Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении методических рекомендаций усовершенствования организации медицинской помощи больным ВИЧ-инфекцией/СПИДом

Министерство здравоохранения
Методические рекомендации, Приказ от 15.12.2000 № 344
Утратил силу

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 15 грудня 2000 року N 344

Про затвердження методичних рекомендацій удосконалення організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказами Міністерства охорони здоров'я України
від 15 квітня 2003 року N 173
,
 від 3 листопада 2004 року N 535

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України
 від 8 травня 2014 року N 310)

Загострення епідситуації з ВІЛ-інфекції/СНІДу, яке має місце упродовж останніх років в Україні, - актуальна проблема, яку слід віднести до пріоритетних та вирішувати на державному рівні.

За період 1987 - 2000 рр. офіційно зареєстровано понад 35 тис. ВІЛ-інфікованих громадян України, з них близько 26 тис. вводять наркотичні речовини внутрішньовенно. Серед ВІЛ-інфікованих дітей близько 90 % - діти раннього віку, які народилися від ВІЛ-інфікованих матерів, захворіли на СНІД - 1 тис. 814 дорослих та 58 дітей.

Відсутність впевненості в отриманні медичної допомоги у повному обсязі і збереженні лікарської таємниці змушує ВІЛ-інфікованих звертатися по неї у невідкладних станах, приховуючи діагноз, що при недотриманні належного санітарно-протиепідемічного режиму може призвести до поширення внутрішньолікарняної інфекції.

Зростання кількості ВІЛ-інфікованих осіб, а відтак і хворих на СНІД потребує суттєвого перегляду організаційних та лікувально-діагностичних заходів. З метою поліпшення надання медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД наказую:

1. Затвердити:

1.1. Методичні рекомендації з удосконалення надання медичної допомоги дорослим, хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД (додаються).

1.2. Методичні рекомендації з удосконалення надання медичної допомоги дітям, хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД (додаються).

2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

забезпечити ознайомлення медичних працівників з методичними рекомендаціями з надання медичної допомоги дорослим і дітям, хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД, та застосування їх у практичній роботі.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника Головного управління організації медичної допомоги населенню Гойду Н. Г. та начальника управління профілактики соціально небезпечних хвороб, СНІДу та формування здорового способу життя Бочкову Л. В.

Опрос