Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственной службе" (относительно обязательного владения украинским языком должностными и служебными лицами органов государственной власти)

Комментарий к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1201
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" (щодо обов'язкового володіння українською мовою посадовими та службовими особами органів державної влади)" від 2 грудня 2014 року за N 1201, внесений народними депутатами України М. Головком, О. Осуховським, Ю. Левченком та іншими (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про державну службу" N 3723-XII від 16 грудня 1993 року (надалі - Закон) регулює суспільні відносини, які охоплюють діяльність держави щодо створення правових, організаційних, економічних та соціальних умов реалізації громадянами України права на державну службу. Закон визначає загальні засади діяльності, а також статус державних службовців, які працюють в державних органах та їх апараті.

Відповідно до статті 1 Закону державна служба в Україні - це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів.

Сутність

Відповідно до законопроекту державна служба ґрунтується, в тому числі, на недопущенні публічних проявів зневаги до української мови, знущання чи глуму з неї, а також її дискредитації (зміни до статті 3 Закону).

Законопроект вносить зміни до статті 4 Закону, згідно яких право на державну службу мають громадяни України, які зокрема, володіють українською мовою на рівні, необхідному для виконання ними їхніх посадових обов'язків.

Опрос