Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно привлечения к уголовной ответственности за закрытие заведений здравоохранения и их отделений, осуществляющих сбор и переработку донорской крови во время проведения антитеррористической операции

Комментарий к проекту закона Украины от 08.04.2015 № 2606
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо притягнення до кримінальної відповідальності за закриття закладів охорони здоров'я та їх відділень, які здійснюють збір та переробку донорської крові під час проведення антитерористичної операції" від 8 квітня 2015 року за N 2606, внесений народними депутатами України І. Мельничуком, Б. Розенблатом та Р. Сольваром (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про донорство крові та її компонентів" N 239/95-ВР від 23 червня 1995 року регулює відносини, пов'язані з розвитком донорства крові та її компонентів, забезпеченням комплексу соціальних, економічних, правових і медичних заходів щодо організації донорства в Україні та задоволенням потреб охорони здоров'я в донорській крові, її компонентах і препаратах.

Кримінальний кодекс України від 5 квітня 2001 року має своїм завданням правове забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного устрою України від злочинних посягань, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання злочинам. Для здійснення цього завдання Кримінальний кодекс України визначає, які суспільно небезпечні діяння є злочинами та які покарання застосовуються до осіб, що їх вчинили.

Статтею 184 Кримінального кодексу України встановлено кримінальну відповідальність за:

- незаконну вимогу оплати за надання медичної допомоги в державних чи комунальних закладах охорони здоров'я (штраф до 1700 гривень або арешт на строк до 6 місяців);

- незаконне скорочення мережі державних і комунальних закладів охорони здоров'я (штраф до 17000 гривень або виправні роботи на строк до 2 років).

Сутність

Законопроектом передбачено доповнити Закон України "Про донорство крові та її компонентів" новою статтею 5-1, якою пропонується заборонити закриття державних установ, закладів охорони здоров'я та їх окремих відділень які здійснюють заготівлю, переробку, зберігання донорської крові та її компонентів в період проведення антитерористичної операції.

Опрос