Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственной службе" (относительно обязательного владения украинским языком должностными и служебными лицами органов государственной власти)

Комментарий к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1201
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" (щодо обов'язкового володіння українською мовою посадовими та службовими особами органів державної влади)" від 2 грудня 2014 року за N 1201, внесений народними депутатами України М. Головком, О. Осуховським, Ю. Левченком та іншими (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про державну службу" N 3723-XII від 16 грудня 1993 року (надалі - Закон) регулює суспільні відносини, які охоплюють діяльність держави щодо створення правових, організаційних, економічних та соціальних умов реалізації громадянами України права на державну службу. Закон визначає загальні засади діяльності, а також статус державних службовців, які працюють в державних органах та їх апараті.

Відповідно до статті 1 Закону державна служба в Україні - це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів.

Сутність

Відповідно до законопроекту державна служба ґрунтується, в тому числі, на недопущенні публічних проявів зневаги до української мови, знущання чи глуму з неї, а також її дискредитації (зміни до статті 3 Закону).

Законопроект вносить зміни до статті 4 Закону, згідно яких право на державну службу мають громадяни України, які зокрема, володіють українською мовою на рівні, необхідному для виконання ними їхніх посадових обов'язків.

Статтю 4 Закону законопроект доповнює новою частиною, відповідно до якої посадові та службові особи органів державної влади зобов'язані складати іспит з української мови для підтвердження необхідного рівня володіння нею під час виконання ними службових обов'язків. Порядок проведення іспитів затверджується Кабінетом Міністрів України.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос