Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Европейский кодекс нотариальной этики

Страны - участницы
Многостороннее соглашение (не СНГ), Кодекс от 04.02.1995

Європейський кодекс нотаріальної етики

(Code Europeen de Deontologie Notariate) - переклад з німецької мови, прийнятий Конференцією нотаріусів Європейського Союзу 3 - 4 лютого 1995 р. в Неаполі, змінений 20 - 21 жовтня 1995 р. в Граці, 17 - 18 березня 2000 р. в Брюсселі і 9 листопада 2002 р. в Мюнхені (опублікований у Німецькому нотаріальному журналі в 2003 р., с. 721).

МОТИВИ

Реалізація можливостей внутрішнього ринку та права на вільне пересування людей, капіталу і товарів у країнах - членах Європейського Союзу викликають постійне зростання транскордонного обміну, а також юридичних та інших операцій транскордонного характеру. Диверсифікація юридичних операцій і зростаючий обсяг видачі нотаріальних документів транскордонного характеру спонукали європейських нотаріусів перевірити умови їх взаємодії з метою забезпечення для громадян їх супроводу та консультації з транскордонних питань.

Як виконавець державних завдань і володар суверенних повноважень нотаріус підпорядкований вимогам законів та іншим нормативним актам, які діють у державі, де він призначений нотаріусом. Як представник вільної професії з обов'язком консультування нотаріус повинен відповідати вимогам професійного права, які діють у державі, де він призначений нотаріусом. Представники європейських нотаріальних організацій після проведення порівняльного аналізу сукупності цих норм прийняли рішення взяти на озброєння "загальний звід правил", який не має на меті підмінити собою національні норми професійного права нотаріусів кожної держави ЄС. Він прагне гармонізувати деякі нотаріальні дії за операціями транскордонного характеру. Європейський кодекс нотаріальної етики свідчить у цілому про волю нотаріусів гарантувати європейським громадянам однаковий захист за операціями як на національному, так і на міжнародному рівні. Впровадження нових технологій повинно посприяти більш якісному наданню послуг за умови дотримання принципів професійного права та вимог посади нотаріуса латинського типу.

ТЕРМІНОЛОГІЧНІ УТОЧНЕННЯ

У цьому Кодексі наведені нижче словосполучення мають таке значення:

Опрос