Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 14 Закона Украины "Об обеспечении реализации жилищных прав жильцов общежитий" (относительно передачи общежитий в собственность территориальных общин)

Комментарий к проекту закона Украины от 07.04.2015 № 2589
Дата рассмотрения: 07.04.2015 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 14 Закону України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" (щодо передачі гуртожитків у власність територіальних громад)" від 7 квітня 2015 року за N 2589, внесений народними депутатами України О. Дроздиком, С. Драюком, Д. Сторожуком та іншими (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" N 500-VI від 4 вересня 2008 року (надалі - Закону) регулює правові, майнові, економічні, соціальні, організаційні питання щодо забезпечення реалізації конституційного права на житло громадян, які тривалий час на законних підставах проживають у гуртожитках, призначених для проживання одиноких громадян або для проживання сімей.

Стаття 14 Закону визначає особливості передачі гуртожитків у власність територіальних громад.

Сутність

Законопроект вносить зміни до частини 3 статті 14 Закону, згідно яких гуртожитки, що було включено до статутних капіталів товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), передаються у власність територіальної громади безоплатно або за умови компенсації вартості гуртожитку (зараз - передаються у власність територіальної громади за умови попередньої повної компенсації вартості гуртожитку або безоплатно, за умови згоди на це власника гуртожитку).

Відповідно до нової редакції частини 4 статті 14 Закону рішення про передачу гуртожитків у власність територіальних громад приймається товариством, створеним у процесі приватизації (корпоратизації), чи виконавчими органами місцевої влади або відповідними органами місцевого самоврядування у три місячний строк, на підставі звернення мешканців гуртожитку (зараз - рішення про передачу гуртожитків у власність територіальних громад приймають відповідні органи управління (уповноважені особи) власників гуртожитків або суд).

Опрос