Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Вассенаарская договоренность относительно контроля за экспортом обычных вооружений и товаров и технологий двойного использования

Страны - участницы
Договоренность от 01.07.1996

ВАССЕНААРСЬКА ДОМОВЛЕНІСТЬ
щодо контролю за експортом звичайних озброєнь та товарів і технологій подвійного використання

Цілі, керівні принципи та процедури, у тому числі Початкові елементи
(зі змінами, внесеними на Пленарному засіданні у грудні 2003 р.)

1 липня 1996 року

Офіційний переклад з англійської.

Початкові елементи

I. Цілі

1. Вассенаарську домовленість створено з метою сприяння регіональній та міжнародній безпеці та стабільності шляхом підвищення прозорості і посилення відповідальності у передачах звичайних озброєнь та товарів і технологій подвійного використання, запобігаючи таким чином дестабілізуючим накопиченням. Держави-учасниці прагнутимуть за допомогою своєї національної політики забезпечувати, щоб передачі таких предметів не сприяли розвитку або посиленню військових спроможностей, які підривають зазначені цілі, і не були спрямовані на підтримку таких спроможностей.

2. Вона буде доповнювати та посилювати без дублювання існуючі режими контролю над зброєю масового знищення та засобами її доставки, а також інші міжнародно визнані заходи, спрямовані на сприяння прозорості та посилення відповідальності шляхом зосередження уваги на загрозах міжнародному та регіональному миру і безпеці, які можуть виникати внаслідок передач озброєнь і чутливих товарів і технологій подвійного використання там, де такий ризик вважається найбільшим.

Опрос