Идет загрузка документа (16 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Соглашение о взаимном признании прав на льготный проезд для инвалидов и участников Великой Отечественной войны, а также лиц, приравненных к ним

Страны - участницы
Многостороннее соглашение (СНГ) от 12.03.1993

УГОДА
про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них

ДАТА ПІДПИСАННЯ УКРАЇНОЮ: 12.03.93 р.
ДАТА НАБУТТЯ ЧИННОСТІ ДЛЯ УКРАЇНИ: 12.03.93 р.

Додатково див. консультативний висновок
 Економічного Суду Співдружності Незалежних Держав
 від 24 вересня 2008 року N 01-1/1-08

Уряди держав - учасниць цієї Угоди, які надалі іменуються - Сторони, усвідомлюючи надзвичайну важливість соціального захисту інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них,

з метою забезпечення їх пересування територією держав - учасниць цієї Угоди,

домовились про таке:

Стаття 1

Дія цієї Угоди поширюється на інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них, для яких встановлені пільги на проїзд на відповідних видах транспорту, згідно з додатками 1, 2, 3.

Стаття 2

Інвалідам Великої Вітчизняної війни I та II груп та особам, прирівняним до них, надається право безкоштовного проїзду залізницею чи на суднах транзитних та місцевих ліній річкового флоту територіями держав - учасниць цієї Угоди один раз на рік (туди та назад) та з 50-відсотковою знижкою повітряним, водним чи міжміським автомобільним транспортом. Героям Радянського Союзу та особам, які нагороджені орденом Слави трьох ступенів, надається право безоплатного проїзду один раз на рік (туди та назад) на зазначених видах транспорту.

Інвалідам Великої Вітчизняної війни III групи та особам, прирівняним до них, надається 50-відсоткова знижка з вартості проїзду один раз на рік (туди і назад) залізницею, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом.

Зберегти сезонні пільги (з 1 жовтня до 15 травня) на сплату проїзду повітряним, водним, залізничним та міжміським автомобільним транспортом інвалідам Великої Вітчизняної війни та особам, прирівняним до них.

Особам, які супроводжують в поїздках інвалідів Великої Вітчизняної війни I групи та осіб, прирівняних до них, надається 50-відсоткова знижка вартості проїзду залізничним, водним, повітряним та міжміським автомобільним транспортом.

Стаття 3

Учасникам Великої Вітчизняної війни та особам, прирівняним до них, батькам та дружинам військовослужбовців, які загинули внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих під час захисту колишнього Союзу РСР або під час виконання інших обов'язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, надається право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду один раз на рік (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом.

Стаття 4

Особам, зазначеним у статтях 2 і 3 цієї Угоди, за їхнім бажанням, замість належного їм проїзду з 50-відсотковою знижкою один раз на рік (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом надається безоплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) зазначеними видами транспорту.

Стаття 5

Інвалідам і учасникам Великої Вітчизняної війни, а також особам, прирівняним до них, та іншим особам, відповідно до додатка 3, надається право безоплатного проїзду в міському та приміському пасажирському транспорті незалежно від місця їх проживання.

Стаття 6

Транспортні організації забезпечують пільгові умови обслуговування осіб, зазначених у цій Угоді, незалежно від місця їх проживання.

Стаття 7

Підставою для придбання пільгового проїзного квитка є посвідчення та аркуш талонів на пільговий проїзд, видані відповідними органами колишнього Союзу РСР або Сторонами за формою, що діяла на 1 січня 1992 року, за місцем постійного проживання особи, яка має право на пільговий проїзд.

Стаття 8

Відшкодування транспортним організаціям витрат, пов'язаних зі сплатою вартості проїзду осіб, зазначених у цій Угоді, здійснюється Сторонами відповідно до національного законодавства.

Стаття 9

Ця Угода набуває чинності з моменту її підписання.

Угода відкрита для приєднання до неї інших держав, що поділяють цілі та принципи цієї Угоди.

Вчинено в місті Москві 12 березня 1993 року в одному оригінальному примірнику російською мовою. Цей примірник зберігається в Архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам, що підписали цю Угоду, її завірену копію.

 

За Уряд Азербайджанської Республіки 

За Уряд Республіки Молдова 

  

(підпис)

За Уряд Республіки Білорусь 

За Уряд Російської Федерації 

(підпис) 

(підпис) 

За Уряд Республіки Вірменія 

За Уряд Республіки Таджикистан 

(підпис) 

(підпис) 

За Уряд Республіки Грузія 

За Уряд Туркменистану 

  

(підпис) 

За Уряд Республіки Казахстан 

За Уряд Республіки Узбекистан 

(підпис) 

(підпис) 

За Уряд Республіки Киргизстан 

За Уряд України 

(підпис) 

(підпис) 

 

Категорії громадян, прирівняних за пільгами на проїзд у міжміському транспорті до інвалідів Великої Вітчизняної війни

1. Інваліди Першої світової та громадянської воєн.

2. Інваліди з числа військовослужбовців, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час захисту колишнього Союзу РСР або під час виконання інших обов'язків військової служби, або внаслідок хвороби, пов'язаної з перебуванням на фронті в інші періоди, а також інваліди з числа партизан громадянської війни;

інваліди з числа осіб начальницького та рядового складу органів Міністерства внутрішніх справ та органів Комітету державної безпеки колишнього Союзу РСР, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час виконання службових обов'язків;

інваліди з числа бійців та командного складу винищувальних батальйонів, взводів та загонів захисту народу, які діяли в період з 1 січня 1944 року до 31 грудня 1951 року на території колишніх Української РСР, Білоруської РСР, Литовської РСР, Латвійської РСР, Естонської РСР і стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих під час виконання службових обов'язків у цих батальйонах, взводах і загонах.

 

Категорії осіб, прирівняних за пільгами на проїзд у міжміському транспорті до учасників Великої Вітчизняної війни

1. Учасники громадянської війни та бойових операцій щодо захисту колишнього Союзу РСР з числа військовослужбовців, які проходили службу у військових частинах, штабах та установах, що входили до складу діючої армії, та колишні партизани.

2. Особи з числа вільнонайманого складу Радянської Армії, Військово-морського Флоту, органів внутрішніх справ і державної безпеки колишнього Союзу РСР, які посідали штатні посади у військових частинах, штабах та установах, що входили до складу діючої армії в період Великої Вітчизняної війни, або особи, які знаходились у цей період в містах, участь в обороні яких зараховується до вислуги років для призначення пенсії на пільгових умовах, встановлених для військовослужбовців частин діючої армії.

3. Батьки та дружини військовослужбовців, які загинули внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час захисту колишнього Союзу РСР або під час виконання інших зобов'язань військової служби, або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті.

4. Особи, які працювали в період з 8 вересня 1941 року до 27 січня 1944 року на підприємствах, в установах та організаціях колишнього міста Ленінграда, та нагороджені медаллю "За оборону Ленинграда", а також знаком "Жителю блокадного Ленинграда".

5. Військовослужбовці, робітники та службовці, які отримали поранення, контузії чи каліцтва у бойових діях в Афганістані або інших країнах, в яких велись бойові дії.

6. Колишні неповнолітні в'язні концтаборів, гетто та інших місць примусового утримання, створених фашистами та їхніми союзниками в період Другої світової війни.

7. Колишні учасники антифашистського руху Опору.

8. Колишні працівники спеціальних формувань, які в період Великої Вітчизняної війни отримали статус осіб, що перебувають у лавах Червоної Армії, та виконували задачі в інтересах діючих фронтів або оперативних зон діючих флотів.

 

Категорії осіб, які мають право безоплатного проїзду в міському та приміському транспорті

1. Особи, які мають право безоплатного проїзду на всіх видах міського пасажирського транспорту (крім таксі) та на автомобільному транспорті загального користування (крім таксі) в сільській місцевості в межах адміністративного району за місцем проживання:

1.1. інваліди Великої Вітчизняної війни та особи, які до них прирівнюються;

1.2. особи, які супроводжують у поїздках інвалідів Великої Вітчизняної війни I групи та осіб, які до них прирівнюються;

1.3. Герої Радянського Союзу та особи, нагороджені орденом Слави трьох ступенів;

1.4. учасники громадянської та Великої Вітчизняної воєн, бойових операцій захисту колишнього Союзу РСР з числа військовослужбовців, які проходили службу у військових частинах, штабах та установах, що входили до складу діючої армії, та колишні партизани;

1.5. особи з числа вільнонайманого складу Радянської Армії, Військово-Морського Флоту, органів внутрішніх справ та державної безпеки колишнього Союзу РСР, які посідали штатні посади у військових частинах, штабах та установах, що входили до складу діючої армії в період Великої Вітчизняної війни, або особи, які знаходились у цей період в містах, участь в обороні яких зараховується до вислуги років для призначення пенсії на пільгових умовах, встановлених для військовослужбовців частин діючої армії;

1.6. особи з числа колишніх військовослужбовців-інтернаціоналістів, які брали участь у бойових діях в Республіці Афганістан, на території інших країн;

1.7. особи, нагороджені орденами та медалями колишнього Союзу РСР за самовіддану працю та бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни;

1.8. батьки та дружини військовослужбовців, які загинули внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час захисту колишнього Союзу РСР або під час виконання інших обов'язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті;

1.9. особи, які працювали в період з 8 вересня 1941 року до 27 січня 1944 року на підприємствах, в установах чи організаціях колишнього міста Ленінграда і нагороджені медаллю "За оборону Ленинграда", а також знаком "Жителю блокадного Ленинграда";

1.10. колишні учасники антифашистського руху Опору;

1.11. колишні працівники спеціальних формувань, які були переведені в період Великої Вітчизняної війни, отримали статус осіб, що були в лавах Червоної Армії, та виконували завдання в інтересах діючих фронтів або оперативних зон діючих флотів.

2. Особи, які мають право безоплатного проїзду на всіх видах транспорту приміського сполучення (крім таксі):

2.1. інваліди Великої Вітчизняної війни та особи, які до них прирівняні;

2.2. особи, які супроводжують інвалідів Великої Вітчизняної війни I групи та особи, прирівняні до них (не більше одного супроводжуючого);

2.3. учасники громадянської та Великої Вітчизняної воєн, бойових операцій щодо захисту колишнього Союзу РСР з числа військовослужбовців, які проходили службу у військових частинах, штабах та установах, що входили до складу діючої армії, та колишні партизани;

2.4. колишні учасники антифашистського руху Опору.

3. Особи, які мають право безоплатного проїзду в автобусах приміського сполучення:

3.1. Герої Радянського Союзу та особи, нагороджені орденом Слави трьох ступенів;

3.2. особи з числа колишніх військовослужбовців-інтернаціоналістів, які брали участь у бойових діях в Республіці Афганістан, на території інших країн.

____________

Опрос