Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по упорядочению табакокурения в городе Киеве

Киевский городской совет
Решение от 18.09.2008 № 246/246

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
II сесія VI скликання

РІШЕННЯ

від 18 вересня 2008 року N 246/246

Про заходи щодо впорядкування тютюнокуріння в місті Києві

Відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення", Кодексу України про адміністративні правопорушення, в інтересах територіальної громади міста Києва та з метою впорядкування тютюнокуріння в місті Києві Київська міська рада вирішила:

1. Визначити, що вільними від тютюнокуріння місцями, в яких повністю заборонено вживання тютюнових виробів в місті Києві є: дитячі майданчики; місця дитячого відпочинку, включаючи ігротеки, комп'ютерні клуби, кінотеатри та прилегла до них територія; зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; ліфти, будинкові сходи та під'їзди багатоповерхових житлових будинків, гуртожитки, підземні переходи, таксофони; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади освіти, охорони здоров'я, культури, фізичної культури та спорту; зони відпочинку, включаючи парки, пляжі, сквери; літні майданчики, закриті та відкриті спортивні споруди; робочі місця на підприємствах, установах та організаціях різної форми власності.

2. Визначити, що вільними від тютюнокуріння місцями, в яких частково заборонено вживання тютюнових виробів в місті Києві є: офісні приміщення підприємств, установ, організацій, суб'єктів підприємницької діяльності, що користуються найманою робочою силою; заклади торгівлі закритого та відкритого типів, включаючи торгові ряди, кіоски, ринки, ярмарки, оптові та дрібнооптові бази, магазини; об'єкти громадського харчування: ресторани, бари, паби, кафе; нічні клуби та дискотеки, заклади грально-розважальної сфери; органи державної влади та місцевого самоврядування,

3. Об'єкти, зазначені у пункті 2, повинні бути облаштовані спеціальними ізольованими для тютюнокуріння місцями.

4. Місця для тютюнокуріння мають бути чітко визначені спеціальними інформаційними табличками та визнані такими, що не принижують почуття честі та гідності осіб, які курять.

5. Зобов'язати керівників підприємств, установ, організацій різних форм власності, власників чи орендарів відповідних споруд та приміщень:

5.1. У тримісячний термін з дня набрання чинності даним рішенням, відвести спеціальні ізольовані місця для тютюнокуріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму та очищення повітря і спеціальними відгородженнями (стінками), зали для осіб, які курять, та осіб, які не курять, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини тютюнокуріння, або визнати споруди такими, в яких заборонено палити взагалі.

5.2. Внести зміни в правила внутрішнього розпорядку щодо обмеження тютюнокуріння та встановити відповідальність у формі заходів дисциплінарного характеру на основі корпоративних правил та згідно і у межах чинного законодавства протягом одного місяця з дня набрання чинності даним рішенням.

5.3. Нести особисту відповідальність щодо дотримання вимог Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" та даного рішення.

6. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) та органам державної влади керуватись положеннями даного рішення при виданні документів дозвільного характеру суб'єктам, які здійснюють господарську діяльність.

7. Рекомендувати правоохоронним органам підвищити контроль за виконанням положень даного рішення та притягненням до адміністративної відповідальності за порушення вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення".

8. Рекомендувати правоохоронним органам розробити відповідну програму щодо запобігання тютюнокурінню в місті Києві.

9. Головному управлінню охорони здоров'я та медичного забезпечення розробити програму профілактики тютюкуріння в місті Києві.

10. Виконавчому органу Київради (Київській міській державній адміністрації) підвищити контроль за виконанням положень даного рішення та вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення".

11. Опублікувати дане рішення в засобах масової інформації комунальної форми власності.

12. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Київського міського голову.

 

Київський міський голова 

Л. Черновецький 

Опрос