Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Совместная декларация Саммита инициативы "Восточное партнерство"

Страны - участницы
Декларация, Многостороннее соглашение (не СНГ) от 22.05.2015

СПІЛЬНА ДЕКЛАРАЦІЯ
Саміту ініціативи "Східне партнерство"

Рига, 21 - 22 травня 2015 року

Глави держав або урядів і представники Республіки Азербайджан, Республіки Білорусь, Республіки Вірменія, Грузії, Республіки Молдова та України, представники Європейського Союзу та глави держав або урядів і представники держав - членів ЄС зустрілися в м. Рига 21 - 22 травня 2015 року. Президент Європейського Парламенту, представники Комітету регіонів, Європейського економічного і соціального комітету, Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Конференції регіональних і місцевих влад ініціативи "Східне партнерство", Парламентської асамблеї "Євронест" були також присутні на Саміті.

1. Учасники Ризького саміту знову підтверджують велике значення, якого вони надають ініціативі "Східне партнерство", як особливого виміру Європейської політики сусідства. Вони повторно засвідчують своє спільне бачення щодо цього стратегічного та амбітного Партнерства, як такого, що базується на взаємних інтересах і зобов'язаннях та спрямованого на підтримку сталих процесів реформ у Східноєвропейських країнах-партнерах, державах - учасницях ініціативи "Східне партнерство". Учасники Саміту підтверджують свої зобов'язання зміцнювати демократію, верховенство права, права людини та фундаментальні свободи, а також принципи та норми міжнародного права, які є та були в основі цього Партнерства з часу його започаткування як спільного прагнення держав - членів Європейського Союзу та їхніх Східноєвропейських партнерів. Вони нагадують, що ініціатива "Східне партнерство" заснована на спільній власності, відповідальності, диференціації та взаємній відповідальності. Вони підкреслюють важливість залучення усього суспільства у процес перетворення такого спільного бачення у реальність.

2. У рамках Європейської політики сусідства та ініціативи "Східне партнерство", учасники Саміту повторно підтверджують суверенне право кожного партнера вільно обирати рівень амбіцій та цілей, до яких вони прагнуть у своїх відносинах з Європейським Союзом. Це є справою ЄС та його суверенних партнерів вирішувати як просуватися у своїх відносинах. Учасники Саміту підкреслюють, що зміцнення демократії та уможливлення функціонуючих ринкових економік, покращення макроекономічної стабільності та бізнесового середовища, а також посилення взаємопов'язаності, мобільності та міжлюдських контактів відкривають нові перспективи для співпраці, сприяючи також стабільності, безпеці та процвітанню Європейського Союзу, Східноєвропейських партнерів та нашого континенту в цілому.

Опрос