Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении методических указаний "Определение чувствительности микроорганизмов к антибактериальным препаратам"

Министерство здравоохранения
Приказ, Методические указания от 05.04.2007 № 167
Утратил силу

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 5 квітня 2007 року N 167

Про затвердження методичних вказівок "Визначення чутливості мікроорганізмів до антибактеріальних препаратів"

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України
 від 3 листопада 2021 року N 2415)

З метою реалізації основних положень "Глобальної стратегії ВООЗ з стримування стійкості до антимікробних препаратів", зниження поширеності резистентних до антибіотиків мікроорганізмів, особливо в лікувально-профілактичних закладах; зниження захворюваності і летальності від інфекційних захворювань, викликаних резистентними штамами, забезпечення ефективної антимікробної терапії, удосконалення методів визначення резистентності мікроорганізмів до антимікробних засобів, що застосовуються в закладах охорони здоров'я країни, та гармонізації їх з міжнародними вимогами наказую:

1. Затвердити методичні вказівки "Визначення чутливості мікроорганізмів до антибактеріальних препаратів" (далі - методичні вказівки), що додаються.

2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської та управління охорони здоров'я Севастопольської міських державних адміністрацій, Головному державному санітарному лікарю Автономної Республіки Крим, головним державним санітарним лікарям областей, міст Києва та Севастополя, на залізничному, повітряному та водному транспорті:

2.1. Забезпечити використання в підпорядкованих закладах охорони здоров'я стандартизованих методів визначення антибіотикорезистентності, проведення систематичного аналізу поширення штамів, резистентних до дії антибіотиків, етіологічної структури інфекцій і рівнів резистентності збудників у лікувально-профілактичних закладах різного профілю згідно з затвердженими методичними вказівками.

2.2. Вжити заходи щодо забезпечення лабораторій мікробіологічного профілю необхідними діагностичними препаратами для ідентифікації мікроорганізмів, визначення їх антибіотикорезистентності, тест-штамами для внутрішньолабораторного контролю якості досліджень, впровадження системи мікробіологічного моніторингу за антибіотикорезистентністю за допомогою комп'ютерної програми WHO-5, рекомендованої ВООЗ.

2.3. Провести в 1 кварталі 2007 року семінари з медичними працівниками з питань контролю за антибіотикорезистентністю і методам її визначення.

2.4. Забезпечити направлення штамів резистентних мікроорганізмів до Центральної санепідстанції МОЗ України для подальшого вивчення.

2.5. Інформацію про виконання цього наказу надавати до Центральної санепідстанції МОЗ України щороку до 1 березня.

3. Головному лікарю Центральної санепідстанції МОЗ України, Головному державному санітарному лікарю Автономної Республіки Крим, головним державним санітарним лікарям областей, міст Києва та Севастополя, на залізничному, повітряному та водному транспорті забезпечити систематичне, не рідше 2 разів на рік, проведення зовнішнього контролю якості досліджень з визначення антибіотикорезистентності в лікувально-профілактичних установах та закладах державної санепідслужби шляхом надання контрольних задач.

4. Головному лікарю Центральної санепідстанції МОЗ України Некрасовій Л. С., директору науково-дослідного інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського АМН України Марієвському В. Ф. (за згодою) забезпечити вивчення штамів резистентних мікроорганізмів, що циркулюють в Україні, із застосуванням методів молекулярної біології з метою аналізу механізмів резистентності і створення колекції.

5. Визнати такими, що не застосовуються на території України:

5.1. Приказ МЗ СССР от 13.03.75 N 250 "Об унификации методов определения чувствительности микроорганизмов к химиотерапевтическим препаратам".

5.2. "Методические указания по определению чувствительности микроорганизмов к антибиотикам методом диффузии в агар с использованием дисков", затверджені МОЗ СРСР 10.03.83 N 2675-83.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора Департаменту організації медичної допомоги населенню Моісеєнко Р. О. та директора Департаменту державного санітарно-епідеміологічного нагляду МОЗ України Пономаренка А. М.

 

Перший заступник Міністра,
Головний державний
санітарний лікар України
 

 
 
С. П. Бережнов
 

Опрос