ГЕНЕРАЛЬНА УГОДА
між Кабінетом Міністрів України, Конфедерацією роботодавців України та всеукраїнськими профспілками і профоб'єднаннями на 2002 - 2003 роки
16 січня 2002 року
Генеральна угода втратила чинність
(у зв'язку із закінченням строку її дії)
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Генеральну угоду (далі - Угода) укладено відповідно до Закону України "Про колективні договори і угоди" між Кабінетом Міністрів України і Конфедерацією роботодавців України, з однієї сторони, та всеукраїнськими профспілками і профоб'єднаннями (згідно з додатком 1), з другої сторони (далі - Сторони).
Угода спрямована на удосконалення колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин, розвиток соціального партнерства, реалізацію конституційних прав і гарантій працівників і роботодавців.
Сторони визнають, що цією Угодою встановлюються соціально-трудові гарантії для найманих працівників на державному рівні, регулюються виробничі, трудові і соціально-економічні відносини між найманими працівниками і роботодавцями та відповідальність Сторін за виконання досягнутих домовленостей.
Положення цієї Угоди діють безпосередньо і поширюються на підприємства, установи і організації всіх форм власності.
Прийняті за цією Угодою зобов'язання та домовленості є обов'язковими для виконання Сторонами.
Положення цієї Угоди є обов'язковими як мінімальні гарантії також для застосування під час ведення колективних переговорів і укладення колективних договорів та галузевих і регіональних угод.
Угода набирає чинності з 1 січня 2002 року і діє до укладення нової або перегляду цієї Угоди.
РОЗДІЛ I
Сприяння розвитку виробництва, забезпечення продуктивної зайнятості
1. У сфері виробництва
Кабінет Міністрів зобов'язується:
1.1.1. Формувати регуляторно-податкову політику щодо діяльності суб'єктів господарювання, яка б забезпечувала мотивацію до легалізації та розширеного відтворення вітчизняного виробництва товарів та послуг