Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Гаагская декларация по итогам встречи Большой семерки

Страны - участницы
Декларация от 24.03.2014

ГААЗЬКА ДЕКЛАРАЦІЯ
за підсумками зустрічі Великої сімки

Неофіційний переклад.

1. Ми, лідери Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Сполученого Королівства, Сполучених Штатів Америки, Президент Європейської Ради та Президент Європейської Комісії, зустрілися в Гаазі для підтвердження нашої підтримки суверенітету, територіальній цілісності та незалежності України.

2. Міжнародне право забороняє захоплення частини території чи всієї території іншої країни із застосуванням примусу чи сили. Діяти так - означає порушувати принципи, на яких будується міжнародна система. Ми засуджуємо протизаконний референдум, проведений у Криму всупереч Конституції України. Ми також рішуче засуджуємо протизаконну спробу Росії анексувати Крим, усупереч міжнародному праву та конкретним міжнародним зобов'язанням. Ми не визнаємо ані референдуму, ані спроби анексії.

3. Сьогодні ми ще раз наголошуємо, що дії Росії матимуть серйозні наслідки. Очевидне порушення міжнародного права є серйозним викликом верховенству права в усьому світі та має викликати тривогу всіх націй. У відповідь на порушення Росією суверенітету та територіальної цілісності України ми наклали цілу низку санкцій проти Росії та тих осіб і інституцій, які за ці порушення відповідальні. Якщо Росія продовжить ескалацію ситуації, ми готові інтенсифікувати дії, зокрема скоординовані санкції щодо конкретних галузей, які матимуть дедалі більший вплив на російську економіку.

4. Ми нагадуємо Росії про її міжнародні зобов'язання і про її відповідальність, зокрема щодо світової економіки. Росія має здійснити чіткий вибір. Дипломатичні шляхи для деескалації ситуації залишаються відкритими, і ми закликаємо російську владу використати їх. Росія має шанувати територіальну цілісність та суверенітет України, почати дискусії з Урядом України та відкритися пропозиціям щодо міжнародного посередництва та моніторингу, які би спрямовувалися на розв'язання будь-яких законних занепокоєнь.

Опрос