Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Меморандум о взаимопонимании между Министерством труда и социальной политики Украины и Международной организацией труда относительно программы достойного труда на 2008 - 2011 гг.

Страны - участницы
Меморандум от 09.06.2008

МЕМОРАНДУМ
про взаєморозуміння між Міністерством праці та соціальної політики України та Міжнародною організацією праці щодо програми гідної праці на 2008 - 2011 рр.

ДАТА ПІДПИСАННЯ: 09.06.2008 р.
ДАТА НАБРАННЯ ЧИННОСТІ ДЛЯ УКРАЇНИ: 09.06.2008 р.

Агентства системи ООН в Україні підписали Рамкову програму допомоги ООН для України (UNDAF). Цей стратегічний документ окреслює співробітництво між Україною та ООН у 2006 - 2010 роках. Його мета - надавати підтримку та допомогу Україні, оскільки вона прямує до демократії, повного захисту прав людини та сильної економіки. UNDAF є основою для всіх заходів, які повинні реалізовуватися організацією у партнерстві з українським урядом.

UNDAF разом з національними потребами та пріоритетами стали основою для першої Програми гідної праці, підписаної між МОП та Україною, яка була реалізована у 2006 - 2007 роках. Програма гідної праці МОП стала ключовим елементом державної соціальної політики, програм дій багатьох організацій профспілок та роботодавців. Незалежне оцінювання Програми гідної праці в Україні, що здійснювалося у 2007 році, показало, що як національні тристоронні партнери, так і міжнародні партнери підтвердили адекватність присутності МОП в Україні, а також свій інтерес у її діяльності у багатьох сферах (сприяння зайнятості, викорінення дитячої праці та запобігання торгівлі людьми, реформування системи соціального забезпечення, запобігання поширення ВІЛ/СНІДу у сфері праці, посилення превентивної культури охорони праці, сприяння реалізації основоположних принципів та прав, у сфері праці). Що стосується технічної співпраці, очікування національних політиків стосовно експертизи та адвокації МОП у сфері трудового законодавства, соціального діалогу та трипартизму цілком виправдалися. Водночас реалізація першої Програми гідної праці для України підтвердила потребу у більш активному залученні організацій роботодавців та профспілок та подовженні програмного періоду до 4 - 5 років.

У цьому контексті, основною метою нової Програми гідної праці на 2008 - 2011 рр. (далі - Програма) є сприяння гідній праці і як фактору продуктивності, і як ключовому елементу розвитку соціальної та трудової сфер в Україні. Програма визначає основні цілі та очікувані результати спільних заходів, які мають реалізовуватися МОП спільно з її тристоронніми партнерами в Україні.

Запропонована Програма побудована на трьох пріоритетах, спрямованих на зміцнення спроможності урядових установ та соціальних партнерів покращувати управління ринком праці, вдосконалення формулювання політики зайнятості, сприяння рівним можливостям на ринку праці, підвищення ефективності політики соціального захисту з приділенням особливої уваги вразливим групам. Ці пріоритети взаємопов'язані та поєднують різні аспекти гідної праці.

Програма буде розроблена найближчим часом після завершення низки консультацій з Міністерством праці та соціальної політики України та соціальними партнерами, і базуватиметься на спільній згоді. З метою сприяння досягненню цілей Програми та моніторингу її виконання, а також забезпечення активної участі усіх зацікавлених сторін та виконання їх зобов'язань щодо досягнення узгоджених результатів буде створено спеціальний тристоронній орган.

Програма гідної праці реалізовуватиметься спільно. МОП надаватиме технічну експертизу та підтримку з метою сприяння у досягненні очікуваних результатів, щодо яких тристоронні партнери мають зобов'язання.

Сторони, що підписують цей Меморандум, беруть на себе зобов'язання реалізовувати нову Програму і продовжувати успішну співпрацю між Україною та Міжнародною організацією праці, що побудована на попередніх досягненнях та винесених уроках.

Запропоновані цілі на 2008 - 2011 рр. є досяжними у чотирирічний період. МОП, Міністерство праці та соціальної політики України та соціальні партнери будуть періодично переглядати реалізацію програми з допомогою спеціального тристороннього органу з метою оцінки прогресу реалізації Програми та збереження необхідної гнучкості для пристосування до змін, які відбуваються в національному контексті.

Підписано сторонами у Женеві, Швейцарія, 09 червня 2008 року.

 

___________________________ 

___________________________ 

Людмила Денісова 

Петра Ульсхофер

Міністр праці та
соціальної політики України 

Директор Європейського
регіонального офісу
Міжнародна організація праці 

  

  

  

____________________________ 

____________________________ 

___________________________ 

Володимир Грищенко 

Олександр Юркін 

Олексій Мірошниченко 

Керівник спільного
представницького органу
сторони роботодавців з
укладання Генеральної угоди,
Генеральний директор
Федерації роботодавців України 

Співголова Національної
тристоронньої соціально-економічної
ради, Керівник
спільного представницького
органу сторони профспілок з
укладання Генеральної угоди,
Голова Федерації профспілок
України 

Співголова Національної
тристоронньої соціально-економічної
ради, Виконавчий
Віце-Президент Конфедерації
роботодавців України 

Опрос