Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об усилении мер профилактики по недопущению гибели и травмирования людей на территории Николаевской области

Областная государственная администрация
Распоряжение от 13.10.2014 № 340-р

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 13.10.2014 р. N 340-р

Про посилення заходів профілактики щодо недопущення загибелі та травмування людей на території Миколаївської області

Щороку в області реєструється зростання пожеж у житловому секторі. Особливе занепокоєння викликає збільшення кількості пожеж зі смертельними наслідками. Так, 2012 року на пожежах загинули 84 громадянина, у тому числі 9 дітей; 2013 року - 84, у тому числі 6 дітей. З початку 2014 року в області зареєстровано 38 загиблих на пожежах, з них - 3 дитини. Переважна більшість пожеж (70 %) виникає у житловому секторі. Основними причинами їх виникнення є: необережне поводження з вогнем, зокрема необережність при палінні у нетверезому стані; порушення правил монтажу та експлуатації електро- та пічного опалення; дитячі пустощі з вогнем.

Зважаючи на аналітичні дані по пожежах, які призвели до загибелі людей, можна стверджувати, що соціально-економічні фактори суттєво впливають на такий стан справ. Особи похилого віку (старші 60 років) становлять понад 40 % від загальної кількості людей, що гинуть на пожежах. 2012 року на території області (с. Кінецьпіль Первомайського району) стався трагічний випадок: на пожежі у житловому будинку загинули 7 дітей.

До числа об'єктивних причин, що зумовлюють напруженість обстановки з пожежами в житловому секторі, слід віднести високу ступінь зношеності житлового фонду; відсутність економічних можливостей підтримання протипожежного стану будівель; погіршення соціально-психологічного клімату, виключення з життєвих пріоритетів питань забезпечення власної безпеки. Одним із шляхів досягнення ефективності пожежно-профілактичних заходів є розвиток практики індивідуальної роботи.

Відповідно до статей 19, 39 Кодексу цивільного захисту України, статей 2, 13, 16, 25, 28, 39 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", з метою запобігання загибелі й травмуванню людей під час надзвичайних ситуацій та подій, пов'язаних із пожежами в житловому секторі Миколаївської області:

1. Доручити головам райдержадміністрацій, рекомендувати міським (міст обласного значення) головам:

1) розробити і затвердити заходи щодо недопущення загибелі та травмування людей на території району (міста).

Опрос