Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Методических рекомендаций "Порядок забору, транспортировки и хранения материала для исследования методом полимеразной цепной реакции"

Министерство здравоохранения
Методические рекомендации, Приказ от 30.07.2013 № 662

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 30 липня 2013 року N 662

Про затвердження Методичних рекомендацій "Порядок забору, транспортування та зберігання матеріалу для дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції"

Відповідно до статті 6 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" та Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року N 467, наказую:

1. Затвердити Методичні рекомендації "Порядок забору, транспортування та зберігання матеріалу для дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції" (далі - Методичні рекомендації), що додаються.

2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, закладів охорони здоров'я, медико-санітарних частин, науково-дослідних інститутів, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України, ректорам вищих медичних (фармацевтичного) навчальних закладів, Голові Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань забезпечити використання Методичних рекомендацій при заборі, транспортуванні та зберіганні матеріалу для дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції.

3. Державній санітарно-епідеміологічній службі України (А. Пономаренко) прийняти цей наказ до керівництва та застосування під час здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду.

4. Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги (М. Хобзей), відповідно до покладених завдань та функцій, у межах компетенції, здійснювати контроль за дотриманням Методичних рекомендацій при наданні лікувально-профілактичної допомоги.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра О. Качура.

 

Міністр

Р. Богатирьова

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
"Порядок забору, транспортування та зберігання матеріалу для дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції"

Методичні рекомендації "Порядок забору, транспортування та зберігання матеріалу для дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції" (далі - МР) встановлюють загальні вимоги до організації забору, первинної обробки, зберігання та транспортування матеріалу для досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції (далі - ПЛР).

МР поширюються на лабораторії (відділи, відділення) мікробіологічного профілю установ та закладів охорони здоров'я, закладів науки та освіти та інші лабораторії незалежно від їх підпорядкування та форм власності, що проводять молекулярно-біологічні дослідження з біологічними патогенними агентами (далі - БПА) I - IV груп патогенності або матеріалом, підозрілим на їх вміст.

1. Загальні правила забору та підготовки матеріалу для дослідження методом ПЛР

Забір матеріалу повинен здійснювати кваліфікований спеціаліст, який систематично проходить інструктаж з правил забору, зберігання та транспортування біологічного матеріалу.

Забір зразків клінічного матеріалу (далі - зразки) для діагностики інфекційної патології у пацієнта по можливості проводять у період загострення в нього інфекції.

Для первинної діагностики захворювань та скринінгових досліджень слід за 3 - 5 днів до взяття матеріалу припинити прийняття лікарських препаратів та лікувальних процедур. При неможливості відміни забір здійснюють в період найменшої концентрації препарату (перед введенням наступної його дози).

Зразки відбирають, дотримуючись вимог цих методичних вказівок (далі - МВ), якщо в інструкції про застосування конкретних тест-систем не вказано інакше, стерильними одноразовими інструментами в стерильні одноразові флакони, пробірки тощо. Працюють в одноразових гумових рукавичках, які змінюють після кожного пацієнта та виду матеріалу.

Зразки відбирають в пробірки або флакони з транспортним середовищем, що надається фірмою-виробником тест-систем (у випадках коли використання транспортного середовища є необхідним). Не рекомендується використання транспортного середовища інших фірм-виробників.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос