Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Меморандум о взаимопонимании относительно сотрудничества в правовой и судебной сферах между Верховным Судом Украины и Верховным Судом Государства Ливия

Страны - участницы
Меморандум от 03.07.2013

МЕМОРАНДУМ
про взаєморозуміння щодо співробітництва у правовій та судовій сферах між Верховним Судом України та Верховним Судом Держави Лівія

ДАТА ПІДПИСАННЯ: 03.07.2013
ДАТА НАБРАННЯ ЧИННОСТІ ДЛЯ УКРАЇНИ: 03.07.2013

Верховний Суд України та Верховний Суд Держави Лівія (далі - Сторони),

бажаючи зміцнювати відносини дружби та співробітництва,

виходячи з того, що обмін знаннями та досвідом у правовій та судовій сферах слугує інтересам обох судів та обох країн,

беручи до уваги норми міжнародних договорів та інших угод у сфері юстиції, підписаних українською та лівійською Сторонами,

за результатами переговорів домовилися про таке:

Стаття 1

У рамках вищезгаданого співробітництва Сторони, в межах компетенції верховних судів України та Лівії, проводитимуть двосторонні зустрічі для обговорення правових питань, що становлять взаємний інтерес, з метою поглиблення відносин та визначення пріоритетів співробітництва. Сторони також обмінюватимуться досвідом у правовій та судовій сферах, спеціалізованими науковими дослідженнями з правових питань.

Стаття 2

Сторони розроблятимуть програми співробітництва, виконуватимуть та розвиватимуть їх з метою досягнення поставлених цілей.

Стаття 3

Сторони співпрацюватимуть над організацією спеціалізованих правових консультацій, семінарів та конференцій з метою збагачення досвіду обох країн у правовій та судовій сферах. З цією метою Сторони сприятимуть налагодженню обміну досвідом та візитами делегацій.

Стаття 4

У ході реалізації такого співробітництва Сторони використовуватимуть українську та арабську мови залежно від ситуації, а також переклад з цих мов на англійську мову.

Стаття 5

Кожна зі Сторін може вносити будь-які зміни, які вона вважає необхідними, до положень цього Меморандуму шляхом проведення переговорів з іншою Стороною.

Стаття 6

Сторони здійснюють контакти між собою безпосередньо або через дипломатичні канали їхніх країн.

Стаття 7

Сторони зобов'язуються виконувати положення цього Меморандуму, який набирає чинності з дати його підписання. Термін дії Меморандуму закінчується через тридцять днів з дати нотифікації однією Стороною іншої про бажання припинити дію цього Меморандуму.

Стаття 8

Положення цього Меморандуму не повинні суперечити нормам міжнародних договорів, в яких Україна та Держава Лівія є сторонами.

Учинено у двох примірниках у м. Києві 3 липня 2013 року українською, арабською та англійською мовами, усі тексти є автентичними. У випадку виникнення розбіжностей стосовно тлумачення цього Меморандуму перевага надаватиметься тексту, викладеному англійською мовою.

 

Ярослав Романюк

Камаль Башир Даган

Голова Верховного Суду
України

Голова Верховного Суду
Держави Лівія

Опрос