Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке организации дозорного эпидемиологического надзора за бактериальными менингитами и рентгенологически подтвержденными пневмониями в период внедрения иммунизации против Xib-инфекции

Министерство здравоохранения
Перечень, Приказ, Инструкция от 02.04.2007 № 159
Утратил силу

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 2 квітня 2007 року N 159

Про порядок організації дозорного епідеміологічного нагляду за бактеріальними менінгітами та рентгенологічно підтвердженими пневмоніями в період впровадження імунізації проти Xib-інфекції

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства охорони здоров'я України
 від 18 лютого 2008 року N 87
,
від 18 серпня 2008 року N 474

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України
 від 12 грудня 2013 року N 1080)

Гемофільна паличка типу "b" (далі - Xib-інфекція) викликає небезпечні та клінічно поліморфні інфекційні хвороби: менінгіт, пневмонію, септицемію, епіглотит, остеомієліт, септичний артрит, гострі респіраторні інфекції (бактеріальні ГРІ) та інші захворювання, які становлять загрозу для життя дітей раннього віку. Xib-інфекції характеризуються важкими генералізованими формами з летальністю до 50 %, численними ускладненнями та стійкою інвалідизацією до 20 % випадків. У 1/3 дітей, що перехворіли на Xib-менінгіт, виникають такі порушення, як параліч, розумова відсталість, туговухість.

Xib-інфекція належить до 5 провідних причин смерті дітей віком від 1 місяця до 5 років від інфекційних хвороб. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я (далі - ВООЗ), Xib-інфекція щороку у світі обумовлює 3 млн. випадків важких інфекцій та 450 тис. випадків смерті дітей раннього віку, займаючи друге місце після летальних випадків від кору - 610 тис.

За офіційними статистичними даними МОЗ України, в країні щороку реєструється до 2 тис. випадків захворювань на бактеріальні менінгіти. На гострі пневмонії в Україні щорічно хворіє біля 80000 дітей. З них, більше половини випадків пневмонії (43744 випадки у 2005 р.), припадає на дітей віком до 6 років. На сьогодні пневмонія все ще може загрожувати життю дитини, незважаючи на використання сучасних антибіотиків. Щорічно пневмонія забирає життя більше ніж у 100 дітей віком до 1 року. Протягом останніх років спостерігається тенденція до зростання випадків захворювань дітей на пневмонію. Так, за останні три роки захворюваність на пневмонію серед дітей зросла в 1,3 рази.

Майже 250 немовлят проходять лікування в стаціонарах України з приводу захворювання на септицемію, п'ята частина яких - помирає.

Мінімальні розрахункові економічні втрати в Україні тільки від Xib-менінгіту та пневмонії становлять понад 67 млн. гривень.

Опрос