Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 255 Уголовного кодекса Украины (относительно установления уголовной ответственности для "воров в законе")

Комментарий к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1188
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 255 Кримінального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності для "злодіїв в законі")" від 2 грудня 2014 року за N 1188, внесений народними депутатами України А. Геращенком, І. Єфремовою, І. Котвіцьким та іншими (перше читання)

Історія питання

Кримінальний кодекс України від 5 квітня 2001 року має своїм завданням правове забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного устрою України від злочинних посягань, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання злочинам. Для здійснення цього завдання Кримінальний кодекс України визначає, які суспільно небезпечні діяння є злочинами та які покарання застосовуються до осіб, що їх вчинили.

Статтею 255 Кримінального кодексу України встановлена кримінальна відповідальність за створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину, а також керівництво такою організацією або участь у ній, або участь у злочинах, вчинюваних такою організацією, а також організація, керівництво чи сприяння зустрічі (сходці) представників злочинних організацій або організованих груп для розроблення планів і умов спільного вчинення злочинів, матеріального забезпечення злочинної діяльності чи координації дій об'єднань злочинних організацій або організованих груп (позбавлення волі на строк від 5 до 12 років).

Відповідно до частини 2 статті 255 Кримінального кодексу України звільняється від кримінальної відповідальності особа, крім організатора або керівника злочинної організації, за вчинення вищезазначеного злочину, якщо вона добровільно заявила про створення злочинної організації або участь у ній та активно сприяла її розкриттю.

Сутність

Опрос