Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Комплексной программы основных мер профилактики и борьбы с бешенством в Украине на 2000 - 2010 годы

Министерство здравоохранения, Государственный департамент ветеринарной медицины
Программа, Приказ от 01.12.2000 № 43/315

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 1 грудня 2000 року N 43/315

Про затвердження Комплексної програми основних заходів профілактики та боротьби зі сказом в Україні на 2000 - 2010 роки

Епідемічна та епізоотична ситуація зі сказу в Україні за останні роки є несприятливою. Природні вогнища цієї особливо небезпечної зооантропонозної інфекції практично існують на всій її території. Щорічно реєструється значна кількість захворювань на сказ серед диких, сільськогосподарських та домашніх тварин, що є реальною загрозою для виникнення випадків сказу серед людей. За останні роки в Україні зросла кількість бродячих тварин. Викликає занепокоєння значний відсоток захворювань на сказ собак, котів та сільськогосподарських тварин і тим самим наближення вірусу сказу до людини.

Щорічно звернення населення в медичні заклади з приводу укусів тваринами в середньому становить 100 - 108 тисяч осіб. Майже 23 тисячі осіб, які звертаються по медичну допомогу, отримують антирабічні щеплення.

Сказ є економічним тягарем для країни у зв'язку з високою вартістю лікування потерпілих, діагностики, епідеміологічного, епізоотологічного нагляду та імунізації тварин. В Україні в умовах складної епізоотичної ситуації утримувати епідемічне благополуччя на рівні 1 випадку сказу на рік тільки медичними заходами - неможливо. Тому проблема боротьби та профілактики сказу є не тільки медичною та ветеринарною, а й загальнодержавною.

З метою комплексного здійснення та посилення заходів боротьби і профілактики сказу серед тварин, запобігання захворюванням на сказ серед людей наказуємо:

1. Затвердити Комплексну програму основних заходів профілактики та боротьби зі сказом в Україні на 2000 - 2010 роки (додається).

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос