Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Инструкция о порядке проведения государственного санитарного надзора за продовольственным сырьем и продуктами питания, поступающими по импорту (временная)

Министерство здравоохранения
Инструкция от 28.04.1994 № 5.08.12/416
Утратил силу

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ

Інструкція
про порядок проведення державного санітарного нагляду за продовольчою сировиною та продуктами харчування, що надходять по імпорту (тимчасова)

Інструкцію скасовано
(згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України
 від 18 грудня 2017 року N 1022-р)

Частина 1

1. Загальні положення

Розширення торговельно-економічних зв'язків України з зарубіжними країнами обумовлює значне збільшення ввозу з-за кордону продовольчої сировини та харчових продуктів, в т. ч. з країн СНД. Однак фірми-постачальники не завжди додержуються договірних зобов'язань в частині забезпечення якості продуктів-харчування, які доставляються, у зв'язку з чим проблема експертизи імпортної продукції набула особливої гостроти.

Державний санітарний нагляд за продовольчою сировиною та харчовими продуктами, що надходять по імпорту, здійснюється з метою забезпечення якості та безпеки використання їх у харчуванні населення і проводиться санепідслужбою в установах, незалежно від форм власності, які займаються посередницької діяльністю.

Завданням державного санітарного нагляду в цій галузі є контроль за відповідністю імпортної продукції встановленим гігієнічним показникам якості та визначення можливості її використання у харчових цілях.

До гігієнічних показників, які підлягають контролю, відносяться забрудненість залишками пестицидів і продуктами їх метаболізму, мікотоксинами, важкими металами, мікроорганізмами, антибіотиками, гормональними препаратами, нітратами, радіонуклідами та іншими токсичними сполуками хімічної і біологічної природи, а також вміст харчових добавок.

Концентрації чужорідних речовин і харчових добавок повинні визначатися умовами контракту на закупівлю, який укладаються з врахуванням діючих "Медико-біологічних вимог та санітарних норм якості продовольчої сировини і харчових продуктів" N 5061-89 р. та міжнародних вимог.

Опрос