Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно вопросов медицинского обеспечения в сфере безопасности дорожного движения

Министерство здравоохранения
Письмо от 30.08.2013 № 3.15/368

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.08.2013 р. N 3.15/368

Щодо питань медичного забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху

Національна ситуація і відповідні положення Директив Європейського Парламенту і Європейської Ради вказують на необхідність удосконалення вимог до стану здоров'я водіїв, їх психофізіологічних властивостей, що потребує внесення змін до низки існуючих нормативно-правових актів, або розробки нових.

МОЗ України у процесі дослідження проблем медичного забезпечення безпеки дорожнього руху враховує вимоги Європейської конвенції про дорожній рух щодо стану здоров'я водія. Важливим є те, що водій повинен мати необхідні фізичні та психічні якості і його фізичний та розумовий стан повинні дозволяти йому керувати транспортним засобом. Належна організація проведення попередніх, періодичних, позачергових, передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів є невід'ємною складовою попередження дорожньо-транспортних пригод.

З метою врегулювання відповідних суперечностей з питань медичного забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху Міністерством охорони здоров'я України, Міністерством внутрішніх справ України видано наказ від 31 січня 2013 року N 65/80 "Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів" (далі - Положення), який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22 лютого 2013 року за N 308/22840.

Проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів відповідно до пункту 1.8 Положення здійснюються лікарями лікувального профілю та/або молодшими медичними працівниками з медичною освітою за спеціальністю "сестринська справа", "лікувальна справа" (далі - медичні працівники).

Наказами Міністерства охорони здоров'я України від 7 вересня 1993 року N 198 "Про підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною та фармацевтичною освітою", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 грудня 1993 року за N 206, та від 22 липня 1993 року N 166 "Про підвищення кваліфікації лікарів (провізорів) на курсах інформації та стажування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 серпня 1993 року за N 115, передбачено проходження періодичного підвищення кваліфікації. Курси стажування організовуються і проводяться з метою набуття спеціальних знань з певних проблем медицини, поглиблення професійних знань, умінь та практичних навиків у роботі відповідно до спеціальності і посади.

Опрос