Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Меморандум о взаимопонимании между Украиной как Заемщиком и Европейским Союзом как Кредитором

Страны - участницы
Меморандум от 22.05.2015
действует с 13.07.2015

Макрофінансова допомога Україні
Кредитна лінія від Європейського Союзу на суму до 1,8 мільярда євро

МЕМОРАНДУМ ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ
між
УКРАЇНОЮ
як Позичальником
та
ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ
як Кредитором

МЕМОРАНДУМ ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ
між УКРАЇНОЮ та ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ

ДАТА ПІДПИСАННЯ: 22.05.2015
ДАТА РАТИФІКАЦІЇ УКРАЇНОЮ: 18.06.2015
ДАТА НАБРАННЯ ЧИННОСТІ ДЛЯ УКРАЇНИ: 13.07.2015

1. 15 квітня 2015 року Європейський парламент та Рада Європейського Союзу прийняли рішення про надання макрофінансової допомоги Україні у розмірі до 1,8 мільярда євро у вигляді кредиту (Рішення EC 2015/601). Метою цієї допомоги є термінове зменшення зовнішнього фінансового тиску на Україну, поліпшення її платіжного балансу та забезпечення бюджетних потреб, а також підсилення її позиції за валютними резервами. Ця допомога з боку Європейського Союзу є додатком до ресурсів, які надаються Україні міжнародними фінансовими установами та на основі двосторонніх угод з донорами на підтримку державної програми економічної стабілізації та реформ.

2. Допомога буде надана трьома траншами по 600 мільйонів євро кожний. Виплати здійснюватимуться за умови задовільного проведення заходів з реалізації домовленостей за програмою розширеного кредитування (ПРК), укладеної між Україною та Міжнародним валютним фондом (далі - МВФ). Перший платіж буде виплачено після набрання чинності Меморандумом і відповідною Кредитною угодою, за умови, отримання Україною виплат в рамках ПРК, укладеної з МВФ. Виділення другого та третього траншів не може відбутися раніше аніж через три місяці після виділення попереднього траншу і також буде обумовлено позитивною оцінкою Європейської Комісії (далі - "Комісія") від імені Європейського Союзу, прогресу, досягнутого стосовно зазначеного далі переліку умов реалізації політики макроекономічного та структурного регулювання. Ці умови засновані на програмі економічної стабілізації та реформ, розгорнутої органами влади України, та узгодженої з домовленостями, досягнутими Україною з МВФ.

3. Перед виділенням Комісією другого та третього траншів, органи влади України мають надати Комісії інформацію по виконання умов, що буде додана до запиту на черговий платіж. Після отримання цих даних Комісія, спільно з органами влади України, виконає оцінку досягнень у напрямі виконання таких умов. Заходи політики та рамки розгляду у цілях такої оцінки визначені у Додатку І. У випадку негативної оцінки, Комісія може призупинити виплату другого та третього траншів до часу їх виконання Україною. За необхідності, до Додатку I, за взаємною згодою сторін, можуть вноситись зміни, з подальшим дотриманням процедур щодо їх затвердження Україною та ЄС.

Опрос