Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О конституционной ситуации в Украине

Страны - участницы
Заключение от 17.12.2010

ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ ЗА ДЕМОКРАТІЮ ЧЕРЕЗ ПРАВО
(Венеціанська комісія)

ВИСНОВОК

Про конституційну ситуацію в Україні

На основі коментарів:
Пані Анжеліка Нуссбергер (Заступник члена, Німеччина)
Пан Джордж Папуашвілі (користувач, Грузія)
Пан Євген Танчев (член, Болгарія)
Пан Каарло TUORI (користувач, Фінляндія)
Пан Дідьє MAUS (експерт, Франція)

I. Вступ

1. Листом від 21 жовтня 2010 року, пан Дік Марті, голова Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи, звернувся до Венеціанської комісії з проханням надати висновок щодо конституційної ситуації в Україні.

2. Венеціанська комісія запропонувала пані А. Нуссбергер, і панам Д. Маусу, Г. Папуашвілі, Є. Танчев і К. Туорі виступити в якості доповідачів.

3. 29 і 30 листопада 2010 року делегація Венеціанської комісії відвідала Україну, щоб зустрітися з представника різних органів влади, в тому числі Конституційного Суду, Адміністрації Президента, Міністром закордонних справ, Міністром юстиції, Верховного Суду, а також представниками опозиції. Цей висновок ґрунтується на коментарях членів та експертів, а також на інформації, отриманій під час ознайомчої поїздки в Україну.

4. Цей висновок був прийнятий Венеціанською комісією на своєму 85 пленарному засіданні (Венеція, 17 - 18 грудня 2010 року).

II. Сфера цього Висновку

5. Цей запит слід розглядати на тлі нещодавніх конституційних змін в Україні. 30 вересня 2010 Конституційний Суд України прийняв рішення, в якому він визнав закон про внесення змін до Конституції N 2222, прийнятий 8 грудня 2004 року, неконституційним і зобов'язав привести у відповідність з попередньою Конституцією 1996 року усі прийняті пізніше закони.

6. Венеціанській комісії було запропоновано надати висновок щодо:

• конституційної ситуації в України після рішення Конституційного суду від 30 вересня 2010 р.;

• заходів, які необхідно вжити, щоб привести нові конституційні рамки у відповідність до європейських стандартів і норм.

Опрос