 

с. Пісчане 

64,53 

14. 

Зона розосередження 3140 атб 

с. Ново-Андріївка 

19 

14,8 

15. 

Філія 1246 складу авіаційних боєприпасів 

с. Іванівка 

12 

57,2 

16. 

143 окремий інженерно-аеродромний батальйон 

м. Бахчисарай 

  

34 

6,1 

17. 

146 регіональний авіаційний полігон 

40 км пд-сх. м. Очаків 

  

28 

10960 

18. 

992 окремий ремонтно-відновлювальний батальйон ВПС 

Гвардійське 

  

  

  

24. Заклади культури і об'єкти технічних засобів пропаганди 

1. 

Будинки офіцерів 

с. Веселе 

  

  

  

м. Миколаїв 

  

  

  

м. Очаків 

  

  

  

м. Саки 

  

  

  

м. Балаклава 

  

  

  

с. Новоозерне (Донузлав) 

  

  

2. 

Матроські клуби 

м. Ізмаїл 

  

  

  

м. Миколаїв 

  

  

  

м. Одеса 

  

  

  

м. Феодосія 

  

  

  

с. Новоозерне (Донузлав) 

  

  

3. 

Видавництво газети Кримської ВМБ 

с. Новоозерне (Донузлав) 

  

  

4. 

Кінопрокатна база 

с. Новоозерне (Донузлав) 

  

  

25. Гарнізонні об'єкти 

1. 

Військові комендатури 

м. Ізмаїл 

  

  

  

с. Новоозерне (Донузлав) 

  

  

26. Будівельні організації 

1. 

210 УНР 

м. Миколаїв 

  

  

  

2. 

905 ВБЗ 

м. Миколаїв 

  

  

  

3. 

614 УНР 

с. Мирне 

  

  

  

4. 

745 ВБЗ 

с. Мирне 

  

  

  

5. 

327 УНР 

м. Ялта 

  

  

  

6. 

257 ВБЗ 

с. Гурзуф 

  

  

  

7. 

735 УНР 

м. Євпаторія 

  

  

  

8. 

627 УНР 

м. Євпаторія 

  

  

  

9. 

4746 БАМ 

м. Євпаторія 

  

  

  

10. 

1122 УНР 

м. Саки 

  

  

  

11. 

1562 ВБЗ 

м. Саки 

  

  

  

12. 

280 УНР 

м. Євпаторія 

б/н 

0,45 

13. 

453 ВБЗ 

м. Євпаторія 

б/н 

1,45 

  

Разом: 

  

  

2953 

23565,61 

Перелік і параметри об'єктів ВМС України в м. Севастополь 

1. Командні пункти 

1. 

Основний КП ВПС 

м. Севастополь 

Л-2 

19 

31,6 

2. 

Запасний КП флоту 

м. Севастополь 

126 

0,22 

3. 

Тиловий ПУ ЧФ 

м. Севастополь 

130 

6,5 

4. 

Повсякденний КП тилу ЧФ 

  

147, 109 

0,33 

5. 

Основний КП 68 брковр 

м. Севастополь 

193 

2,69 

6. 

Повсякденний КП 68 брковр 

м. Севастополь 

193 

  

2. Об'єкти системи зв'язку 

1. 

589 вузол зв'язку 68 брковр 

м. Севастополь 

193 

0,04 

2. 

341 вузол зв'язку тилу флоту 

  

130 

67 

2,55 

3. 

715 вузол контролю безпеки зв'язку 

  

179 

0,03 

4. 

577 управління начальника робіт 

  

124 

29 

2,62 

5. 

210 військова комендатура зв'язку з об'єктом СУС-01106 

с. Вишневе 

  

  

  

6. 

Із складу 122 опс и рто: - центр зв'язку КП ВПС ЧФ "Листва" 

с. Фруктове 

  

  

  

7. 

239 ОРУ 

  

387 

13 

36,9 

8. 

Філія 1767 складу засобів зв'язку 

м. Севастополь 

А-4 

34 

1,0 

3. Об'єкти радіотехнічної служби 

1. 

213 склад радіотехнічного озброєння 

  

376, БАР4 

56 

6,51 

2. 

1783 радіотехнічний взвод 

м. Лукул 

493 

3,03 

3. 

1338 радіотехнічна рота 

м. Айя 

Б-34 

2,4 

4. Об'єкти тилу 

1. 

З/д гілка N 5 (545 м) з наливною естакадою і прирейковим складом ПММ на 1000 м куб. 

с. Кача 

  

  

  

2. 

1256 склад ПММ 

  

300 

16 

14,0 

3. 

Філія 2054 продскладу 

м. Севастополь 

136 

0,41 

4. 

Сховище N 3 продскладу 1965, гараж 2053 речового складу 

м. Севастополь 

11 

0,86 

5. 

1985 речовий склад 

м. Севастополь 

11 

6. 

Управління 756 ОТФ 

  

109 

0,11 

7. 

Підприємства 471 відділу військової торгівлі на території в/ч ВМСУ 

  

-  

22
об'єкти 

-  

8. 

Сховище N 9, гараж 2054 продов. складу 

  

136.11 

5. Об'єкти медичної служби 

1. 

41 інфекційний госпіталь 

м. Севастополь 

102 

32 

4,9 

2. 

2114 медичний склад 

  

384 

1,01 

3. 

Санаторій-профілакторій військових будівельників "Омега" 

  

174 

22 

7,17 

4. 

Дитячий оздоровчий табір "Омега" 

  

19 

4,5 

6. Об'єкти забезпечення ракетно-артилерійським і мінно-торпедним озброєнням 

1. 

Філія 17 арсеналу 

м. Севастополь 

171 

11,98 

2. 

3818 рухома база ПЧВ 

  

7. Об'єкти морської інженерної служби 

1. 

47 матеріальний склад 

м. Севастополь 

11, 57 

14 

0,73 

2*. 

33 електромережа 

  

24, 307 

0,3 

3. 

155 ВБЗ 

  

307, 494 

19 

1,52 

4. 

1045 управління начальника робіт МІС 

  

9, 57, 494 

29 

2,55 

8. Об'єкти будівельного управління 

1. 

1848 БАМ (південний гараж)  

  

488 

22 

4,8 

2. 

598 УНР (будівля управління) 

  

142 

0,3 

3. 

227 ВБЗ 

  

142 

4,96 

4. 

653 УНР 

  

142 

  

5. 

СПТУ-2 

  

261, 285 

2,73 

6. 

Ж/д розвантажувальна ділянка 

б. Камишова 

  

2,64 

7. 

779 УНР 

  

142 

9. Гідротехнічні споруди з групами технічних систем обслуговування 

1. 

Гідротехнічні споруди (110, 111, 111а, 111б, 112, 112а, 112в, 112б, 113, 113а, 114, 114а, 115, 115а, плавпірс ПСС) 

б. Стрілецька 

  

15 

1246 м 

10. Об'єкти забезпечення базування корабельного складу 

1. 

696 берегова база 

  

193 

2. 

621 берегова база 

  

308 

3. 

Управління і 1054 берегова база 37 брСС 

б. Стрілецька 

452 

  

3,66 

11. Об'єкти технічного управління 

1. 

2977 склад шкіперського майна 

м. Севастополь 

88, БАХ-3 

25 

11,87 

12. Об'єкти служби радіоелектронної боротьби 

1. 

219 окремий полк радіоелектронної боротьби 

  

179 

34 

28,38 

2. 

469 окремий вузол комплексного тех. контролю 

  

399 

66,19 

13. Об'єкти радіаційно-хімічної безпеки 

1. 

Відділення 1209 хімсклад (7 сховищ) 

  

431, 426 

18 

20,7 

14. Об'єкти авто-бронетанкової служби 

1. 

334 автомобільний склад 

  

81 

Частина території зі складськими приміщеннями 

2,0 

2. 

108 авторемонтний завод 

  

401 

12 

4,62 

15. Об'єкти навчальних закладів 

1. 

11 учбовий загін підводного плавання 

  

9, 84, БАТ-1,182 

13,45 

2. 

117 військово-морська школа молодших спеціалістів 

 

371, 381, 475 

25 

8,2 

3. 

15 флотський екіпаж 

  

308, 62 

43 

12,87 

16. Об'єкти берегових військ 

1. 

632 орап 

  

302, 320 

33 

30,5 

2. 

951 обрп: (без 30 батареї) 

  

М-1, М-4, М-7 

37 

13,9 

17. Заклади культури, технічних засобів пропаганди і спортивні об'єкти 

1. 

Редакція газети "Трудова вахта" 

  

2. 

Клуб військових будівельників 

  

24 (частина) 

0,45 

3. 

Спортивний зал 

  

285 

0,03 

4. 

Стадіон 44 спортклуб ЧФ 

  

257 

3,55 

18. Гарнізонні об'єкти 

1. 

Філія військової комендатури гарнізону 

Північна сторона 

50 

0,02 

2. 

Військова комендатура 

с. Балаклава 

Б-80 

0,02 

  

Разом: 

  

  

637 

334,99 

  

Всього: 

  

  

3590 

23900,6 

____________
* Примітка: Зазначені об'єкти використовуються спільно.

Примітка. За взаємною згодою Командуючого Військово-Морськими Силами України та Командуючого Чорноморським флотом Російської Федерації допускається тимчасове базування кораблів та суден в Севастопольській гавані, а також спільне використання об'єктів судноремонту.

 

Перелік і параметри об'єктів Чорноморського флоту Російської Федерації в місті Севастополі

NN п/п 

Найменування 

Номер військового містечка 

Кількість будівель та споруд 

Займана площа (га) 

1. Командні пункти 

1. 

Основний КП флоту 

КС-2 

14 

12 

2. 

Повсякденний КП флоту 

359 

3. 

Повсякденний КП ВПС 

24 

4. 

Основний КП 41 бррка 

42 

5. 

Повсякденний КП 41 бррка 

42 

2. Об'єкти системи зв'язку 

1. 

529 вузол зв'язку флоту 

390, 209, КС-2, 3, Я-19, 20 

68 

263,41 

2. 

723 вузол зв'язку 41 бррка 

42 

3. 

1767 склад засобів зв'язку 

106, А-4 

10 

10,09 

4.* 

771 ремонтний завод засобів зв'язку (крім 1 поверху 42-ї лабораторії) 

486 

3,08 

5. 

89 окремий полк зв'язку 

19 

23 

5,36 

6. 

497 вузол фельд'єгерського поштового зв'язку 

179 

7. 

85 окремий батальйон зв'язку і РТО 

п. Кача 

8. 

597 вузол зв'язку 155 брпл 

б. Южная 

  

  

9. 

941 пункт управління зв'язку ЧФ 

359 

1,5 

10. 

1639 пункт управління зв'язком РТО ВПС ЧФ 

м. Севастополь 

  

11. 

Станція ФПЗ 85-го обз та РТО 

п. Кача 

3. Об'єкти радіотехнічної служби 

1. 

297 лабораторія налагодження озброєння 

3 кімнати 

2. 

3512 база техобслуговування позиційних засобів виявлення 

62 

1,75 

3. 

Управління 77 району спостереження 

277, 296 

3,04 

4. 

Радіотехнічний відділ ЧФ 

27 

0,03 

5. 

15 гідроакустичний комплекс 

277 

6. 

1860 радіотехнічний взвод 

296 

7. 

213 склад РТВ 

60, 62, 171 

49 

2,57 

4. Об'єкти тилу 

1. 

688 перевалочна база пального 

299 

63 

118,6 

2. 

2054 продсклад 

10, 20, 399 

48 

9,96 

3. 

1965 продсклад 

22 

20 

1,2 

4. 

Хлібзавод 

94, 287 

20 

2,6 

5. 

2053 речовий склад 

180, 399 

40 

14,22 

6.* 

16 ветеринарна лабораторія 

249 

0,74 

7. 

Механічна пральня N 1 

148 

0,4 

8. 

Механічна пральня N 2 

13 

0,14 

9. 

Управління торгівлі ЧФ 

29 

0,3 

10. 

471 відділення військової торгівлі 

466, 469, 499, 487, 100, 149, 480, 461, К-1, 116 

15 

7,1 

11. 

641 автомобільна база тилу ЧФ 

31 

2,18 

12. 

Склад твердого палива 

М-14 

17 

13,8 

13. 

Комбінат по ремонту речового майна 

210 

0,64 

14. 

4 базовий гараж 

184 

0,89 

15. 

Комбінат побутового обслуговування 

29 

16.* 

280 щитова станція 

72 

2,94 

5. Об'єкти медичної служби 

1. 

1472 військово-морський госпіталь
з 182 станцією переливання крові,
503 медзагоном спецпризначення, 782 корабельною групою спеціальної меддопомоги 

6, 92, 472, 471 

46 

10,14 

2. 

110 поліклініка з 32 військово-лікувальною комісією, 470 медлабораторією 

71, 190 

0,26 

3.* 

65 стоматологічна поліклініка з 23 інтернатурою мед. складу 

24 

0,5 

4 * 

502 санітарно-епідеміологічний загін з 1050 судмедлабораторією флоту, 957 санітарно-контрольним пунктом 

31, 249 

1,94 

5. 

Дитячий садок N 46 

48 

0,18 

6. 

2114 медичний склад 

62, 384 

21 

5,25 

7. 

Кадр 4757 госпітальної бази 

495, 472 

12 

3,51 

8. 

Дача військової Ради ЧФ 

474 

5,69 

9. 

Дитячі оздоровчі табори "Алсу-1", "Алсу-2", "Батиліман" 

п. Морозовка Батиліман А-1, А-2, БАТ-1 

41 

22,25 

6. Об'єкти забезпечення ракетно-артилерійським та мінно-торпедним озброєнням 

1. 

3413 технічна ракетна база 

398, 482, 451 

38 

190,68 

2. 

17 арсенал з 1584 технічною ракетною базою 

15, 355, 456, М-7, М-15 

167 

196,34 

3. 

2790 база торпедного озброєння 

59 

6,77 

4.* 

2800 база мінного озброєння 

15, 16, 19, 47, 88, 2, БАР-6, М-13, 171 

105 

180,28 

5. 

2316 авіаційна база протичовнового озброєння 

М-13 

57 

17 

6. 

ОРВІ 

83 

0,28 

7. Об'єкти судноремонтних заводів 

1. 

13 судноремонтний завод 

139, 148, 169, 208, 281, 404, 458, 481, 491, БАТ-2, 478 

354 

74,83 

2.* 

1127 ремонтний завод ракетно-артилерійського озброєння 

20, 258 

20 

3,91 

3. 

172 окреме конструкторське бюро ВМФ 

208, 489 

0,1 

8. Об'єкти морської інженерної служби 

1. 

1997 відділення Морської інженерної служби 

94, 453, 484, 498, 210, 249, 13 

663 

62,22 

2. 

160 окремий морський інженерний батальйон 

51 

65 

18,4 

3. 

1477 інженерний склад 

376 

19 

2,46 

4. 

86 дорожньо-експлуатаційна ділянка 

122, 164 

15 

1,89 

5. 

1345 експлуатаційно-технічне відділення МІС 

6. 

4 рухома залізнична електростанція 

7. 

112 рухома залізнична електростанція 

  

  

  

8. 

64 УНР МІС 

307 

35 

5,03 

9. 

Філія ГМПІ 

376, 129 

11 

0,49 

10. 

163 маскувальна лабораторія 

477 

0,04 

11. 

Управління МІС ЧФ 

вул. Луначарського 

  

  

12. 

899 ГТС 

121 

0,08 

9. Гідротехнічні споруди з групами технічних систем обслуговування 

1.** 

Причали 127 од. 

  

  

10415 п. м 

10. Об'єкти розвідки 

1. 

130 Центр РЕР 

98 

2. 

530 Інформаційний центр 

359 

3. 

37 окремий центр спеціального зв'язку 

235 

4. 

3 радіозагін 

149, 460 

42 

75,8 

11. Об'єкти управління пошукових аварійно-рятувальних робіт 

1. 

2225 склад рятувальних засобів 

89 

18 

3,7 

12. Об'єкти технічного управління 

1. 

2926 база технічного майна 

171, БАХ-3, 88, 20, 510, М-19 

62 

29,45 

2.* 

Контрольно-вимірювальна магнітно-електрична станція-5 

226 

0,72 

3.* 

34 станція розмагнічування кораблів 

14 

0,73 

4.* 

91 судноремонтний завод з базою відпочинку 

42, 193, 505 

40 

4,25 

5. 

1098 судноремонтна майстерня 

355, 3 

11 

5,96 

6. 

1020 судноремонтна майстерня 

13, 126 

0,91 

13. Об'єкти метрологічної служби 

1. 

3037 база вимірювальної техніки 

29, 505, 226 

0,1 

14. Об'єкти радіаційно-хімічної безпеки 

1. 

Об'єкти 32 окремого батальйону хімзахисту 

М-3 

33 

6,25 

2. 

1209 хімсклад 

171, 1, 21, 6, 116 

28 

16,5 

3.* 

25 хімлабораторія 

380 

0,07 

15. Об'єкти гідрографічної служби (використовуються спільно) 

1. 

Відділ гідрографічної служби ЧФ 

128 

0,4 

2. 

Управління 47 району гідрографічної служби з управлінням 23 океанографічної експедиції 

295, 292, 72, 294, 296, 297, 298, 500, 501, 502, 509, Я-13 

95 

15,64 

3. 

Аерологічна станція 

496 

2,2 

4. 

3637 склад ГШМ 

126, 56, 72 

28 

16,74 

5. 

Управління 20 гідрографічного загону 

56 

23 

3,74 

Перелік засобів навігаційного обладнання, об'єктів та інфраструктури Гідрографічної служби Чорноморського флоту, що знаходяться на території України, буде остаточно узгоджений в рамках Угоди між Україною і Російською Федерацією про навігаційно-гідрографічне та гідрометеорологічне забезпечення безпеки мореплавства в Чорному та Азовському морях. 

16. Об'єкти автобронетанкової служби 

1. 

334 автомобільний склад 

81 

45 

5,72 

2. 

105 станція техобслуговування 

24 

1,49 

3.* 

Учбовий автомобільний батальйон 

  

  

  

17. Спортивні об'єкти 

1.* 

44 спортивний клуб ЧФ 

88, 236 

46 

1,99 

2.* 

57 яхт-клуб флоту 

84 

22 

2,94 

18. Об'єкти учбових закладів 

1. 

7 учбовий загін 

8, Б-1, 9 

39 

11,84 

2. 

532 учбовий загін 

31 

96 

12,83 

3. 

698 учбовий центр 

355, 13 

3,34 

19. Об'єкти забезпечення базування корабельного складу 

1. 

458 берегова база 

8, 9, БАТ-3 

31 

4,55 

2. 

604 берегова база 

42, 482 

52 

26,45 

3. 

3154 берегова база 

83, 126 

38 

6,73 

4. 

102 загін ПДСЗ 

452 

3,66 

20. Об'єкти берегових військ 

1.* 

Полігон 810 обрмп 

116 

294,42 

2. 

810 обрмп з 299 учбовим центром 

116, 114, 17 

78 

3. 

1096 зрп 

490 

6,69 

21. Об'єкти авіації 

1. 

Аеродром пост. базування Кача з дислокованими частинами, 859 учбовим центром, 528 літаючою лабораторією, 120 загоном підготовки та пуску літаків-мішеней 

К-1, 2, К-4 

146 

1138,54 

2. 

Аеродром розосередження Херсонес 

467 

44 

191,3 

3. 

Аеродром розосередження Південний 

17,75 

4. 

Об'єкти управління ВПС ЧФ з частинами та підрозділами забезпечення 

  

  

  

- штаб ВПС ЧФ 

24 

0,5 

- 118 комендатура охорони та обслуговування 

167 

16 

1,5 

Управління ВПС ЧФ 

  

5. 

122 полк зв'язку 

  

2,0 

  

- управління, штаб, техчастина, тил полку  

198 

70 

  

  

- передаючий радіоцентр 

БАХ-6, 66 

  

- радіобатальйон зв'язку 

Л-2 

  

- батальйон зв'язку і РТО 

6. 

2418 склад авіаційно-технічного майна 

-  

-  

-  

22. Заклади культури та об'єкти технічних засобів пропаганди 

1. 

Будинок офіцерів флоту 

12, 13, 100, 175 

34 

1,81 

2. 

Базовий матроський клуб 

175 

0,88 

3. 

Видавництво та друкарня газети "Флаг Родины" 

399, 147 

0,6 

4. 

357 склад технічних засобів пропаганди та кінопрокатна база 

286 

0,74 

5. 

Музей флоту 

100 

0,22 

6. 

Драматичний театр флоту 

175, 243 

0,32 

7. 

Ансамбль пісні і танцю 

175, 60 

8. 

Будинок офіцерів 

п. Кача 

0,8 

9. 

Матроський клуб 

п. Кача 

0,9 

10. 

Морська бібліотека 

23. Будівельні організації 

1. 

Будівельне управління ЧФ (в/ч 53074) 

129 

0,2 

2. 

191 УНР 

121, 142, 249, 281, 358, 407, 453, 484 

5,13 

3. 

366 ВБЗ 

281 

11 

1,9 

4. 

903 ВБЗ 

5. 

264 УНР 

488 

8,2 

6. 

1848 БАН (без південного гаража) 

247 

5,34 

7. 

544 УНР 

342, 463 

3,73 

8. 

123 УНР 

453 

1,9 

9. 

24 ЗЗБВіК 

252 

11,08 

10.* 

54 Мехбудзавод 

35, 291, 311, 362 

17 

6,87 

11. 

803 КМТС 

462, 126 

13,3 

12. 

159 КЗВ 

488 

42,76 

13. 

Дитячий садок N 50 

67 

0,32 

14. 

Дитячий садок N 57 

142 

0,29 

15. 

Дитячий садок N 58 

453 

0,89 

24. Об'єкти гарнізонної служби 

1. 

Воєнна комендатура гарнізону 

104, 286, 50 

0,5 

2. 

Комендатура військових сполучень водної ділянки порту 

28 

0,05 

3. 

115 комендатура 

359, 489, 30, 41, 60, 126, 142, 286 

50 

5,3 

4.* 

Гарнізонна гауптвахта 

286 

5. 

Адміністративний будинок 

вул. Леніна, 27 

  

  

  

Разом: 

  

3571 

3312,49 

Разом у складі Чорноморського флоту Російської Федерації на території України військовослужбовців - 25 тис. чоловік, включаючи 1987 чол. в морській піхоті та морській авіації наземного базування.

В межах основної бази Чорноморського флоту Російської Федерації управління внутрішнім та зовнішнім рейдом, контроль за входом та виходом в базу, забезпечення безпечного режиму плавання кораблів та суден здійснюються з КП Військово-Морських Сил України та КП Чорноморського флоту Російської Федерації відповідно до правил рейдової служби, які будуть оголошені спільним наказом командуючих.

____________
* Примітка: Зазначені об'єкти використовуються спільно.

** Примітка: За взаємною згодою Командуючого ВМС України та Командуючого Чорноморським флотом Російської Федерації допускається тимчасове базування кораблів і суден у Севастопольській гавані, а також спільне використання об'єктів судноремонту.

 

Перелік та параметри об'єктів Чорноморського флоту Російської Федерації поза містом Севастополем

NN п/г 

Найменування об'єкта  

Місце дислокації 

Номер військ. містеч. 

Кількість будинків та споруд 

Площа, яку займає об'єкт (га) 

1. Об'єкти 31 Випробувального центру 

1. 

Повсякденний КП, управління 31 ВЦ 

п. Феодосія 

14, 139, 103, 162 

78 

6,25 

2. 

1 полігон  

п. Пісчана Балка 

17 

79 

800 

Вимірювальний пункт N 1 

м. Кіік-Атлама (п. Орджонікідзе) 

142 

2,65 

3. 

Випробувальна база 

с. Чорноморське (Ленінського району) 

49, 56 

74 

6560, 22 

Вимірювальний пункт N 2 (окрім 1794 ртв) 

м. Чауда 

49 

10 

  

Вимірювальний пункт N 3 

г. Дюрмень 

49 

  

Вимірювальний пункт N 4 

р-н оз. Узунларське 

49 

10 

  

Вимірювальний пункт N 5 

г. Опук 

49 

  

4. 

2 випробувальне управління 

м. Севастополь, (м. Фіолент, 

468, Б-1, 483, 97, 

29
51 

413,52 

  

б. Балаклава) 

450 

0,54 

5. 

2 полігон 

м. Феодосія 

64, 43-А 

42,
11 

16,57 

Позиція технічна 

м. Ільї 

164 

12,82 

Майстерня 

Морський порт 

45 

Вимірювальний пункт N 6 

п. Прибережне 

43 

19 

20 

Вимірювальний пункт N 7 

г. Кара-Даг (п. Планерське) 

159 

5,08 

Вимірювальний пункт N 8 

с. Сонячногірське 

145 

9,4 

Вимірювальний пункт N 9 

м. Баштовий 

146 

3,2 

6. 

Науково-випробувальна база 

п. Прибережне 

43 

18 

22,0 

7. 

3 Випробувальне управління (окрім 1343 ртр) 

м. Феодосія
м. Ільїн 

118
25
69 

5,
6,

0,28
0,27
0,6 

2. Об'єкти забезпечення 31 ВЦ 

1. 

Інфраструктура системи базування 311 однокс (управління 311 однокс, 1013 берегова база, 95 учбов. кабінети, 214 боновосітьовий майданчик) 

м. Феодосія 

45 

70 

8,95 

2. 

831 вузол зв'язку 31 ВЦ з 61 ПВЧЗ та 1404 станцією ФПЗ 

м. Феодосія 

73 

-  

4,23 

3. 

629 радіотехнічна ремонтна майстерня 

м. Феодосія 

12 

0,45 

4. 

757 відділ тилу флоту 

м. Феодосія 

7, 94, 99, 102, 113, 138, 144, б/н 

51 

15,91 

5. 

98 санітарно-епідеміологічний загін 

м. Феодосія 

62 

0,72 

6. 

2933 об'єднаний склад озброєння та майна 

м. Феодосія 

101 

14 

15,53 

7. 

203 лабораторія вимірювальної техніки 

м. Феодосія 

45 

8. 

159 станція техобслуговування, автобаза 31 ВЦ 

м. Феодосія 

113 

  

9. 

219 РБУ МІС ЧФ 

м. Феодосія 

80 

0,95 

10.* 

Будинок офіцерів 

м. Феодосія 

81 

0,61 

11. 

Військова комендатура 

м. Феодосія 

б/н 

12. 

Гараж N 5 

м. Феодосія 

14 

  

13. 

4611 склад ГШМ, 472 ГМС і 28 окрема гідрографічна партія 

м. Феодосія 

14. 

Причали N 4*, 5*, 6*, 7 - 10 (причал N 10 до кореня плавпірсу) 

м. Феодосія 

  

  

  

15. 

2411 склад пального 

м. Феодосія 

104 

22 

17,08 

3. Об'єкти системи зв'язку 

1. 

830 пост зв'язку і ретрансляції із складу 529 вузла зв'язку флоту (спільне використання каналів зв'язку відповідно до окремих угод) 

м. Ялта 

Я-19, Я-20 

0,83 

2. 

1001 пост високочастотного зв'язку (спільне використовування каналів зв'язку відповідно до окремих угод) 

п. Прибережне 

б/н 

0,04 

4. Об'єкти тилу 

1. 

2436 склад ракетного пального 

ст. Мамут 

17 

54,32 

5. Об'єкти медичної служби 

1. 

Військовий санаторій "Ялта" 

м. Ялта 

10, 9, 15, 18 

22 

6,71 

6. Об'єкти берегових військ 

1. 

Морський десантний полігон для проведення батальйонних тактичних навчань з бойовою стрільбою з висадкою десанту на плав та на упор 

гора Опук 

Б-1 

  

5700 

7. Об'єкти авіації 

1. 

Аеродром пост. баз. Гвардійське з дислокованими частинами 

с. Гвардійське 

1 - 3, 16, 11 - 13, 7 

250 

1209, 836 

2. 

321 пересувний киснево-добувний завод 

на території аер. Гвардійське 

14 

3. 

1471 автомобільна ремонтна майстерня 

на території аер. Гвардійське 

  

  

  

4. 

Будинок офіцерів 

м. Гвардійське 

  

  

8. Будівельні організації 

1. 

244 УНР 

м. Феодосія 

52, 96, 97 

20 

5,9 

2. 

944 ВБЗ 

м. Феодосія 

51 

15 

4,66 

  

Всього в Криму поза межами м. Севастополя 

  

1020 

  

14920,13 

____________
* Примітка: Зазначені об'єкти використовуються спільно.

 

ПЕРЕЛІК ВІЙСЬКОВИХ КОРАБЛІВ ТА СУДЕН ЧОРНОМОРСЬКОГО ФЛОТУ, ЯКІ НАЛЕЖАТЬ УКРАЇНІ ТА РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ

Ранг  

Клас, підклас  

Проект  

Кількість  

Найменування  

Рік побудови  

Належить ЧФ РФ (50 %)  

Передається ЧФ РФ у порядку взаєморозрахунків при розподілі   

Належить ВМС України  

1  

Ракетно-артилерійські кораблі  

1164   

1   

   

-  

   

   

   

58  

1  

ркр "Москва"  

1983  

ркр "Москва"  

   

   

   

ркр "Головко"  

1965  

   

ркр "Головко"  

   

   

кр "Кутузов"  

   

   

кр "Кутузов"  

   

68  

1  

   

1955  

   

   

   

Протичовнові кораблі  

1134б  

3  

впк "Азов"   

1975   

впк "Азов"  

  

   

   

   

впк "Очаков"  

1973  

   

впк "Очаков"    

   

   

   

впк "Керчь"  

1975  

впк "Керчь"  

   

   

Всього кораблів 1 рангу  

6  

   

   

3  

3  

   

2  

Підводні
човни  

641б  

1  

"Б-380"  

1982  

"Б-380"  

"Б-9"  

   

641  

2  

"Б-9"  

1965  

   

   

   

   

   

"Б-435"  

1970  

   

   

"Б-435"  

877  

1  

"Б-871"  

1990  

"Б-871"  

   

   

Ракетно-артилерійські кораблі  

1239  

1  

рк "Бора"  

1989  

рк "Бора"  

   

   

Протичовнові кораблі  

61  

3  

скр "Сметливый"  

1969  

скр "Сметливый"  

   

   

   

   

скр "Красный Кавказ"  

1967  

скр "Красный Кавказ"  

   

   

   

   

скр "Скорый"  

1972  

   

скр "Скорый"  

   

61м  

1  

скр "Сдержанный"  

1973  

   

скр "Сдержанный"  

   

1135  

3  

скр "Ладный"  

1980  

скр "Ладный"  

   

   

   

   

скр "Беззаветный"  

1977  

   

   

скр "Беззаветный"  

   

   

скр "Безукоризненный"  

1979  

   

   

скр "Безукоризненный"  

1135м  

2  

скр "Разительный  

1976  

   

   

скр "Разительный"  

   

   

скр "Пытливый"  

1981  

скр "Пытливый"  

   

   

Десантні кораблі  

1171  

4  

вдк "Н. Фильченков"  

1976  

вдк "Н. Фильченков"   

   

   

   

   

"БДК-65"  

1966  

"БДК-65"  

   

   

   

   

"БДК-69"  

1968  

   

"БДК-69"  

   

   

   

вдк "И. Азаров"  

1971  

   

   

вдк "И. Азаров"  

775  

5  

вдк "Ц. Куников"  

1986  

вдк "Ц. Куников"  

   

   

   

   

"БДК-67"  

1988  

"БДК-67"  

   

   

   

   

"БДК-54"  

1990  

   

"БДК-54"  

   

   

   

"БДК-46"  

1987  

"БДК-46"  

   

   

   

   

вдк "К. Ольшанский"  

1985  

   

   

вдк "К. Ольшанский"  

Всього кораблів 2 рангу  

23  

   

   

12  

5  

6  

3  

Ракетно-артилерійські кораблі  

1234  

1  

мрк "Зарница"   

1973   

   

мрк "Зарница"   

   

1234.1  

2  

мрк "Штиль"  

1978  

   

мрк "Штиль"  

   

  

   

мрк "Мираж"  

1986  

мрк "Мираж"  

   

   

Протичовнові кораблі   

1124  

6  

"МПК-127"  

1976  

"МПК-127"  

   

   

   

   

"МПК-104"   

1980   

"МПК-104"  

   

   

   

   

"МПК-52"  

1971  

   

   

"МПК-52"  

   

   

"МПК-49"  

1980  

   

"МПК-49"  

   

   

   

"МПК-43"  

1974  

   

   

"МПК-43"  

   

   

"МПК-6"  

1978  

   

"МПК-6"  

   

1124м  

5  

"МПК-217"  

1988  

"МПК-217"  

   

   

   

   

"МПК-199"  

1986  

"МПК-199"  

   

   

   

   

"МПК-207"  

1989  

"МПК-207"  

   

   

   

   

"МПК-118"  

1983  

   

"МПК-118"  

   

   

   

"МПК-134"  

1982  

   

"МПК-134"  

   

1241.2  

2  

"МПК-93  

1982  

   

   

"МПК-93"  

   

   

"МПК-116"  

1985  

   

   

"МПК-116"  

1145.1  

2  

"МПК-215"  

1987  

   

"МПК-215"  

   

   

   

"МПК-220"  

1990  

   

"МПК-220"  

   

Міннотралові кораблі  

266м  

7  

мтщ "Зенитчик"  

1974  

   

   

мтщ "Зенитчик"  

   

   

мтщ "Наводчик"  

1974  

мтщ "Наводчик"  

   

   

   

   

мтщ "Турбинист"  

1972  

мтщ "Турбинист"  

   

   

   

   

мтщ "Радист"  

1973  

мтщ "Радист"  

   

   

   

   

мтщ "Снайпер"  

1976  

мтщ "Снайпер"   

   

   

   

   

мтщ "Разведчик"  

1977  

   

   

мтщ "Разведчик"  

   

   

мтщ "в/а Жуков"  

1977  

мтщ "в/а Жуков"  

   

   

12660  

1  

мтщ "Железняков"  

1988  

"Железняков"  

   

   

317  

1  

зс "Припять"  

1970  

   

зс "Припять"  

   

1265  

4  

"БТ-241"  

1990  

"БТ-241"  

   

   

   

   

"БТ-126"  

1978  

   

   

"БТ-126"  

   

   

"БТ-79"  

1979  

   

   

"БТ-79"  

   

   

"БТ-40"  

1982  

   

"БТ-40"  

   

Десантні кораблі  

773  

2  

"СДК-82"  

1972  

"СДК-82"  

   

   

   

   

   

"СДК-137"  

1971  

 
   

   

"СДК-137"  

   

1232.1  

3  

"МДК-88"  

1981  

"МДК-88"  

   

   

   

   

   

"МДК-184"  

1978  

"МДК-184"  

   

   

   

   

   

"МДК-18"  

1984  

"МДК-18"  

   

   

   

1232.2  

3  

"МДК-57"  

1988  

   

   

"МДК-57"  

   

   

   

"МДК-93"  

1991  

   

   

"МДК-93"  

   

   

   

"МДК-123"  

1990  

   

   

"МДК-123"  

Всього кораблів 3 рангу  

39  

   

   

17  

10  

12  

Всього бойових кораблів  

68  

   

   

32  

18  

18  

Бойові катери  

3  

Ракетні катери  

206мр  

6  

"Р-44"  

1978  

"Р-44"  

   

   

   

   

"Р-260"  

1979  

   

   

"Р-260"  

   

   

Р-251"  

1981  

   

   

"Р-251"  

   

   

"Р-15"  

1981  

   

   

"Р-15"  

   

   

"Р-265"  

1980  

   

   

"Р-265"  

   

   

"Р-262"  

1974  

   

   

"Р-262"  

1241.1  

6  

"Р-334"  

1990  

"Р-334"  

   

   

   

   

"Р-60"  

1981  

"Р-60"  

   

   

   

   

"Р-239"  

1989  

"Р-239"  

   

   

   

   

"Р-54"  

1983  

   

   

"Р-54"  

   

   

"Р-63"  

1985  

   

   

"Р-63"  

   

   

"Р-109"  

1990  

"Р-109"  

   

   

1241.7  

1  

"Р-71"  

1985  

"Р-71"  

 
   

 
   

Всього катерів 3 рангу  

13  

   

   

6  

   

7  

4  

Артилерійські катери  

1204  

9  

"АК-209"  

1972  

"АК-209"  

   

   

   

   

"АК-211"  

1972  

   

   

"АК-211"  

   

   

"АК-223"  

1969  

"АК-223"  

   

   

   

   

"АК-224"  

1969  

"АК-224"  

   

   

   

   

"АК-246"  

1971  

   

   

"АК-246"  

   

   

"АК-248"  

1971  

"АК-248"  

   

   

   

   

"АК-582"  

1968  

   

"АК-582"  

   

   

   

"АК-397"  

1969  

   

   

"АК-397"  

   

   

"АК-563"  

1968  

   

   

"АК-563"  

368рс  

1  

"АК-527"  

1971  

"АК-527"  

   

   

1400  

2  

"АК-326"  

1990  

"АК-326"  

   

   

   

   

"АК-382"  

1980  

"АК-382"  

   

   

Міннотралові катери  

1258  

2  

"РТ-46"  

1985  

"РТ-46"  

   

   

   

   

"РТ-214"  

1985  

   

   

"РТ-214"  

1253  

1  

"РТ-168"  

1969  

   

"РТ-168"  

   

1259.2  

1  

"РТ-278"  

1990  

"РТ-278"  

   

   

1330  

1  

"РТ-42"  

1982  

"РТ-42"  

   

   

Десантні катери  

1176  

4  

"Д-263"  

1986  

"Д-263"  

   

   

   

   

"Д-295"  

1989  

"Д-295"  

   

   

   

   

"Д-304"  

1979  

"Д-304"  

   

   

   

   

"Д-460"  

1989  

"Д-460"  

   

   

1206  

1  

"Д-457"  

1985  

   

"Д-457"  

   

Всього катерів 4 рангу  

22  

   

   

14  

3  

5  

Всього бойових катерів  

35  

   

   

20  

3  

12  

Всього бойових кораблів  

103  

   

   

52  

20  

31  

Кораблі спецпризначення  

   

Підводні човни  

690  

3  

"СС-226"  

1968  

"СС-226"  

   

   

   

   

"СС-256"  

1966  

   

"СС-256"  

   

   

   

"СС-310"  

1970  

"СС-310"  

   

   

01710  

1  

"СС-533"  

1987  

"СС-533"  

   

   

Всього ПЧ  

4  

   

   

3  

1  

   

   

Кораблі управління  

596ку  

2  

"Даурия"  

1968  

"Даурия"  

   

   

   

   

   

"Тамань"  

1968  

   

   

"Тамань"  

Всього КУ  

2  

   

   

1  

   

1  

   

Розвідувальні кораблі  

394б  

2  

"Кавказ"  

1970  

   

"Кавказ"  

   

   

   

"Крым"  

1969  

"Крым"  

   

   

864  

2  

"Одограф"  

1988  

"Одограф"  

   

   

   

   

"Приазовье"  

1987  

   

"Приазовье"  

   

861  

2  

"Океан"  

1989  

   

"Океан"  

   

   

   

"Лиман"  

1989  

"Лиман"  

   

   

861м  

3  

"Кильдин"  

1979  

"Кильдин"  

   

   

   

   

"Экватор"  

1968  

"Экватор"  

   

   

   

   

"Юпитер"  

1973  

   

   

"Юпитер"  

1824  

1  

"ГС-13"  

1986  

   

   

"ГС-13"  

Всього рзк  

10  

   

   

5  

3  

2  

   

Протидиверсійні катери  

1415  

3  

"П-99"  

1982  

   

   

"П-99"  

   

   

   

"П-331"  

1986  

"П-331"  

   

   

   

   

   

"П-407"  

1989  

"П-407"  

   

   

Всього ПДКА  

3  

   

   

2  

   

1  

   

Плавбази пл  

1886  

1  

"Волга"  

1954  

"Волга"  

   

   

Плавбази нк  

2001  

2  

"ПРТБ-13"  

1971  

   

   

"ПРТБ-13"  

   

   

   

"ПРТБ-33"  

1968  

   

"ПРТБ-33"  

   

Всього плавбаз  

3  

   

   

1  

1  

1  

   

Корабель комплексного постачання  

1883  

1  

"Березина"  

1977  

"Березина"  

   

   

Всього ККП  

1  

   

   

1  

   

   

   

Пошуково-спеціальні 
кораблі  

596п  

3  

пск "Севан"  

1968  

пск "Севан"  

   

   

   

   

Пск "Апшерон"  

1968  

пск "Апшерон"   

   

   

   

   

пск "Баскунчак"  

1968  

  

   

пск  "Баскунчак"  

   

266.6  

1  

пск "Стрелок"  

1980  

   

пск "Стрелок"  

   

Всього ПСК  

4  

   

   

2  

1  

1  

Всього кораблів спецпризначення  

28  

   

   

16  

6  

6  

СУДНА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ  

Судна і катери допоміжного флоту
Морські судна  

   

Морські транспорти: озброєння  

423б  

1  

"Генерал Рябиков"   

1978  

"Генерал Рябиков"  

   

   

1823  

2  

"ВТР-94"  

1971  

"ВТР-94"  

   

   

   

   

"ВТР-93"  

1968  

   

   

"ВТР-93"  

сухогрузні   

740 т. Тиса  

1  

"Тургай"  

1975  

"Тургай"  

   

   

   

1  

"Мезень"  

1965  

   

   

"Мезень"  

рефрижераторні  

502  

3  

"Лама"  

1968  

"Лама"  

   

   

   

   

"Миус"  

1969  

"Миус"  

   

   

   

   

"Бузулук"  

1971  

   

   

"Бузулук"  

т. Логгер  

1  

"Альма"  

1952  

   

"Альма"  

   

водоналивні  

1549  

1  

"Маныч"  

1972  

"Маныч"  

   

   

561  

1  

"Сура"  

1958  

   

   

"Сура"  

Морські танкери:  

   

   

   

   

   

   

   

великі  

1559в  

2  

"И. Бубнов"  

1974  

"И. Бубнов"  

   

   

   

   

"Б. Чиликин"  

1970  

   

   

"Б. Чиликин"  

середні  

577  

1  

"Койда"  

1966  

   

"Койда"  

   

   

т. Дубна  

1  

"Свента"  

1979  

   

   

"Свента"  

т. Алтай  

1  

"Иман"  

1966  

"Иман"  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

т. Певек  

1  

"Ельня"  

1968  

"Ельня"  

 
   

 
   

малі   

437  

2  

"Индига"  

1957  

   

"Индига"  

   

   

   

"Сейма"  

1958  

   

"Сейма"  

   

1540  

1  

"Дон"  

1966  

"Дон"  

   

   

1844  

6  

"ВТН-95"  

1973  

"ВТН-95"  

   

   

   

   

"ВТН-81"  

1972  

   

   

"ВТН-81"  

   

   

"ВТН-38"  

1981  

   

   

"ВТН-38"  

   

   

"ВТН-96"  

1982  

"ВТН-9б"  

   

   

   

   

ВТН-99"  

1975  

"ВТН-99"  

   

   

   

   

"Истра"  

1941  

"Истра"  

   

   

Госпітальне судно   

320а  

1  

"Енисей"  

1979  

"Енисей"  

   

   

Морські баржі:  

   

   

   

   

   

   

   

артилерійські сухогрузні   

411б  

1  

"МАБ-50250"  

1951  

"МАБ-50250"  

   

   

152б  

2  

"МБСС-5200"  

1959  

   

   

"МБСС-5200"  

   

   

"МБСС-9200"  

1959  

"МБСС-9200"  

   

   

106к  

1  

"МБСС-233200"  

1965  

   

   

"МБСС-233200"  

411б  

6  

"МБСН-1250"  

1952  

"МБСН-1250"  

   

   

   

   

"МБСН-372250"  

1951  

"МБСН-372250"  

   

   

   

   

"МБСН-394250"  

1952  

"МБСН-394250"  

   

   

   

   

"МБСН-405250"  

1952  

   

   

"МБСН-405250"  

   

   

"МБСН-421250"  

1952  

   

"МБСН-421250"  

   

   

   

"МБСН-373250"  

1952  

   

"МБСН-373250"  

   

411д  

2  

"МБСН-430250"  

1952  

"МБСН-430250"  

   

   

   

   

"МБСН-462250"  

1954  

   

"МБСН-462250"  

   

наливні  

5  

1  

"МНС-25250"  

1969  

"МНС-25250"  

   

   

431  

1  

"МНС-30150"  

1956  

   

"МНС-30150"  

   

445  

1  

"МНС-16500"  

1957  

"МНС-16500"  

   

   

Плавучі майстерні  

300  

1  

"ПМ-26"  

1964  

   

"ПМ-26"  

   

301  

1  

"ПМ-24"  

1965  

"ПМ-24"  

   

   

304  

3  

"ПМ-9"  

1970  

   

   

"ПМ-9"  

   

   

"ПМ-56"  

1973  

"ПМ-56"  

   

   

   

   

"ПМ-138"  

1969  

"ПМ-138"  

   

   

Судна розмагнічування  

130  

5  

"СР-59"  

1984  

   

"СР-59"  

   

   

   

"СР-568"  

1987  

   

   

"СР-568"  

   

   

"СР-541"  

1986  

   

"СР-541"  

   

   

   

"СР-137"  

1989  

"СР-137"  

   

   

   

   

"СР-939"  

1989  

"СР-939"  

   

   

220  

1  

"СР-154"  

1958  

   

"СР-154"  

   

1799.4  

1  

"СР-26"  

1983  

"СР-26"  

   

   

1799.а  

1  

"СР-407"  

1976  

   

"СР-407"  

   

1799.2  

1  

"СР-344"  

1986  

"СР-344"  

   

   

Судна контролю фізичних полів  

1806.1  

2  

"СФП-322"  

1987  

   

   

"СФП-322  

   

   

"СФП-183"  

1992  

"СФП-183"  

   

   

Гідроакустичні контрольні судна  

513  

1  

"ГКС-17"  

1956  

"ГКС-17"  

   

   

Енергетичне судно   

440  

1  

"ЭНС-5"  

1966  

   

   

"ЭНС-5"  

Водопом'якшувальне судно  

1814  

1  

"ВУС-497"  

1966  

"ВУС-497"  

   

   

Судна зв'язку  

б/п р  

1  

"ССВ-10"  

1913  

   

   

"ССВ-10"  

Кабельні судна  

т. Емба  

1  

"Сетунь"  

1981  

"Сетунь"  

   

   

т. Яна  

1  

"Цна"  

1968  

   

   

"Цна"  

Кілекторні судна  

141  

1  

"КИЛ-158"  

1989  

"КИЛ-158"  

   

   

КІЛ-1  

2  

"КИЛ-25"  

1969  

"КИЛ-25"  

   

   

   

   

"КИЛ-33"  

1976  

   

   

"КИЛ-ЗЗ"  

Морські буксири  

714  

1  

"МБ-36"  

1982  

"МБ-36"  

   

   

745  

3  

"МБ-30"  

1973  

   

   

"МБ-30"  

   

   

"МБ-31"  

1975  

"МБ-31"  

   

   

   

   

"МБ-304"  

1977  

   

"МБ-304"  

   

733  

6  

"МБ-23"  

1966  

   

"МБ-23"  

   

   

   

"МБ-51"  

1965  

   

   

"МБ-51"  

   

   

"МБ-152"  

1960  

"МБ-152"  

   

   

   

   

"МБ-160"  

1959  

"МБ-160"  

   

   

   

   

"МБ-173"  

1965  

"МБ-173"  

   

   

   

   

"МБ-174"  

1964  

   

"МБ-174"  

   

Дослідницькі судна  

159  

1  

"ОС-226"  

1966  

"ОС-226"  

   

   

1141  

1  

"А. Кунахович"  

1977  

"А. Кунахович"  

   

   

106к  

1  

"ОС-237"  

1966  

   

   

"ОС-237"  

872  

1  

"ОС-265"  

1980  

"ОС-265"  

   

   

1236  

2  

"ОС-138"  

1974  

"ОС-138"  

   

   

   

   

"ОС-100"  

1972  

   

   

"ОС-100"  

1824  

1  

"ОС-114"  

1974  

"ОС-114"  

   

   

257дм  

1  

"ОС-94"  

1958  

   

   

"ОС-94"  

Судна-мішені  

1784  

3  

"СМ-15"  

1963  

   

   

"СМ-15"  

   

   

"СМ-304"  

1969  

"СМ-304"  

   

   

   

   

"СМ-377"  

1974  

"СМ-377"  

   

   

1784бм   

1  

"СМ-178"  

1978  

   

"СМ-178"  

   

1784м  

2  

"СМ-294"  

1972  

"СМ-294"  

   

   

  

   

"СМ-366"  

1972  

   

"СМ-366"  

   

613в   

1  

"СМ-422"  

1971  

   

"СМ-422"  

   

Морські самохідні плавкрани  

1515  

1  

"ПК-32050"  

1966  

"ПК-32050"  

   

   

Д-9030  

1  

"ПК-112025"  

1983  

   

   

"ПК-112025"  

Щити артилерійські  

436б  

7  

25, 26, 27, 22, 24, 28, 29  

1981 - 1983  

24, 25, 27, 28  

29  

22, 26  

454  

2  

31, 46  

1978  

31  

   

46  

455  

7  

40, 41, 44, 45, 38  

1974 - 1983  

40, 41, 38  

44, 45  

   

   

   

42, 43  

1974  

   

42, 43  

   

Всього морських суден забезпечення  

108  

   

   

58  

22  

28  

Катери і рейдові судна забезпечення  

   

Пасажирські катери  

722  

2  

"ПСК-55"  

1964  

"ПСК-55"  

   

"ПСК-55"  

   

   

"ПСК-537"  

1965  

"ПСК-537"  

   

   

1430  

1  

"ПСК-608"  

1976  

   

   

"ПСК-608"  

"СК-620"  

4  

"ПСК-391"  

1979  

"ПСК-391"  

   

   

   

   

"ПСК-1320"  

1982  

"ПСК-1320"  

   

   

   

   

"ПСК-1321"  

1982  

"ПСК-1321"  

   

   

   

   

"ПСК-1410"  

1983  

   

   

"ПСК-1410"  

Санітарні катери  

361с  

1  

"СН-33"  

1956  

   

"СН-33"  

   

СК-620  

1  

"СН-126"  

1978  

"СН-126"  

   

   

376у  

1  

"СН-726"  

1974  

   

"СН-726"  

   

Катери зв'язку  

1387  

3  

"КСВ-9"  

1965  

   

   

"КСВ-9"  

   

   

"КСВ-12"  

1962  

"КСВ-12"  

   

   

   

   

"КСВ-18"  

1964  

   

"КСВ-18"  

   

14670  

2  

"КСВ-1404"  

1983  

"КСВ-1404"  

   

   

   

   

"КСВ-1754"  

1989  

   

"КСВ-1754"  

   

Катери-мішені  

1392  

2  

"КМ-593"  

1968  

"КМ-593"  

   

   

   

   

"КМ-731"  

1968  

   

"КМ-731"  

   

Катери - водії мішені  

1392в  

2  

"КВМ-332"  

1973  

"КВМ-332"  

   

   

   

   

"КВМ-702"  

1971  

   

"КВМ-702"  

   

Дослідницькі катери  

I-376у  

1  

"ОК-1670"  

1963  

   

"ОК-1670"  

   

1371  

1  

"ОК-763"  

1972  

"ОК-763"  

   

   

206  

1  

"ОК-1034"  

1960  

"ОК-1034"  

   

   

205  

1  

"ОК-1072"  

1971  

"ОК-1072"  

   

   

Катери-торпедолови  

Р-376у  

2  

"ТЛ-25"  

1961  

   

"ТЛ-25"  

   

   

   

"ТЛ-26"  

1962  

"ТЛ-26"  

   

   

368т  

4  

ТЛ-842"  

1971  

   

"ТЛ-842"  

   

   

   

"ТЛ-857"  

1972  

   

"ТЛ-857"  

   

   

   

"ТЛ-858"  

1972  

'ТЛ-858"  

   

   

   

   

"ТЛ-997"  

1973  

"ТЛ-997"  

   

   

1388  

6  

'ТЛ-278"  

1990  

"ТЛ-278  

   

   

   

   

"ТЛ-1005"  

1974  

   

   

"ТЛ-1005"  

   

   

"ТЛ-1133"  

1976  

"ТЛ-1133"  

   

   

   

   

"ТЛ-1616"  

1987  

   

   

"ТЛ-1616"  

   

   

'ТЛ-287"  

1979  

   

"ТЛ-287"  

   

   

   

"ТЛ-826"  

1978  

"ТЛ-826"  

   

   

Катер радіаційної та хімрозвідки  

1388р  

1  

"КРХ-321"  

1981  

"КРХ-321"  

   

   

Буксирні катери  

РБТ  

2  

"БУК-49"  

1965  

   

"БУК-49"  

   

   

   

"БУК-533"  

1966  

"БУК-533"  

   

   

376р  

1  

"БУК-215"  

1953  

"БУК-215"  

   

   

Т63-ож  

3  

"БУК-239"  

1954  

   

   

"БУК-239"  

   

   

"БУК-300"  

1956  

   

   

"БУК-300"  

   

   

"БУК-261"  

1955  

   

   

"БУК-261"  

1496  

1  

"БУК-1240"  

1979  

"БУК-1240'  

   

   

1606  

2  

"БУК-1746"  

1987  

   

"БУК-1746"  

   

   

   

"БУК-645"  

1988  

"БУК-645"  

   

   

Рейдові катери заправщики  

363  

2  

"РКЗ-453"  

1950  

"РКЗ-453"  

   

   

   

   

"РКЗ-461"  

1952  

   

   

"РКЗ-461"  

Рейдові баржі:
торпедні  

б/п р  

1  

"БАМТ-14790"  

1942  

   

   

"БАМТ-14790"  

411д  

1  

"БАМТ-70250"  

1954  

   

   

"БАМТ-70250"  

сухогрузні  

432  

4  

"БСС-3050"  

1959  

"БСС-3050"  

   

   

   

   

"БСС-11050"  

1960  

"БСС-11050"  

   

   

   

   

"БСС-86050"  

1954  

"БСС-86050"  

   

   

   

   

"БСС-164050"  

1957  

   

"БСС-164050"  

   

б/п р  

2  

"БСС-34125"  

1940  

   

   

"БСС-34125"  

   

   

"БСС-35085"  

1940  

   

   

"БСС-35085"  

106  

1  

"БСС-699200"  

1965  

   

   

"БСС-699200"  

б/п р  

1  

"БСН-351900"  

1989  

   

   

"БСН-351900"  

наливні  

б/п р  

2  

"БНН-86980"  

1942  

   

   

"БНН-86980"  

   

   

"БНН-90970"  

1941  

   

   

"БНН-90970"  

415  

2  

"БНН-165250"  

1955  

"БНН-165250"  

   

-  

   

   

"БНН-164250"  

1955  

"БНН-164250"  

   

   

435р  

1  

"БНН-667085"  

1973  

"БНН-667085"  

   

   

20641  

1  

"БПН-226800"  

1971  

"БНН-226800"  

   

   

Рейдові плавучі майстерні  

б/п р  

1  

"ПМР-66"  

1926  

   

   

"ПМР-66"  

889а  

2  

"ПМР-95"  

1988  

"ПМР-95"  

   

   

   

   

"ПМР-71"  

1982  

   

"ПМР-71"  

   

889  

3  

"ПМР-84"  

1976  

"ПМР-84"  

   

   

   

   

"ПМР-98"  

1977  

"ПМР-98"  

   

   

   

   

"ПМР-132"  

1973  

   

"ПМР-132"  

   

401  

1  

"ПМР-183"  

1977  

"ПМР-183"  

   

   

205  

1  

"ПМР-79"  

1971  

   

"ПМР-79"  

   

б/п р  

1  

"ПМР-152"  

   

   

   

"ПМР-152"  

Плавучі станції:
зарядні  

315  

2  

"ПЗС-61"  

1960  

"ПЗС-61"  

   

   

   

   

"ПЗС-63"  

1958  

"ПЗС-63"  

   

   

котлоочисна   

254  

1  

"ПКС-65"  

1951  

   

"ПКС-65"  

   

фарбувальні  

1580  

2  

"ППКС-15"  

1986  

"ППКС-15"  

   

   

   

   

"ППКС-27"  

1987  

   

"ППКС-27"  

   

опалювальна  

730  

1  

"ОТ-463"  

1939  

"ОТ-463"  

   

   

Малі плавучі доки  

б/п р  

1  

"ПД-19"  

1941  

   

"ПД-19"  

   

1141  

1  

"СПД-23"  

1960  

   

   

"СПД-23"  

1753  

1  

"ПД-9"  

1963  

"ПД-9"  

   

   

1240  

1  

"ПД-26"  

1979  

   

   

"ПД-26"  

985б  

1  

"ПД-80"  

1986  

"ПД-80"  

   

   

СПД-21  

1  

"ПД-83"  

1987  

   

"ПД-83"  

   

19370   

1   

"ПД-88"   

1989   

"ПД-88"  

  

   

1758  

1  

"ПД-51"  

   

   

   

"ПД-51"  

Плавкран  

771  

3  

"ПК-12050"  

1961  

"ПК-12050"   

   

   

   

   

"ПК-23050"  

1961  

  

   

"ПК-23050"  

   

   

"ПК-79050"  

1954   

   

"ПК-79050"  

   

б/п р  

2  

"ПК-81005"  

1953  

   

   

"ПК-81005"  

   

   

"ПК-3100"  

1959  

"ПК-3100"  

   

   

б/п р  

1  

"ПК-66007"  

1949  

   

"ПК-66007"  

   

б/п р  

1  

"ПК-103030"  

1957  

"ПК-103030"  

   

   

б/п р  

1  

"ПК-128035"  

1989  

"ПК-128035"  

   

   

б/п р  

1  

"ПК-31035"  

1984  

"ПК-31035"  

   

   

Рейдові буксири  

б/п р  

2  

"РБ-27"  

1940  

   

   

"РБ-27"  

  

  

"РБ-69"   

1941   

   

   

"РБ-69"  

737к   

9   

"РБ-44"  

1963  

   

"РБ-44"  

   

   

   

"РБ-193"  

1970  

"РБ-193"  

   

   

   

   

"РБ-237"  

1972  

   

"РБ-237"  

   

   

   

"РБ-244"  

1968  

"РБ-244"  

   

   

   

   

"РБ-247"  

1968  

"РБ-247"  

   

   

   

   

"РБ-256"  

1969   

   

"РБ-256"  

   

   

   

"РБ-296"  

1974  

"РБ-296"  

   

   

   

   

"РБ-225"  

1968  

"РБ-225"  

   

   

   

   

"РБ-199"  

1967  

"РБ-199"  

   

   

737м  

1  

"РБ-295"  

1908  

   

   

"РБ-295"  

498  

1  

"РБ-308"  

1974  

   

   

"РБ-308"  

192  

1  

"РБ-136"  

1984  

"РБ-136"  

   

   

1496  

1  

"РБ-63"  

1967  

   

"РБ-63"  

   

Плавучий копер  

   

1  

"КОПР-36"  

1990  

   

"КОПР-36"  

   

Плавучі склади  

814  

3  

"ПСКЛ-20"  

1979  

"ПСКЛ-20"  

   

   

   

   

"ПСКЛ-18"  

1991  

"ПСКЛ-18"  

   

   

   

   

"ПСКЛ-19"  

1986  

   

   

"ПСКЛ-19"  

Нафтосміттєзбиральники  

14630  

2  

"МУС-482"
"МУС-229"  

1983
1976  

 
"МУС-229"  

   

"МУС-482"   

1515  

12  

"МУС-490"  

1974  

"МУС-490"  

   

   

   

   

"МУС-491"  

1974  

   

"МУС-491"  

   

   

   

"МУС-589"  

1977  

"МУС-589"  

   

   

   

   

"МУС-595"  

1977  

   

   

"МУС-595"  

   

   

"МУС-666"  

1970  

"МУС-666"  

   

   

   

   

"МУС-671"  

1970  

   

"МУС-671"  

  

   

   

"МУС-707"  

1975  

   

"МУС-707"  

   

   

   

"МУС-760"  

1972  

   

"МУС-760"  

   

   

   

"МУС-820"  

1975  

"МУС-820"  

   

   

   

   

"МУС-857"  

1974  

   

   

"МУС-857"  

   

   

"МУС-899"  

1975  

"МУС-899"  

   

   

   

   

"МУС-900"  

1975  

   

"МУС-900"  

   

2550  

2  

"МУС-586"  

1976  

"МУС-586"  

   

   

5  

   

"МУС-529"  

1992  

"МУС-529"  

   

   

Учбово-тренувальні судна  

254  

5  

"УТС-150"  

1954  

"УТС-150"  

   

   

   

   

"УТС-313"  

1953  

"УТС-313"  

   

   

   

  

"УТС-415"  

1952  

"УТС-415"  

   

   

   

   

"УТС-433"  

1954  

   

   

"УТС-433"  

   

   

"УТС-519"  

1955  

"УТС-519"  

   

   

613  

1  

"УТС-247"  

1972  

"УТС-247"  

   

   

Плавучі казарми  

87  

1  

"ПКЗ-69"  

1980  

   

   

"ПКЗ-69"  

б/п р  

2  

"ПКЗ-100"  

1967  

   

"ПКЗ-100"  

   

   

   

"ПКЗ-202"  

1973  

"ПКЗ-202"  

   

   

Плавучі стенди  

225  

1  

"ПСТ-10"  

1960  

"ПСТ-10"  

   

   

09371  

2  

"ПСТ-3"  

1987  

"ПСТ-3"  

   

   

   

   

"ПСТ-9"  

1982  

   

"ПСТ-9"  

   

Всього катерів і рейдових суден  

141  

   

   

72  

35  

34  

Всього суден і катерів допоміжного флоту  

251  

   

   

130  

59  

62  

Пошуково-рятувальні судна і катери  

   

Рятувальні судна  

537  

1  

"Эльбрус"  

1980  

   

"Эльбрус"  

   

536  

1  

"М. Рудницкий"  

1978  

"М. Рудницкий"  

   

   

527м  

1  

"Эпрон"  

1959  

"Эпрон"  

   

   

Суднопіднімальне судно  

   

1  

"Коммуна"  

1915  

"Коммуна"  

   

   

Рятувальні буксирні судна  

712  

1  

"Шахтер"  

1985  

"Шахтер"  

   

   

714  

1  

"СБ-524"  

1983  

   

   

"СБ-524"  

733с  

4  

"СБ-5"  

1965  

   

"СБ-5"  

   

   

   

"СБ-15"  

1962  

   

   

"СБ-15"  

   

   

"Орион"  

1963  

"Орион"  

   

   

   

   

"СБ-4"  

1959  

"СБ-4"  

   

   

Протипожежне судно  

1893  

1  

"ПЖС-123"  

1970  

"ПЖС-123"  

   

   

Водолазні морські судна  

535  

5  

"ВМ-413"  

1970  

"ВМ-413"  

   

   

   

   

"ВМ-416"  

1973  

"ВМ-416"  

   

   

   

   

"ВМ-154"  

1974  

"ВМ-154"  

   

   

   

   

"ВМ-911"  

1972  

   

"ВМ-911"  

   

   

   

"ВМ-159"  

1975  

"ВМ-159"  

   

   

522  

12  

"ВМ-66"  

1954  

   

"ВМ-66"  

   

   

   

"ВМ-9"  

1960  

   

"ВМ-9"  

   

   

   

"ВМ-88"  

1956  

"ВМ-88"  

   

   

   

   

"ВМ-114"  

1958  

   

   

"ВМ-114"  

   

   

"ВМ-125"  

1959  

"ВМ-125"  

   

   

   

   

"ВМ-5"  

1960  

   

   

"ВМ-5"  

   

   

"ВМ-86"  

1955  

"ВМ-86"  

   

   

   

   

"ВМ-108"  

1958  

"ВМ-108"  

   

   

   

   

"ВМ-34"  

1952  

   

"ВМ-34"  

   

   

   

"ВМ-14"  

1960  

   

   

"ВМ-14"  

   

   

"ВМ-107"  

1959  

   

"БМ-107"  

   

   

   

"ВМ-122"  

1959  

"ВМ-122"  

   

   

Всього рятувальних суден  

28  

   

   

16  

7  

5  

Пошуково-рятувальні катери  

    

Протипожежні катери  

364  

7  

"ПЖК-37"  

1954  

"ПЖК-37"  

   

   

   

   

"ПЖК-45"  

1956  

   

"ПЖК-45"  

   

   

   

"ПЖК-86"  

1960  

"ПЖК-86"  

   

   

   

   

"ПЖК-58"  

1962  

"ПЖК-58"  

   

   

   

   

"ПЖК-67"  

1952  

"ПЖК-67"  

   

   

   

   

"ПЖК-20"  

1953  

   

   

"ПЖК-20"  

   

   

"ПЖК-38"  

1954  

   

   

"ПЖК-38"  

424  

1  

"ПЖК-1819"  

1987  

   

   

"ПЖК-1819"  

Водолазні катери   

376  

23  

"РВК-298"  

1955  

   

"РВК-298"  

   

   

   

"РВК-449"  

1968  

"РВК-449"  

   

   

   

   

"РВК-494"  

1975  

   

"РВК-494"  

   

   

   

"РВК-617"  

1975  

"РВК-617"  

   

   

   

   

"РВК-860"  

1974  

"РВК-860"  

   

   

   

   

"РВК-77"  

1965  

"РВК-77"  

   

   

   

   

"РВК-249"  

1972  

   

"РВК-249"  

   

   

   

"РВК-733"  

1970  

"РВК-733"  

   

   

   

   

"РВК-519"  

1960  

   

"РВК-519"  

   

   

   

"РВК-184"  

1967  

"РВК-184"  

   

   

   

   

"РВК-474"  

1968  

"РВК-474"  

   

   

   

   

"РВК-475"  

1968  

   

"РВК-475"  

   

   

   

"РВК-156"  

1966  

"РВК-156"  

   

   

   

   

"РВК-438"  

1975  

   

"РВК-438"  

   

   

   

"РВК-659"  

1972  

   

"РВК-659"  

   

   

   

"РВК-155"  

1966  

   

   

"РВК-155"  

   

   

"РВК-258"  

1968  

   

   

"РВК-258"  

   

   

"РВК-5"  

1959  

   

   

"РВК-5"  

   

   

"РВК-51"  

1965  

"РВК-51"  

   

   

   

   

"РВК-761"  

1971  

   

   

"РВК-761"  

   

   

"РВК-517"  

1960  

"РВК-517"  

   

   

   

   

"РВК-518"  

1960  

"РВК-518"  

   

   

   

   

"РВК-516"  

1960  

   

"РВК-516"  

   

376у  

1  

"РВК-493"  

1975  

   

   

"РВК-493"  

1415  

11  

"РВК-1291"  

1980  

"РВК-1291"  

   

   

   

   

"РВК-1403"  

1981  

   

   

"РВК-1403"  

   

   

"РВК-1447"  

1982  

"РВК-1447"  

   

   

   

   

"РВК-1075"  

1991  

   

   

"РВК-1075"  

   

   

"РВК-367"  

1960  

"РВК-367"  

   

   

   

   

"РВК-1473"  

1983  

   

   

"РВК-1473"  

   

   

"РВК-1475"  

1983  

   

   

"РВК-1475"  

   

   

"РВК-1529"  

1979  

"РВК-1529"  

   

   

   

   

"РВК-615"  

1978  

   

"РВК-615"  

   

   

   

"РВК-547"  

1981  

"РВК-547"  

   

   

   

   

"РВК-1390"  

1981  

"РВК-1390"  

   

   

Залюднені підвод. апарати  

1839  

2  

"АС-74"  

1978  

"АС-74"  

   

   

   

   

"АС-77"  

1982  

"АС-77"  

   

   

1839  

1  

"АС-32"  

1982  

"АС-32"  

   

   

1832  

2  

"АС-6"  

1973  

   

"АС-6"  

   

   

   

"АС-8"  

1979  

   

"АС-8"  

   

1837  

2  

"АС-5"  

1978  

   

"АС-5"  

   

   

   

"АС-11"  

1978  

   

"АС-11"  

   

Всього пошуково-рятувальних катерів  

   

50  

   

   

24  

14  

12  

Всього пошуково-рятувальних суден та катерів  

   

78  

   

   

40  

21  

17  

Гідрографічні судна  

   

Гідрографічні судна дослідження  

862  

   

"Донузлав"  

1983  

"Донузлав"  

   

   

   

   

"Створ"  

1983  

   

"Створ"  

   

   

   

"Гидролог"  

1979  

"Гидролог"  

   

   

861  

   

"Челекен"  

1970  

"Челекен"  

   

   

   

   

"Березань"  

1969  

   

   

"Березань"  

870  

   

"ГС-78"  

1989  

"ГС-78"  

   

   

   

   

"ГС-82"  

1969  

   

   

"ГС-82"  

   

   

"ГС-103"  

1969  

"ГС-103"  

   

   

871  

   

"ГС-273"  

1972  

   

   

"ГС-273"  

   

   

"ГС-212"  

1974  

   

   

"ГС-212"  

872  

   

"ГС-402"  

1979  

"ГС-402"  

   

   

   

   

"ГС-401"  

1979  

   

   

"ГС-401"  

   

   

"ГС-86"  

1983  

   

"ГС-86"  

   

Всього гідрографічних суден  

   

13  

   

   

7  

1  

5  

Гідрографічні катери  

    

Великі  

1896  

15  

"БГК-697"  

1976  

   

   

"БГК-697"  

   

   

"БГК-635"  

1969  

"БГК-635"  

   

   

   

   

"БГК-713"  

1970  

   

"БГК-713"  

   

   

   

"БГК-889"  

1975  

"БГК-889"  

   

   

   

   

"БГК-333"  

1974  

"БГК-333"  

   

   

   

   

"БГК-775"  

1973  

"БГК-775"  

   

   

   

   

"БГК-100"  

1965  

   

"БГК-100"  

   

   

   

"БГК-231"  

1971  

"БГК-231"  

   

   

   

   

"БГК-890"  

1975  

   

"БГК-890"  

   

   

   

"БГК-244"  

1971  

   

"БГК-244"  

   

   

   

"БГК-774"  

1973  

"БГК-774"  

   

   

   

   

"БГК-334"  

1974  

   

   

"БГК-334"  

   

   

"БГК-634"  

1969  

"БГК-634"  

   

   

   

   

"БГК-246"  

1968  

   

   

"БГК-246"  

   

   

"БГК-1659"  

1972  

"БГК-1659"  

   

   

572  

1  

"БГК-22"  

1955  

"БГК-22"  

   

   

355  

1  

"БГК-37"  

1955  

   

   

"БГК-37"  

376у  

1  

"БГК-650"  

1956  

   

   

"БГК-650"  

Г-1415  

3  

"БГК-1567"  

1985  

"БГК-1567"  

'  

   

   

   

"БГК-1569"  

1985  

   

   

"БГК-1569"  

   

   

"БГК-799"  

1991  

"БГК-799"  

   

   

малі  

1403а  

13  

"МГК-705"  

1974  

"МГК-705"  

   

   

   

   

"МГК-352"  

1977  

"МГК-352"  

   

   

   

   

"МГК-1001"  

1977  

"МГК-1001"  

   

   

   

   

"МГК-150"  

1978  

   

   

"МГК-150"  

   

   

"МГК-296"  

1974  

   

   

"МГК-296"  

   

   

"МГК-1098"  

1977  

   

   

"МГК-1098"  

   

   

"МГК-175"  

1974  

   

   

"МГК-175"  

   

   

"МГК-913"  

1976  

   

   

"МГК-913"  

   

   

"МГК-912"  

1976  

   

   

"МГК-912"  

   

   

"МГК-1099"  

1977  

"МГК-1099"  

   

   

   

   

"МГК-646"  

1978  

   

"МГК-646"  

   

   

   

"МГК-914"  

1976  

"МГК-914"  

   

   

   

   

"МГК-1002"  

1978  

"МГК-1002"  

   

   

16830  

11  

"МГК-1662"  

1986  

"МГК-1662"  

   

   

   

   

"МГК-620"  

1989  

"МГК-620"  

   

   

   

   

"МГК-476"  

1989  

   

"МГК-476"  

   

   

   

"МГК-112"  

1986  

   

   

"МГК-112"  

   

   

"МГК-1635"  

1985  

   

"МГК-1635'  

   

   

   

"МГК-614"  

1989  

"МГК-614"  

   

   

   

   

"МГК-1792"  

1987  

"МГК-1792"  

   

   

   

   

"МГК-1232"  

1985  

"МГК-1232"  

   

   

   

   

"МГК-1074"  

1991  

"МГК-1074"  

   

   

   

   

"МГК-1889"  

1989  

   

   

"МГК-1889"  

   

   

"МГК-1877"  

1988  

   

   

"МГК-1877"  

727м  

6  

"МГК-675"  

1978  

"МГК-675"  

   

   

   

   

"МГК-679"  

1978  

"МГК-679"  

   

   

   

   

"МГК-1067"  

1990  

   

"МГК-1067"  

   

   

   

"МГК-956"  

1979  

   

"МГК-956"  

   

   

   

"МГК-954"  

1979  

"МГК-954"  

   

   

   

   

"МГК-1694"  

1986  

   

   

"МГК-1694"  

728  

1  

"МГК-146"  

1966  

   

   

"МГК-146"  

13901  

1  

"РК-214"  

1991  

"РК-214"  

   

   

Всього гідрографічних катерів  

   

53  

   

   

27  

9  

17  

Всього гідрографічних суден і катерів  

   

66  

   

   

34  

11  

21  

Всього бойових кораблів, катерів та суден, плавзасобів забезпечення  

   

525  

   

   

271  

117  

137  

Перелік кораблів, суден та плавзасобів, виключених зі складу Чорноморського флоту з 3 серпня 1992 року у кількості 263 одиниці, кошти від реалізації яких підлягають поділу між Україною і Російською Федерацією у співвідношенні 50 на 50 відсотків, наведений у Протоколі робочої зустрічі експертів України та Російської Федерації з питань поділу Чорноморського флоту від 4 листопада 1996 року, що є невід'ємною частиною цього Додатка. 

 

Поділ між Україною і Російською Федерацією озброєнь, військової техніки та засобів забезпечення сил берегової оборони та морської піхоти Чорноморського флоту

N
п/п 

Найменування 

Кількість 

Примітка 

Разом 

Передається 

ЧФ РФ 

ВМС України 

I. Основні види озброєнь та військової техніки 

1. 

Бронетранспортер (БТР-80) 

201 

95 

95 

11 - списані у 1993 р. 

2. 

Бронетранспортер (БТР-70) 

140 

70 

70 

  

3. 

Бронетранспортер (БТР-60пб) 

15 

  

  

списані в 1993 - 1994 рр. 

4. 

Бронетранспортер (БТР-60 пбк) 

11 

2 - списані у 1993 р. 

5. 

Танк (Т-64А, Б) 

258 

110 

146 

2 - списані у 1994 р. 

6. 

Бойова машина піхоти (БМП-2) 

305 

152 

153 

  

7. 

Бойова машина піхоти (БМП-3) 

  

8. 

Бойова розвідувально-дозорна машина: 

  

  

  

  

  

- БРДМ-2 

52 

26 

26 

  

  

- БРДМ-РХ 

26 

10 

9 - списані у 1995 р. 

9. 

Бойова розвідувальна машина (БРМ-1К) 

16 

  

10. 

Броньована ремонтно-евакуаційна машина (БРЕМ-2) 

  

11. 

Комплекс машин управління: 

  

  

  

  

  

- 1В17 (к-т 8 од.) 

  

  

- 1В12 (к-т 8 од.) 

  

  

- 1В119 (к-т 2 од.) 

  

12. 

Гаубиця 122-мм (Д-30) 

72 

36 

36 

  

13. 

Міномет 82-мм 

97 

57 

40 

  

14. 

Протитанковий ракетний комплекс: 

  

  

  

  

  

- 9П135 (Фагот) 

34 

20 

14 

  

  

- 9П148 (Конкурс) 

35 

16 

16 

3 - списані у 1993 р. 

  

- 9П151 (Метис) 

39 

20 

19 

  

15. 

Зенітно-ракетний комплекс "Стріла-10" 

28 

13 

12 

3 - списані у 1994 р. 

16. 

Зенітна самохідна установка "Шилка" 

12 

4 - списані у 1995 р. 

17. 

Гармата 100-мм 

30 

15 

15 

  

18. 

Командно-штабна машина (Р-145, Р-156)  

22 

15 

  

19. 

Багатоцільовий тягач (МТ-ЛБ) 

86 

43 

43 

  

20. 

Рухомий розвідувальний пункт (ПРП-4) 

13 

  

21. 

Містоукладальник МТ-55А 

  

22. 

122-мм самохідна гаубиця, 2С1 "Гвоздика" 

18 

18 

-  

  

23. 

120-мм самохідна артилерійська гармата, 2С9 "Нона" 

24 

12 

12 

  

24. 

Бойова машина 3РК "Оса" 

18 

18 

  

25. 

Протитанковий гранатомет, СПГ-9 

23 

12 

11 

  

26. 

Зенітна установка ЗУ-23-2 

26 

18 

  

27. 

Пункт управління (ПУ-12) 

  

28. 

Автомобілі: 

  

  

  

  

  

- легкові 

40 

17 

18 

5 - списані у 1994 - 1995 рр. 

  

- вантажні 

436 

165 

179 

92 - списані у 1993 - 1996 рр. 

  

- спеціального призначення 

139 

43 

52 

44 - списані у 1993 - 1995 рр. 

29. 

Берегові ракетні комплекси: 

  

  

  

  

  

- "Утьос" 

  

  

- "Редут" 

  

  

- "Рубеж" 

1,5 

1,5 

  

30. 

Берегові артилерійські комплекси: 

  

  

  

  

  

- МБ-3-12 

  

  

- МБ-2-180 

без ПУС 

  

- Б-13-1с 

з боєкомплектом 

  

- КСМ-65 

з боєкомплектом 

II. Озброєння 301 артилерійської бригади, яка перейшла до ЗС України 31 грудня 1992 року 

1. 

152-мм гармата 2А36 "Ґіацинт" 

43 

43 

  

2. 

152-мм гаубиця-гармата Д-20  

72 

72 

  

3. 

Автоматичний звуковий комплекс (АЗК-5) 

  

  

4. 

Станція АРК-1 

  

5. 

Станція СНАР-10 

  

6. 

Комплекс машин управління 1В17 (к-т 8 од.) 

  

  

7. 

Рухомий розвідувальний пункт (ПРП-3, ПРП-4) 

  

8. 

Бронетехніка 

31 

31 

  

9. 

Автомобілі 

308 

308 

  

10. 

Боєприпаси 

3740т 

3740т 

  

11. 

Інше майно 

  

100 % 

  

III. Запаси стрілецької зброї і боєприпасів 

1. 

Стрілецька зброя (шт.) 

36087 

14046 

21919 

122 - списані і утилізовані 

2. 

Боєприпаси (т) 

12579,2 

1630,3 

106224 

326,5 - списано і утилізовано 

  

з них: 

  

  

  

  

  

а) тактичні запаси 

6189,7 

1630,3 

4232,9 

  

  

б) оперативні запаси 

6389,5 

6389,5 

  

 

Поділ між Україною та Російською Федерацією озброєнь, військової техніки та засобів забезпечення морської авіації наземного базування Чорноморського флоту

NN 
п/п 

Найменування 

Кількість 

Примітка 

Разом 

Передається 

ЧФ РФ 

ВМС України 

1. Літальні апарати 

1. 

Ту-22м3* 

40 

19 

20 

*1 - втрачений у катастрофі 

2. 

Ту-22р 

14 

  

3. 

Ту-22у 

  

4. 

Ту-22пп 

  

5. 

Бе-12пл 

20 

10 

10 

  

6. 

Бе-12пс 

  

7. 

Ан-12т 

  

8. 

Ан-12рр 

  

9. 

Ан-26 

10 

  

10. 

Ан-24 

  

11. 

Су-17м3 

40 

20 

20 

  

12. 

Су-17ум 

  

13. 

Ту-134а 

  

14. 

Ан-2 

  

15. 

Ту-16к 

16 

  

16. 

Ту-16р 

  

17. 

Ту-16спс 

  

18. 

ТУ-16зщ 

  

19. 

Ка-25пл 

36 

18 

18  

  

20. 

Ка-25бшз 

  

21. 

Ка-25ц 

  

22. 

Ка-25пн 

  

23. 

Ка-25у 

  

24. 

Ка-27е 

  

25. 

Ка-28 

  

26. 

Мі-14пл* 

44 

17 

20 

*7 - Грузія 

27. 

Мі-14пс 

  

28. 

Мі-14бт 

  

29. 

Мі-9 

  

30. 

Мі-8* 

26 

12 

12 

*2 - втрачені в катастрофі 

31. 

Мі-6 

  

  

____________

Опрос