Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Договор между Украиной и Российской Федерацией о сотрудничестве в использовании Азовского моря и Керченского пролива

Страны - участницы
Двустороннее соглашение (СНГ) от 24.12.2003

ДОГОВІР
між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки

ДАТА ПІДПИСАННЯ: 24.12.2003 р.
ДАТА РАТИФІКАЦІЇ: 20.04.2004 р.
ДАТА НАБУТТЯ ЧИННОСТІ: 23.04.2004 р.

Україна і Російська Федерація, далі - Сторони,

керуючись відносинами дружби і співробітництва між народами України і Росії, братерськими зв'язками між ними, що склалися історично;

керуючись положеннями Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 31 травня 1997 року, а також Договору між Україною і Російською Федерацією про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року;

відзначаючи важливе значення Азовського моря та Керченської протоки для економічного розвитку України і Росії;

будучи переконаними в тому, що всі питання, які стосуються Азовського моря та Керченської протоки, повинні вирішуватися лише мирними засобами спільно або за згодою України і Росії;

виходячи з необхідності збереження Азово-Керченської акваторії як цілісного господарського та природничого комплексу, що використовується в інтересах України і Росії;

домовилися про таке:

Стаття 1

Азовське море та Керченська протока історично є внутрішніми водами України і Російської Федерації.

Азовське море розмежовується лінією державного кордону відповідно до угоди між Сторонами.

Врегулювання питань, що відносяться до акваторії Керченської протоки, здійснюється за угодою між Сторонами.

Стаття 2

1. Торговельні судна та військові кораблі, а також інші державні судна під прапором України або Російської Федерації, що експлуатуються в некомерційних цілях, користуються в Азовському морі та Керченській протоці свободою судноплавства.

2. Торговельні судна під прапорами третіх держав можуть заходити в Азовське море і проходити Керченською протокою, якщо вони прямують до українського або російського порту чи повертаються з нього.

3. Військові кораблі або інші державні судна третіх держав, що експлуатуються в некомерційних цілях, можуть заходити в Азовське море і проходити Керченською протокою, якщо вони прямують з візитом чи діловим заходженням до порту однієї із Сторін на її запрошення або дозвіл, погоджений з іншою Стороною.

Стаття 3

Українсько-російське співробітництво, в тому числі спільна діяльність у галузі судноплавства, включаючи його регулювання та навігаційно-гідрографічне забезпечення, рибальства, захисту морського середовища, екологічної безпеки, а також пошуку та рятування в Азовському морі та Керченській протоці, забезпечуються шляхом як реалізації наявних угод, так і укладення, у відповідних випадках, нових домовленостей.

Стаття 4

Спори між Сторонами, пов'язані з тлумаченням та застосуванням цього Договору, вирішуються шляхом консультацій та переговорів, а також іншими мирними засобами за вибором Сторін.

Стаття 5

1. Цей Договір підлягає ратифікації та набуває чинності з дати обміну ратифікаційними грамотами Сторін.

2. Зміни та доповнення до цього Договору оформлюються окремими протоколами, які набувають чинності відповідно до процедури, описаної в пункті 1 цієї Статті.

Вчинено у м. Керч 24 грудня 2003 року, у двох примірниках, кожний українською та російською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.

 

За Україну
Президент України
 

За Російську Федерацію
Президент Російської Федерації
 

Л. Д. КУЧМА 

В. В. ПУТІН 

Опрос