Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Соглашение между Правительством Украины и Правительством Республики Беларусь о сотрудничестве по пограничным и таможенным вопросам

Страны - участницы
Двустороннее соглашение (СНГ) от 17.12.1992

УГОДА
між Урядом України і Урядом Республіки Бєларусь про співробітництво з прикордонних і митних питань

ДАТА ПІДПИСАННЯ: 17.12.92 р.
ДАТА НАБУТТЯ ЧИННОСТІ: 17.12.92 р.

Уряд України і Уряд Республіки Бєларусь, що надалі іменуються Сторони,

поважаючи суверенітет і територіальну цілісність один одного,

прагнучи до вирішення прикордонних і митних питань у дусі співробітництва, взаєморозуміння і добросусідства,

погодились про таке:

Стаття 1

Сторони створять у 1992 році Спільну комісію для проведення делімітації і демаркації українсько-бєларуського державного кордону.

Стаття 2

До укладення відповідних договорів про державний кордон Сторони відповідно до статті 6 Договору між Українською Радянською Соціалістичною Республікою і Білоруською Радянською Соціалістичною Республікою від 29 грудня 1990 року погодилися вважати нині існуючий кордон лінією кордону між Україною і Республікою Бєларусь.

Стаття 3

Порядок землекористування, господарська діяльність на кордоні, використання комунікаційних споруд, що перетинають кордон, залізничне, автомобільне сполучення, а також пункти і порядок пропуску через кордон осіб, транспортних засобів та вантажів Сторони визначать окремими угодами.

Стаття 4

Кожна із Сторін забезпечить здійснення прикордонного і митного контролю щодо вантажного і пасажирського сполучення з урахуванням взаємних інтересів.

Стаття 5

Компетентні органи Сторін здійснюватимуть співробітництво з питань прикордонного і митного контролю і взаємно надаватимуть необхідну для цього інформацію.

Стаття 6

Сторони зобов'язуються підтримувати у робочому стані існуючі канали зв'язку і при необхідності вживуть спільних заходів щодо створення нових каналів зв'язку між прикордонними і митними органами Сторін.

Кожна Сторона фінансує експлуатацію каналів зв'язку на своїй території.

Стаття 7

Сторони здійснюватимуть співробітництво з питань запобігання випадків порушення порядку на кордоні, в тому числі і в пунктах пропуску.

Стаття 8

Сторони здійснюватимуть співробітництво і вироблять механізм спільного контролю на кордоні за процесами нелегальної міграції, боротьби з контрабандою, тероризмом та наркобізнесом і укладуть відповідні угоди про співробітництво.

Стаття 9

Сторони доручають своїм компетентним органам організувати практичне співробітництво і укласти відповідні міжвідомчі угоди.

Стаття 10

Ця Угода не зачіпає раніше прийнятих Сторонами зобов'язань щодо інших держав.

Стаття 11

Ця Угода набуває чинності з моменту підписання.

Угода є чинною до укладення Договору про режим державного кордону між Україною і Республікою Бєларусь.

Вчинено в м. Києві 17 грудня 1992 року у двох примірниках, кожний українською і бєларуською мовами, при цьому всі тексти мають однакову силу.

 

За Уряд України 

За Уряд Республіки Бєларусь 

(підпис) 

(підпис) 

Опрос