Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины относительно усиления защиты прав на недвижимое имущество

Комментарий к проекту закона Украины от 10.12.2014 № 1385
Дата рассмотрения: 10.12.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення захисту прав на нерухоме майно" від 10 грудня 2014 року за N 1385, внесений народним депутатом України А. Яценком (перше читання)

Історія питання

Кримінальний кодекс України від 5 квітня 2001 року має своїм завданням правове забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного устрою України від злочинних посягань, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання злочинам. Для здійснення цього завдання Кримінальний кодекс України визначає, які суспільно небезпечні діяння є злочинами та які покарання застосовуються до осіб, що їх вчинили.

Стаття 162 Кримінального кодексу України встановлює кримінальну відповідальність за:

- незаконне проникнення до житла чи до іншого володіння особи, незаконне проведення в них огляду чи обшуку, а так само незаконне виселення чи інші дії, що порушують недоторканність житла громадян (штраф від 850 до 1700 гривень або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 3 років);

- вищезазначені дії, вчинені службовою особою або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування (позбавлення волі на строк від 2 до 5 років).

Сутність

Опрос