Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О социальной и правовой защите военнослужащих и членов их семей" относительно психологической, медико-психологической и физической реабилитации членов семей военнослужащих, участников боевых действий и приравненных к ним лиц

Комментарий к проекту закона Украины от 10.11.2016 № 5384
Дата рассмотрения: 10.11.2016 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо психологічної, медико-психологічної та фізичної реабілітації членів сімей військовослужбовців, учасників бойових дій та прирівняних до них осіб" від 10 листопада 2016 року за N 5384, внесений народними депутатами України А. Лопушанским, М. Іоновою та І. Геращенко (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" N 2011-XII від 20 грудня 1991 року (надалі - Закон) відповідно до Конституції України визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.

Стаття 11 Закону встановлює право військовослужбовців на охорону здоров'я та медичну допомогу.

Сутність

Законопроект вносить зміни до частини 1 статті 11 Закону, згідно яких військовослужбовці, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, особи, звільнені з військової служби, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції чи виконували службово-бойові завдання в екстремальних (бойових) умовах, в обов'язковому порядку повинні пройти безоплатну психологічну, медико-психологічну та фізичну (зараз - психологічну, медико-психологічну) реабілітацію у відповідних центрах з відшкодуванням вартості проживання, харчування та проїзду (зараз - проїзду) до цих центрів і назад. Порядок проведення реабілітації та відшкодування вартості проживання, харчування та проїзду встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Проектом передбачено частину 1 статті 11 Закону доповнити новим положенням, відповідно до якого члени сімей військовослужбовців, учасників бойових дій та прирівняних до них осіб, осіб, звільнених з військової служби, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції чи виконували службово-бойові завдання в екстремальних (бойових) умовах, мають право пройти безоплатну психологічну, медико-психологічну та фізичну реабілітацію у відповідних центрах з відшкодуванням вартості проживання, харчування та проїзду до цих відповідних центрів і назад. Порядок проведення реабілітації та відшкодування вартості проживання, харчування та проїзду встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Зауваження

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос