Идет загрузка документа (11 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Дополнительный протокол между Министерством Обороны Украины и Федеральным Министерством Иностранных Дел Федеративной Республики Германия о сотрудничестве в области проработки совместных технологий по ликвидации шахтных пусковых установок

Страны - участницы
Протокол, Двустороннее соглашение (не СНГ) от 12.07.1995

ДОДАТКОВИЙ ПРОТОКОЛ
між Міністерством Оборони України та Федеральним Міністерством Закордонних Справ Федеративної Республіки Німеччина про співробітництво у галузі опрацювання спільних технологій по ліквідації шахтних пускових установок

ДАТА ПІДПИСАННЯ: 12.07.95 р.
ДАТА НАБРАННЯ ЧИННОСТІ: 12.07.95 р.

Міністерство оборони України та Федеральне Міністерство закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина,

на основі Угоди між Урядом України і Урядом Федеративної Республіки Німеччина про співробітництво у розв'язанні проблем ліквідації ядерних озброєнь від 10 червня 1993 року,

підтверджуючи та доповнюючи зобов'язання, що містяться в Протоколі між Міністерством оборони України та Федеральним Міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина про співробітництво у галузі опрацювання спільних технологій по ліквідації шахтних пускових установок від 13 жовтня 1994 року,

домовилися про таке:

Стаття 1

(1) Продовжувати співробітництво між Міністерством оборони України та Федеральним Міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина у галузі опрацювання спільних технологій по ліквідації шахтних пускових установок (далі - ШПУ). З цією метою Сторони узгоджують зазначені у Статтях 7 та 8 цього Додаткового Протоколу перелік обладнання, яке планується поставити до України, та перелік робіт, які планується виконати протягом 1995 року в рамках реалізації цього Додаткового Протоколу. Для цього німецька Сторона надає кошти у розмірі до 2 мільйонів німецьких марок. Зазначені кошти будуть використовуватися на закупки та поставки обладнання і матеріалів, фінансування робіт, а також на надання послуг, необхідних для успішного завершення розробки та випробування спільних технологій по ліквідації ШПУ.

(2) Загальна сума витрат на закупку та поставки обладнання, надання послуг, що надаються відповідно до цього Додаткового Протоколу німецькою Стороною, не може перевищувати суми, визначеної на 1995 рік у бюджеті Федеративної Республіки Німеччина для сприяння процесу ядерного роззброєння її Україні.

Стаття 2

Міністерство оборони України забезпечує готовність ШПУ N 36 для початку робіт щодо опрацювання технології ліквідації ШПУ та її практичної перевірки стосовно прийнятності для використання у подальшому, під час виконання широкомасштабних ліквідаційних заходів в Україні. Міністерство Оборони України також забезпечує доступ на ШПУ N 36 та, у відповідності з чинним законодавством України, проходження митних процедур при надходженні до України обладнання і матеріально-технічних засобів.

Стаття 3

Українська Сторона забезпечує проведення робіт згідно з приведеним у Статті 8 цього Додаткового Протоколу переліком робіт, водою, необхідними видатковими матеріалами тощо, а також забезпечує німецьких фахівців, причетних до реалізації Додаткового Протоколу, транспортом, житлом, харчуванням, робочими приміщеннями, а при необхідності, медичним та іншими видами обслуговування. Всі витрати за визначені в цьому пункті послуги несе німецька Сторона.

Стаття 4

Роботи, відповідно до взаємоузгодженого переліку робіт, які планується викопати в рамках реалізації цього Додаткового Протоколу, будуть завершені до 31 грудня 1995 року. Факт завершення робіт, передбачених цим переліком, підтверджується складенням акту за підписом повноважних представників обох Сторін з зазначенням у ньому фактичного обсягу виконаних робіт та витрат на їх виконання.

Стаття 5

Сторони в обов'язковому порядку будуть проводити попередні консультації щодо узгодження переліків необхідного обладнання та матеріально-технічних засобів, їх характеристик та вартості, термінів поставок, обсягів робіт та витрат, пов'язаних з реалізацією цього Додаткового Протоколу,

Стаття 6

(1) З метою ефективної та оперативної реалізації цього Додаткового Протоколу Сторони призначають свої Виконавчі органи.

(2) Виконавчим органом від Міністерства оборони України призначається Центр адміністративного управління військами Стратегічних ядерних сил Міністерства оборони України.

(3) Виконавчим органом від Федерального Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина призначається товариство з обмеженою відповідальністю "Гезельшафт фюр Кампфміттельбезайтигунг д-р Кьолер мбХ", Вольторферштрасе, 77, 31224 Пайне.

(4) Виконавчі органи Сторін уповноважені проводити консультації щодо розробки графіку робіт, узгодження характеристик обладнання та термінів його поставок, узгодження витрат, а також здійснювати інші дії, пов'язані з реалізацією цього Додаткового Протоколу.

Стаття 7

З метою реалізації цього Додаткового Протоколу німецька Сторона здійснить протягом 1995 року поставки обладнання згідно з приведеним у цій Статті переліком обладнання:

a) Пересувна вентиляційна установка 

1 од. 

b) Гідроабразивний матеріал, необхідний для виконання спільного проекту 

80 т 

c) Радіостанції УКХ-діапазону радіусом дії до 6 км., з індивідуальним підзарядним пристроєм (типу МОТОРОЛА) 

6 од. 

d) Імпульсний шумомір 

1 од. 

e) Плівка поліетиленова підвищеної міцності 

300 кв. м 

f) Відеокамера швидкісної зйомки 

1 од. 

g) Обладнання для нанесення концентраторів на металеві поверхні 

4 од. 

h) Маніпулятори для ведення гідроабразивної різки матеріалів 

3 од. 

i) Запасні частини, інструменти, видаткові матеріали та шлангопроводи для забезпечення виконання переліку робіт, передбачених Статтею 8 цього Додаткового Протоколу 

  

j) Перфоратори для шпуріння 

2 од. 

k) Система супутникового зв'язку 

1 од. 

Стаття 8

З метою реалізації цього Додаткового Протоколу протягом 1995 року передбачено спільно виконати в Україні роботи згідно з приведеним у цій Статті переліком робіт:

a) Поставки до України необхідного обладнання та матеріально-технічних засобів згідно з переліком обладнання.

b) Проведення заходів щодо забезпечення робіт електроенергією, водою, паливно-мастильними матеріалами тощо.

c) Монтаж та введення в дію комплекту обладнання, необхідного для проведення робіт.

d) Навчання українського персоналу роботі на німецькому обладнанні.

e) Попереднє відпрацювання елементів технології ліквідації ШПУ.

f) Підготовка до демонтажу та демонтаж обладнання апаратурного відсіку.

g) Ліквідація, з використанням спільно розробленої технології, захисного пристрою ШПУ та самої ШПУ, а також пов'язаної з нею інфраструктури (два приміщення для варт, споруда трансформаторної підстанції, автоматизована система охорони, пожежний резервуар, колонка універсального розподільного щитка).

h) Підготовка металобрухту до відправки на переробні підприємства згідно з вимогами Міністерства оборони України.

i) Наповнення порожнини ШПУ відходами, ґрунтом та закриття її бетонною пробкою.

j) Розробка технологічної документації, плану-графіку та кошторису ліквідації ШПУ за допомогою розробленої та опрацьованої технології.

k) Передача технологічної документації та обладнання Міністерству оборони України.

l) Підготовка звіту щодо обсягу проведених робіт та витрат.

Стаття 9

Цей Додатковий Протокол набуває чинності з моменту його підписання і доповнює Протокол між Міністерством оборони України та Федеральним Міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина про співробітництво у галузі опрацювання спільних технологій по ліквідації шахтних пускових установок від 13 жовтня 1994 року. Додатковий Протокол є дійсним на термін виконання передбачених ним робіт.

Вчинено в м. Києві 12 липня 1995 року в двох примірниках, кожний українського та німецькою мовами, причому обидва тексти є автентичними.

 

За Міністерство оборони
України
 

За Федеральне Міністерство закордонних
справ Федеративної Республіки Німеччина
 

(підпис) 

(підпис) 

Опрос