Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно порядка налогообложения дивидендов, полученных из Грузии резидентом Украины - физическим лицом, являющимся владельцем грузинского предприятия

Министерство доходов и сборов Украины
Письмо от 04.02.2014 № 660/С/99-99-12-01-03-14

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.02.2014 р. N 660/С/99-99-12-01-03-14

МДЗУ розглянуло звернення громадянина, яке надійшло на Урядову гарячу лінію 23.01.2014 р. стосовно порядку оподаткування дивідендів, отриманих з Грузії резидентом України - фізичною особою, яка є власником грузинського підприємства, і повідомляє.

Відповідно до положень ст. 3 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування, є складовою податкового законодавства України.

Згідно зі ст. 1 Конвенції між Урядом України і Урядом Грузії про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на дохід і на майно, від 14.02.97 р., що ратифікована Верховною Радою України (Закон України від 17.03.99 р. N 504-XIV) і набрала чинності 01.04.99 р. (далі - Конвенція), її положення застосовуються до осіб, які є резидентами однієї або обох Договірних Держав.

При застосуванні цієї Конвенції вираз "резидент однієї Договірної Держави" означає особу, яка за законодавством цієї Держави підлягає оподаткуванню в ній на підставі місця проживання, постійного місця перебування, місця знаходження керівного органу або місця реєстрації, або іншого аналогічного критерію. Цей термін, разом з тим, не включає особу, яка підлягає оподаткуванню в цій Державі, тільки якщо ця особа одержує доходи з джерел в цій Державі або стосовно майна, що в ній знаходиться (п. 1 ст. 4 Конвенції).

Відповідно до ст. 10 Конвенції дивіденди, що сплачуються компанією, яка є резидентом Договірної Держави, резиденту другої Договірної Держави, можуть оподатковуватись у цій другій Державі.

Опрос