Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении и внедрении медико-технологических документов по стандартизации паллиативной медицинской помощи при хроническом болевом синдроме

Министерство здравоохранения
Протокол, Приказ от 25.04.2012 № 311

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 25 квітня 2012 року N 311

Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації паліативної медичної допомоги при хронічному больовому синдромі

На виконання пункту 2.6 Закону України "Про затвердження Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року", наказу МОЗ України від 10.03.2011 N 62-Адм "Про створення робочої групи з підготовки медико-технологічних документів за темою "Хронічний больовий синдром" на засадах доказової медицини" наказую:

1. Затвердити Уніфікований клінічний протокол паліативної медичної допомоги при хронічному больовому синдромі, розроблений на основі адаптованої клінічної настанови "Контроль болю", як джерела доказової інформації про найкращу медичну практику, що додаються.

2. Департаменту лікувально-профілактичної допомоги забезпечити перегляд та оновлення Уніфікованого клінічного протоколу паліативної медичної допомоги при хронічному больовому синдромі, затвердженому пунктом 1 цього наказу, не пізніше 2015 року.

3. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам закладів охорони здоров'я, що належать до сфери управління МОЗ України забезпечити:

3.1. Розробку в закладах охорони здоров'я локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнтів) на основі Уніфікованого клінічного протоколу паліативної медичної допомоги при хронічному больовому синдромі, затвердженого пунктом 1 цього наказу, відповідно до Уніфікованої методики з розробки клінічних настанов, медичних стандартів, уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги, локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнтів) на засадах доказової медицини, затвердженої наказами МОЗ України та НАМН України від 19.02.2009 N 102/18 та від 03.11.2009 N 798/75.

3.2. Впровадження та моніторинг дотримання в закладах охорони здоров'я локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнта) при наданні медичної допомоги пацієнтам.

4. ДП "Державний експертний центр МОЗ України" забезпечити внесення медико-технологічних документів до галузевого реєстру медико-технологічних документів.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Толстанова О. К.

 

Віце-прем'єр-міністр України -
Міністр

Р. В. Богатирьова

 

УНІФІКОВАНИЙ КЛІНІЧНИЙ ПРОТОКОЛ ПАЛІАТИВНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ХРОНІЧНОМУ БОЛЬОВОМУ СИНДРОМІ

Вступ

Згідно із визначенням ВООЗ (2002) головною метою паліативної допомоги є підтримка якості життя людини в фінальному періоді, максимальне полегшення фізичних та моральних страждань пацієнта та його близьких, збереження людської гідності пацієнта на порозі неминучого.

Згідно з визначенням, прийнятим в заключному документі Комітету Міністрів Ради Європи державам - учасникам Наради по організації паліативної допомоги (2003), паліативна допомога охоплює період з моменту встановлення діагнозу невиліковного захворювання до кінця періоду важкої втрати; тривалість цього періоду може варіювати від декількох років до тижнів (або рідше - діб). Вона не є синонімом термінальної допомоги, але включає в себе останню.

Перелік умовних скорочень, що використовуються в протоколі:

ЗОЗ - заклад охорони здоров'я

ІПХМ - Інститут паліативної та хоспісної медицини

ЛЗ - лікарські засоби

Опрос