Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Уголовный кодекс Украины (относительно ответственности за публичные призывы к уклонению от призыва по мобилизации)

Комментарий к проекту закона Украины от 29.01.2015 № 1886
Дата рассмотрения: 29.01.2015 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за публічні заклики до ухилення від призову за мобілізацією)" від 29 січня 2015 року за N 1886, внесений народними депутатами України А. Геращенком, Б. Філатовим та А. Артеменком (перше читання)

Історія питання

Кримінальний кодекс України від 5 квітня 2001 року має своїм завданням правове забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного устрою України від злочинних посягань, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання злочинам. Для здійснення цього завдання Кримінальний кодекс України визначає, які суспільно небезпечні діяння є злочинами та які покарання застосовуються до осіб, що їх вчинили.

Сутність

Законопроектом передбачено доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею, якою пропонується встановити кримінальну відповідальність за:

- публічні заклики до ухилення від призову за мобілізацією, а також розповсюдження, виготовлення чи зберігання матеріалів із закликами до вчинення таких дій (обмеження волі на строк до 2 років або позбавлення волі на той самий строк з конфіскацією і знищенням відповідних матеріалів, а також конфіскацією засобів (знарядь) їх виготовлення та розповсюдження);

Опрос