Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Договор между Украиной и Российской Федерацией об украинско-российской государственной границе

Страны - участницы
Двустороннее соглашение (СНГ) от 28.01.2003

ДОГОВІР
між Україною і Російською Федерацією про українсько-російський державний кордон 

ДАТА ПІДПИСАННЯ: 28.01.2003 р.
ДАТА РАТИФІКАЦІЇ: 20.04.2004 р.
ДАТА НАБУТТЯ ЧИННОСТІ: 23.04.2004 р.

Україна і Російська Федерація, далі - "Договірні Сторони",

керуючись цілями і принципами Статуту Організації Об'єднаних Націй, а також положеннями Гельсінського Заключного акта,

грунтуючись на положеннях Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 31 травня 1997 року,

виходячи з необхідності врегулювання питань проходження українсько-російського державного кордону з метою подальшого зміцнення дружніх, добросусідських відносин між народами України і Росії,

домовилися про таке:

Стаття 1

У цьому Договорі під терміном "українсько-російський державний кордон", далі - "державний кордон" чи "кордон", розуміється лінія та вертикальна поверхня, яка проходить по цій лінії, що розділяють державні території (сушу, води, надра і повітряний простір) Договірних Сторін від точки стику державних кордонів України, Російської Федерації та Республіки Білорусь до точки, розташованої на березі Таганрозької затоки.

Стаття 2

Українсько-російський державний кордон проходить так, як це зазначено в Описі проходження державного кордону між Україною та Російською Федерацією (Додаток 1) і зображено суцільною лінією червоного кольору на картах державного кордону між Україною та Російською Федерацією (Додаток 2).

Опис і карти державного кордону, які додаються до цього Договору, становлять його невід'ємну частину.

Стаття 3

Будь-які природні зміни, що можуть відбуватися на місцевості, не змінюють положення українсько-російського державного кордону, визначеного цим Договором, якщо не буде досягнуто домовленості про інше.

Стаття 4

Стик державних кордонів України, Російської Федерації і Республіки Білорусь визначається відповідним міжнародним договором.

Стаття 5

Врегулювання питань, які відносяться до суміжних морських просторів, здійснюється за угодою між Договірними Сторонами відповідно до міжнародного права. При цьому ніщо в цьому Договорі не завдає шкоди позиціям України і Російської Федерації щодо статусу Азовського моря і Керченської протоки, як внутрішніх вод двох держав.

Стаття 6

Цей Договір підлягає ратифікації і набуває чинності з дати обміну ратифікаційними грамотами.

Вчинено в м. Київ 28 січня 2003 р. у двох примірниках, кожний українською та російською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.

 

За Україну 

За Російську Федерацію 

Опрос