Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Обмен нотами между Правительством Украины и Правительством Республики Польша

Страны - участницы
Нота от 03.12.1991

ОБМІН НОТАМИ
між Урядом України та Урядом Республіки Польща

ДАТИ ПІДПИСАННЯ:  02.12 та 03.12.91 р.
ДАТА НАБУТТЯ ЧИННОСТІ: 03.12.91 р. 

I. Нота Спеціального посланника Уряду Республіки Польща в Україні від 2 грудня 1991 року Міністерству закордонних справ України

Спеціальний посланник Уряду Республіки Польща у Києві засвідчує свою повагу Міністерству закордонних справ України та має честь повідомити таке.

Маючи на увазі добрий стан та інтенсивність польсько-українських відносин, а також результат референдуму з 1 грудня ц. р. в справі незалежності України - уряд Республіки Польща визнає Україну як незалежну, самостійну державу і рішає нав'язати з нею повні дипломатичні відносини.

Уряд Республіки Польща є переконаний, що Україна буде вносити важливий вклад в систему європейської безпеки та співробітництва на основі міжнародних законів, а також процесу НБСЄ.

Особливо, уряд Республіки Польща є переконаний, що Україна буде зберігати усі ці зобов'язання, які випливають з договору про звичайну зброю в Європі та інші, які стосуються до справ роззброєння, а зокрема ці, випливаючі з договорів СТАРТ, а також те, що вона зробить можливими здійснення цих зобов'язань.

Уряд Республіки Польща надіється також, що будуючи власні збройні сили - Україна буде мати на увазі найважливішу теперішню європейську тенденцію - обмежування кількості військ.

Польща передбачає самостійну Україну, як свого головного партнера в близьких і різноманітних, добросусідських відносинах.

Уряд Республіки Польща є переконаний, що одержання незалежності буде мати корисний вплив на співробітництво наших держав для блага їх, їх сусідів та усієї Європи.

 

За дорученням Уряду РП  

Єжи Козакевич  

 

II. Нота Міністерства закордонних справ України N 15/78-9607 від 3 грудня 1991 року Міністерству закордонних справ Республіки Польща

Міністерство закордонних справ України засвідчує свою повагу Міністерству закордонних справ Республіки Польща і має честь від імені Уряду України висловити подяку за визнання України як незалежної, самостійної держави та рішення встановити між нашими державами дипломатичні відносини у повному обсязі.

Міністерство закордонних справ висловлює впевненість, що підтвердження народом України Акта проголошення незалежності та встановлення дипломатичних відносин між Україною і Республікою Польща відкриває принципово нову сторінку в історії взаємин наших країн, зробить співробітництво наших держав більш глибоким, плідним і різноманітним на благо їх народів, в інтересах всього європейського співтовариства.

Міністерство закордонних справ України, користуючись цією нагодою, має честь підтвердити підтримку Урядом України цілей і принципів Хельсінкського Заключного Акта, Паризької Хартії та інших документів НБСЄ, а також намір України стати безпосереднім і повноправним учасником загальноєвропейського процесу.

Міністерство закордонних справ має також честь звернути увагу на те, що Верховна Рада України в своїй заяві від 24 жовтня 1991 року про без'ядерний статус України підкреслила її намір приєднатися до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї як неядерна держава і укласти з МАГАТЕ відповідну угоду про гарантії. Україна дотримуватиметься положень Договору між США та СРСР про скорочення стратегічних наступальних озброєнь 1991 року в частині, що стосується ядерних озброєнь, розташованих на її території.

Президія Верховної Ради України у своїй заяві від 22 листопада 1991 року про Договір про звичайні збройні сили в Європі 1990 року наголосила, що Україна вважає обов'язковим для себе виконання положень цього Договору щодо усіх звичайних збройних сил, що перебувають на її території. Збройні Сили України підпадають під дію цього Договору.

Уряд України розглядає розвиток дружніх і всебічних двосторонніх зв'язків з Республікою Польща - сусідньою європейською державою - як одну з найважливіших складових частин системи зовнішньополітичних пріоритетів незалежної України.

Міністерство користується нагодою, щоб поновити Міністерству закордонних справ Республіки Польща запевнення в своїй високій повазі.

____________

Опрос