Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно направления методических рекомендаций по различным направлениям исследований

Государственная таможенная служба
Методические рекомендации, Письмо от 29.09.2003 № 29/2668-ЕП

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЦЕНТРАЛЬНА МИТНА ЛАБОРАТОРІЯ

ЛИСТ

від 29.09.2003 р. N 29/2668-ЕП

Направляємо для використання в роботі методичні рекомендації за напрямками досліджень:

1. Дослідження амфетаміну та його похідних.

2. Визначення фракційного складу ліпідів методом тонкошарової хроматографії.

3. Визначення діетилфталату методом тонкошарової хроматографії у спиртовмісних рідинах.

4. Особливості ідентифікації металоріжучих верстатів та пресового обладнання на приналежність їх до контрольних списків, затверджених постановами КМУ про експортний контроль.

5. Метод отримання метилових ефірів жирних кислот.

6. Властивості дослідження текстильних виробів з бавовни та віскози.

 

Начальник лабораторії 

О. Г. Рувін 

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
Дослідження амфетаміну та його похідних

1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА АМФЕТАМІНУ ТА ЙОГО ПОХІДНИХ

Амфетамін та його похідні відносяться до класу стимуляторів за дією на ЦНС, тобто мають властивість активізувати психічну діяльність, зменшувати фізичну і психічну втому. У багатьох випадках це відомі лікарські засоби, що використовуються в практиці для лікування депресивних станів, нарколепсії (нездоланного бажання спати), для подолання втоми, контролю ваги і зниження апетиту, для лікування гіперкінезії у дітей. Серед похідних фенілетиламіну є синтетичні речовини, що мають дуже сильну фізіологічну дію. З цією метою вони вживаються перорально (через рот), але при застосуванні у вигляді ін'єкцій їхня дія значно сильніша. Хронічне внутрішньовенне вживання цих препаратів викликає сильну психічну залежність.

Стимулятори діють на нейротрансмітери - елементи, відповідальні за передачу сигналу від клітини до клітини. Їх вплив на діяльність мозку здійснюється за механізмами, різними для різних препаратів. В основі дії лежить стимулювання вивільнення катехоламінів (норадреналіну, серотиніну, дофаміну) і гальмування їх зворотнього захоплення.

Легально виготовлені препарати містять діючі речовини у формі різних солей. В різних країнах вони продаються у вигляді таблеток, капсул, сиропів та еліксирів.

На нелегальному ринку може фігурувати цілий ряд аналогічних амфетаміну фармацевтичних препаратів, що походять із легальних джерел, а також незаконно виготовлених. Усі вони мають аналогічну характеристику з точки зору фармакологічної дії (як стимулятори) і їх зловживання неминуче призводить до формування залежності.

Амфетаміни часто є першими наркотичними засобами, якими починають зловживати молоді люди для збудження, подолання сонливості та підвищення впевненості в собі.

Опрос