Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Заключения Совета министров ЕС по иностранным делам по Украине

Страны - участницы
Заключение от 20.10.2014

Висновки Ради міністрів ЄС із закордонних справ по Україні

20 жовтня 2014 року

1. Нагадуючи про свої висновки від 15 серпня та висновки Європейської Ради від 30 серпня, Рада вітає Мінський протокол від 5 вересня та Мінський меморандум від 19 вересня, укладені у рамках тристоронньої контактної групи, як крок до раціонального політичного вирішення кризи, що має ґрунтуватися на шані незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Рада бере до відома зниження загального рівня насильства як результат рішення про припинення вогню; водночас вона шкодує та засуджує чисельні порушення цього рішення. Рада вітає звільнення деяких заручників та закликає також звільнити решту заручників. Вона схвалює зусилля України із виконання своїх зобов'язань, зокрема за допомогою ухвалення Верховною Радою законів про амністію та про внутрішнє місцеве самоврядування. Рада вкотре нагадує про важливість ролі Спеціальної спостережної місії ОБСЄ у впровадженні Мінського протоколу та Мінського меморандуму та про потребу надати Місії усі необхідні ресурси для виконання завдань. Рада нагадує усім сторонам про їхню відповідальність з приводу безпечного середовища для експертів ОБСЄ. Євросоюз та країни-члени готові збільшити фінансову та негрошову підтримку Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

2. Рада очікує на повну залученість сторін та швидке виконання усіх інших зобов'язань у рамках Мінських документів. Вона підкреслює відповідальність Російської Федерації у цьому контексті та закликає до відведення незаконних збройних угрупувань, військового спорядження і техніки, бойовиків і найманих солдатів, а також спонукає до гарантування безпеки на українсько-російському кордоні за допомогою постійного моніторингу з боку ОБСЄ. Рада підтримує швидке розширення Спостережної місії ОБСЄ на російських контрольно-пропускних пунктах задля забезпечення повного та ефективного контролю за кордоном з боку України та закликає Російську Федерацію вчинити так само. Вона також очікує на непохитне практичне зобов'язання сторін щодо проведення дочасних місцевих виборів у частині Донецької та Луганської областей у повній відповідності до українського законодавства і міжнародних стандартів - як це передбачено Мінським протоколом і законом про внутрішнє самоврядування. Рада спонукає уряд України запросити ОБСЄ/БДІПЛ до спостереження за цими виборами та закликає усі сторони до гарантування безпечних умов для роботи відповідної місії, якщо така робота вестиметься. Проведення "президентських" і "парламентських" виборів самопризначеною владою у Донецькій та Луганській областях йтиме урозріз з літерою і духом Мінського протоколу та порушуватиме прогрес у напрямі пошуку раціонального політичного вирішення у цій площині. Євросоюз не визнає таких "виборів".

3. Рада нагадує про свій заклик до усіх держав та акторів у регіоні для гарантування безпечного та необмеженого доступу до місця падіння літака малайзійських авіаліній рейсу МН17 задля відновлення проведення розслідування на місці та завершення процедур з репатріації останків і речей жертв збитого літака, що й досі знаходяться у зоні катастрофи. Усі, хто прямо або опосередковано причетний до падіння літака, мають бути якнайшвидше притягнуті до відповідальності та постати перед судом.

4. Європейський Союз стурбований серйозним гуманітарним впливом кризи у східній Україні. Рада закликає усі сторони до повної шани міжнародного права, захисту цивільного населення та співробітників гуманітарних служб та забезпечення безперешкодного доступу для гуманітарних організацій. ЄС налаштований підтримувати населення, уражене конфліктом, та зусилля українського уряду, спрямовані на реалізацію цієї мети. У зв'язку із цим Рада вітає зусилля Європейської Комісії та країн - членів ЄС з надання підтримки у розмірі 63 млн. євро населенню, яке цього потребує. Євросоюз і країни-члени готові збільшити допомогу населенню, ураженому конфліктом, за допомогою додаткового фінансування або цільової та скоординованої нематеріальної допомоги. Окрім того, Рада визнає важливість зміцнення координації усередині Європейського Союзу та з іншими міжнародними донорами.

Опрос