Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Заключения Европейского Совета относительно ситуации в Украине

Страны - участницы
Заключение от 30.08.2014

Висновки Європейської Ради щодо ситуації в Україні

30 серпня 2014 року

1. Нагадуючи про заяви голів держав чи урядів щодо України від 6 березня та 27 травня, а також висновки Європейської Ради від 21 березня, 27 червня та 16 липня, Європейська Рада залишається надзвичайно стурбованою продовженням вкрай напруженого протистояння у Східній Україні та продовжує рішуче засуджувати нелегальну анексію Криму. Вона засуджує дедалі активніше проникнення бійців та зброї з території Російської Федерації у Східну Україну, а також агресію російських збройних сил на українську територію. Вона закликає Російську Федерацію негайно відкликати всі свої військові активи та сили з України. Європейський Союз знову наголошує на терміновій потребі знаходження життєздатного політичного рішення на основі суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України.

2. Європейська Рада наголошує на важливості негайного виконання мирного плану президента Порошенка. Перший крок має полягати у взаємно узгодженому та реалістичному припиненні вогню, відновленні контролю України за своїм кордоном та негайному припиненні проникнення зброї, спорядження та військових з Російської Федерації до України, а також у негайному звільненні всіх заручників, що утримуються нелегальними збройними групами, а також в'язнів, яких тримають у Російській Федерації. Більше того, Європейська Рада ще раз закликає, у рамках дій з припинення вогню, до негайного, безпечного та необмеженого доступу до місця збиття літака MH17. Європейська Рада знову висловлює свою підтримку цінних зусиль ОБСЄ.

3. Європейська Рада вітає тристоронні переговори, розпочаті між Європейським Союзом, Україною та Російською Федерацією щодо практичних питань, пов'язаних з виконанням Угоди про асоціацію (включно з розділами про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі) між ЄС та Україною, а також переговорів щодо енергетичних питань. Європейська Рада закликає всі сторони використати цю можливість для досягнення відчутних результатів у межах погоджених часових рамок. Європейська Рада також закликає всі сторони надати підтримку та сприяння стабільному та безпечному транспортуванню енергоресурсів, зокрема газу.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос