Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Совместное заключение N 801/2015 Венецианской комиссии и Директората по правам человека (ДПЧ) Генерального Директората по правам человека и верховенству права Совета Европы (ГД-І) относительно Закона "О судоустройстве и статусе судей" и внесения изменений в Закон "О Высшем совете юстиции Украины"

Страны - участницы
Заключение от 23.03.2015

ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ ЗА ДЕМОКРАТІЮ ЧЕРЕЗ ПРАВО
(ВЕНЕЦІАНСЬКА КОМІСІЯ)

СПІЛЬНИЙ ВИСНОВОК N 801/2015
Венеціанської комісії і Директорату з прав людини (ДПЛ) Генерального Директорату з прав людини і верховенства права Ради Європи (ГД-І) щодо Закону "Про судоустрій і статус суддів" і внесення змін до Закону "Про Вищу раду юстиції України"

Страсбург, 23 березня 2015 року

Прийнятий Венеціанською комісією
на її 102-му пленарному засіданні
(м. Венеція, 20 - 21 березня 2015 року)
на основі коментарів
пані Ганни СУХОЦЬКОЇ (члена Комісії, Польща)
пана Джеймса ГАМІЛЬТОНА (колишнього члена Комісії, Ірландія)
пана Йогена Стіна СОРЕНСЕНА (члена Комісії, Данія)
пана Герхарда РАЙСНЕРА (експерта ДПЛ, Австрія)

Неофіційний переклад.

I. Вступ

1. У листі від 20 лютого 2015 року Глава Адміністрації Президента України звернувся до Венеціанської комісії з проханням надати висновок щодо Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд", прийнятого Верховною Радою України 12 лютого 2015 року. Цей Закон передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, різних процесуальних кодексів, Закону "Про Вищу раду юстиції", а також Закону "Про судоустрій і статус суддів".

2. Венеціанська комісія запросила Ганну Сухоцьку (Польща), Джеймса Гамільтона (Ірландія) і Йоргена Стіна Соренсена (Данія) виступити доповідачами по цьому спільному висновку. Герхард Рейснер (Австрія) проаналізував закон і зміни до Закону "Про Вищу раду юстиції" від імені Директорату з прав людини (далі - Директорат).

Опрос