Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О прожиточном минимуме" относительно усовершенствования процедуры формирования потребительской корзины и определения прожиточного минимума

Комментарий к проекту закона Украины от 27.02.2015 № 2238-1
Дата рассмотрения: 27.02.2015 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про прожитковий мінімум" щодо удосконалення процедури формування споживчого кошика і визначення прожиткового мінімуму" від 27 лютого 2015 року за N 2238-1, внесений народними депутатами України Н. Королевською, Ю. Солодом та С. Дунаєвим (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про прожитковий мінімум" N 966-XIV від 15 липня 1999 року (надалі - Закон) відповідно до статті 46 Конституції України дає визначення прожитковому мінімуму, закладає правову основу для його встановлення, затвердження та врахування при реалізації державою конституційної гарантії громадян на достатній життєвий рівень.

Стаття 3 Закону встановлює принципи формування наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг.

Прожитковий мінімум встановлюється Кабінетом Міністрів України після проведення науково-громадської експертизи сформованих набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів і набору послуг. Порядок проведення науково-громадської експертизи встановлюється на принципах соціального партнерства та затверджується Кабінетом Міністрів України. Прожитковий мінімум на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік. Прожитковий мінімум публікується в офіційних виданнях загальнодержавної сфери розповсюдження (стаття 4 Закону).

Опрос