Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Заключения Совета министров ЕС по иностранным делам по Украине

Страны - участницы
Заключение от 17.11.2014

Висновки Ради міністрів ЄС із закордонних справ по Україні

17 листопада 2014 року

Рада ЄС ухвалила такі висновки:

1. "Нагадуючи про висновки Європейської Ради від 24 жовтня і про Висновки Ради міністрів ЄС із закордонних справ від 20 жовтня, Рада вкотре підтверджує підтримку Євросоюзом Мінського протоколу і меморандуму як кроку у напрямі раціонального політичного розв'язання кризи, що має ґрунтуватися на шані незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Будучи стурбованою нещодавніми тяжкими артилерійськими обстрілами та повідомленнями про конвої з великою кількістю важкої зброї, танків та живої сили без розпізнавальних знаків, що рухаються територією, яка утримується сепаратистами, Рада закликає усі сторони швидко і без подальших зволікань впроваджувати Мінський протокол і меморандум. Вона вкотре підкреслює відповідальність Російської Федерації у цьому контексті. Особливо, Рада закликає припинити постійні порушення режиму припинення вогню, відвести усі незаконні та іноземні сили, найманців та військове спорядження і устаткування, а також гарантувати безпеку на українсько-російському кордоні за допомогою постійного моніторингу з боку ОБСЄ.

2. Рада вітає проведення національних парламентських виборів в Україні 26 жовтня. Вони відзначили важливий крок у намаганнях України до консолідації свого демократичного розвитку у відповідності до міжнародних зобов'язань. Рада очікує на швидке формування нового уряду. Ґрунтуючись на результатах цих виборів, необхідно шукати широкий національний консенсус з метою інтенсифікації вкрай потрібних політичних та економічних реформ в Україні, включаючи конституційну реформу, децентралізацію, реформу судової системи, правоохоронних органів, боротьбу проти корупції та гарантування прав осіб, які належать до національних меншин. Оновлений всеохопний загальнодержавний національний діалог щодо реформ буде важливим для консолідації єдності та внутрішньої згуртованості України.

3. Європейський Союз розглядає проведення так званих "парламентських і президентських виборів" у Донецькій і Луганській народних республіках 2 листопада як незаконне і нелегітимне; ЄС не визнає їх. Ці так звані "вибори" суперечать літері і духу Мінського протоколу. ЄС закликає Росію усвідомити свою відповідальність у зв'язку із цим. Усі сторони мають працювати у напрямі проведення дочасних місцевих виборів у цих частинах Донецької та Луганської областей у відповідності до українського законодавства, як це передбачено у Мінському протоколі, - такі вибори є єдиним законним і легітимним способом оновлення демократичного мандату місцевої влади.

4. Проаналізувавши ситуацію на місцях, Рада закликає Європейську службу зовнішньої дії і Європейську Комісію до кінця поточного місяця виступити з пропозицією для рішення щодо додаткового внесення до списку обмежувальних заходів сепаратистів. Рада і надалі пильно стежитиме за ситуацією на місці та діятиме відповідно до неї.

Опрос