Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно предоставления информационных материалов по проблемным вопросам

Управление Государственного казначейства
Письмо от 12.02.2008 № 7.1-10/744

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ В ЛУГАНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ЛИСТ

від 12.02.2008 р. N 7.1-10/744

На виконання службового розпорядження <...>, ГУДКУ в Луганській області надає інформаційні матеріали щодо проблемних питань <...>, а саме:

1. Яку кредиторську заборгованість вважати заборгованістю з терміном позовної давності, що минув? Який порядок списання заборгованості з терміном позовної давності, що минув? Які нормативно-правові акти регулюють списання такої заборгованості?

Як визначено в ст. 257 ЦК, загальний термін позовної давності становить 3 роки. Це означає, що на протязі трьох років (або більшого терміну, встановленого за згодою сторін) особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого права або інтересу. На протязі трьох років кредитор повинен вживати всіх заходів для стягнення заборгованості - вести претензійно-позовну роботу. Термін три роки застосовується до більшості зобов'язань, однак для деяких випадків законодавством установлені спеціальні терміни позовної давності. У відповідності з ч. 1 ст. 258 ЦК для окремих видів вимог може встановлюватися спеціальна позовна давність: скорочена або більш тривала в порівнянні із загальною позовною давністю.

Перебіг терміну позовної давності починається з дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про порушення свого права чи про особу, яка порушила його (ст. 261 ЦК).

Якщо термін виконання зобов'язання визначений у договорі, то перебіг терміну позовної давності починається з наступного дня після закінчення терміну виконання (ст. 261 ЦК).

Якщо термін виконання зобов'язань у договорі не визначений або визначений моментом вимоги, то перебіг терміну позовної давності починається з дня, коли у кредитора виникає право пред'явити вимогу про виконання зобов'язання (ст. 261 ЦК).

Опрос