Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О финансовых услугах и государственном регулировании рынков финансовых услуг" (относительно применения специальных ограничивающих мер)

Комментарий к проекту закона Украины от 04.02.2015 № 2021
Дата рассмотрения: 04.02.2015 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" (щодо застосування спеціальних обмежувальних заходів)" від 4 лютого 2015 року за N 2021, внесений народними депутатами України М. Поляковим, В. Івченком, Г. Кривошеєю та іншими (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" N 2664-III від 12 липня 2001 року встановлює загальні правові засади у сфері надання фінансових послуг, здійснення регулятивних та наглядових функцій за діяльністю з надання фінансових послуг.

Сутність

Законопроектом пропонується Закон України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" доповнити новою статтею 40-1, відповідно до якої органам державної влади та місцевого самоврядування України, державним, у том числі казенним підприємствам, установам та господарським товариствам, у статутному капіталі яких державна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків, їх дочірнім підприємствам, а також підприємствам і господарським товариствам, у статутному капіталі яких 50 та більше відсотків належать державним, у тому числі казенним підприємствам і господарським товариствам, у статутному капіталі яких державна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків, забороняється користуватися послугами фінансових установ, власниками, істотними учасниками та/або кінцевими вигодоодержувачами яких є фізичні чи юридичні особи іноземної держави, яку Верховною Радою України визнано державою-агресором.

Позитив

Законопроект спрямований на унеможливлення співпраці органів державної влади та місцевого самоврядування зі суб'єктами господарювання, власниками чи істотними учасниками яких є фізичні та юридичні особи іноземної держави - агресора.

Зауваження

Опрос