Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах профилактики трихинелеза и ликвидации его очагов

Главный государственный инспектор ветеринарной медицины Украины, Главный государственный санитарный врач Украины
Методические рекомендации, Приказ от 27.11.1992 № 14/169

ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСПЕКТОР ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 27 листопада 1992 року N 14/169

Про заходи профілактики трихінельозу та ліквідації його осередків

Останнім часом значно ускладнилася епідеміологічна та епізоотична ситуація по трихінельозу, з'являються нові осередки цієї інвазії. Непоодинокі вогнища трихінельозу виявлені в Кіровоградській, Миколаївській, Рівненській, Херсонській, Дніпропетровській областях, Республіці Крим. Залишається небезпечною ситуація в природних вогнищах трихінельозу Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Одеської, Хмельницької областей.

Спалахи трихінельозу серед людей мали місце в Донецькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Харківській, Хмельницькій, Херсонській областях, Республіці Крим та м. Києві, з числом захворілих від 4 до 50. Смертельні випадки від трихінельозу зареєстровані в Закарпатській, Івано-Франківській, Одеській, Хмельницькій областях. У виявлених вогнищах трихінельозу профілактичними заходами охоплювались тисячі людей.

Поширенню трихінельозу сприяють безконтрольні бартерні стосунки різних підприємств з колгоспами та радгоспами і перевезенням свиней із неблагополучних на трихінельоз господарств в благополучні, реалізація м'яса на стихійних ринках та місцях не визначених для торгівлі, незадовільний стан сміттєзвалищ, скотомогильників, ринків, м'ясокомбінатів, свиноферм, недостатня боротьба з гризунами. Особливо небезпечним є неякісна ветсанекспертиза туш.

До тяжких наслідків захворювання та смертельних випадків призводить пізня діагностика трихінельозу, несвоєчасне патогенетичне, специфічне та десенсибілізуюче лікування.

Вкрай недостатньо поставлена ветеринарна і медична просвіта населення з питань попередження трихінельозу.

З метою забезпечення надійної профілактики захворювання людей на трихінельоз та ліквідації осередків цієї інвазії наказуємо:

1. Головним державним інспекторам ветеринарної медицини та головним державним санітарним лікарям Республіки Крим, областей, міст, басейнів:

1.1. Вжити невідкладних заходів щодо виявлення і суворого обліку стаціонарних осередків трихінельозу свиней.

1.2. Вважати стаціонарними неблагополучними пунктами /осередками/ такі, в яких на протязі року було виявлено 2 і більше випадків трихінельозу свиней.

1.3. При виявленні стаціонарних неблагополучних ферм оздоровлення їх проводити шляхом забою всього поголів'я.

1.4. Посилити державний санітарний та ветеринарний нагляд за порядком використання м'яса і продуктів забою тварин для громадського харчування в колгоспах, радгоспах, населених пунктах та за належним зберіганням і утилізацією кухонних відходів, конфіскатів, трупів тварин.

Опрос