Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об итогах экономического и социального развития Николаевской области за 9 месяцев 2000 года

Областная государственная администрация
Распоряжение от 30.10.2000 № 785-р
редакция действует с 30.08.2002

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 30.10.2000 р. N 785-р

Про підсумки економічного та соціального розвитку Миколаївської області за 9 місяців 2000 року

Розпорядження знято з контролю 
(згідно з розпорядженням Миколаївської обласної державної адміністрації
 від 30 серпня 2002 року N 462-р)

Спрямування зусиль на реалізацію заходів щодо забезпечення виконання завдань, викладених у Посланні Президента України до Верховної Ради України 22 лютого 2000 року, затверджених розпорядженням голови облдержадміністрації N 196 від 14 березня 2000 р. та N 398-р від 2 червня 2000 р., дало змогу посилити позитивну динаміку розвитку окремих галузей економіки області.

Ознаки економічного зростання економіки регіону, що з'явились у поточному році, починаючи з підсумків першого півріччя, посилились у січні - вересні 2000 року. Збільшились обсяги промислового виробництва майже у всіх провідних галузях промисловості, поступово зростають обсяги виробництва товарів народного споживання, капітальних вкладень, будівельно-монтажних робіт, товарообігу, платних послуг. Зросли, порівняно з минулим роком, обсяги зовнішньоторговельних операцій, іноземних інвестицій, кредитних вкладень в економіку області. Завершується реформування колективних сільськогосподарських підприємств. Зменшуються обсяги заборгованості по заробітній платі, недоїмка по платежах до Пенсійного фонду, в регіоні немає заборгованості по сплаті пенсій.

Позитивною тенденцією в промисловості стало поліпшення виробничих показників у галузях, орієнтованих на внутрішній ринок, насамперед у харчовій та легкій промисловості, де збільшення обсягів становить відповідно 52 та 36,9 відсотка.

У цілому, за 9 місяців 2000 року темп приросту обсягів промислового виробництва продукції складав 7,4 відсотка, тоді як у січні - вересні минулого року темп зниження обсягів дорівнював 3,5 відсотка.

За 9 місяців 2000 року обсяги виробництва збільшились у 17 регіонах області, тоді як за за 9 місяців 1999 року - лише в одинадцяти. З початку 2000 року найбільший приріст одержано в м. Первомайську, Березанському, Березнегуватському та Очаківському районах. 

Найбільшого спаду допущено в Миколаївському, Вознесенському, Врадіївському та Кривоозерському районах.

За 9 місяців поточного року частка бартеру у обсязі відвантаженої продукції становила 17,1 %. Порівняно з відповідним періодом минулого року частка бартеру скоротилась на 1,1 %. Скорочення рівня бартерних операції спостерігається майже у всіх галузях промисловості. Понад 82 відсотки загального обсягу бартеру області припадає на підприємства електроенергетики, машинобудування та легкої промисловості. Серед міст та районів області найбільші обсяги бартерних операцій - у м. Южноукраїнську, Врадіївському, Арбузинському, Миколаївському, Новобузькому районах.

Динамічно почало зростати виробництво товарів народного споживання. Якщо за 9 місяців 1999 року зниження обсягів виробництва становило 3,1 %, то за 9 місяців 2000 року приріст обсягів становив 49,5 % у тому числі по продовольчій групі - 57,9 %, по непродовольчій - 41,8 %.

Опрос