Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об основных принципах градостроительной политики в городе Киеве

Киевский городской совет
Решение от 13.11.2013 № 519/10007

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

РІШЕННЯ

від 13 листопада 2013 року N 519/10007

Про основні засади містобудівної політики у місті Києві

Відповідно до законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про основи містобудування", "Про архітектурну діяльність", Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року, затвердженої рішенням Київської міської ради від 15.12.2011 N 824/7060, з метою удосконалення містобудівної діяльності в місті Києві Київська міська рада вирішила:

1. Містобудівна політика в місті Києві здійснюється Київською міською радою та її виконавчим органом (Київською міською державною адміністрацією), Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), територіальними органами центральних органів виконавчої влади на підставі Конституції України, законів України "Про стимулювання розвитку регіонів", "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про основи містобудування", Статуту територіальної громади міста Києва та інших нормативно-правових актів.

2. Головною метою містобудівної політики у місті Києві є забезпечення сталого розвитку міста Києва - столиці України як стабільного європейського міста з одночасним і справедливим урахуванням громадських та приватних інтересів, релевантних для розвитку міста; створення повноцінного життєвого середовища; збереження традиційних особливостей, історичного середовища та природно-ландшафтного комплексу міста; проведення реставрації та реабілітації об'єктів культурної спадщини; модернізація інженерної та транспортної інфраструктури; впровадження найкращих європейських практик сталого розвитку міст, закріплених у Лейпцизькій хартії сталого європейського міста (травень 2007 р., м. Лейпциг); розвиток засобів для інтегративного міського розвитку; сприяння вдосконаленню управлінських структур для їх практичного впровадження.

3. Відповідно до Стратегії розвитку м. Києва до 2025 року основними принципами містобудівної політики в м. Києві є:

3.1. Компактне місто. Стримування територіального розростання міста для зменшення навантажень та витрат на інженерно-транспортну інфраструктуру. Пріоритет внутрішнього розвитку та облаштування міста. Раціональне використання вільних міських земельних ресурсів, модернізація застарілого житлового фонду, оновлення деградованих промислово-складських та інших територій.

3.2. Культурно-діловий центр країни. Великі ділові ініціативи. Активізація потенціалу розвитку столиці. Розширення міжнародних зв'язків і проектів. Збільшення конкурентоздатності економіки. Розвиток економіки знань. Поліпшення інвестиційного клімату. Розвиток установ культури з урахуванням потреб різних соціальних та вікових груп, людей з особливими потребами. Збільшення кількості установ дитячого дошкільного та позашкільного виховання, місць культурного спілкування для молоді.

3.3. Збалансований інтегрований розвиток міста та приміських територій. Координоване регулювання використання і забудови приміських територій (київської агломерації). Формування єдиного транспортно-планувального каркасу міста та приміської зони. Розвиток швидкісного електротранспорту для забезпечення сполучень місць розселення і прикладання праці міста та приміської зони. Забезпечення будівництва об'єктів спільних інтересів.

Опрос