Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в Закон Украины "О реабилитации жертв политических репрессий на Украине" и некоторые другие законы Украины относительно упорядочения выплат жертвам политических репрессий

Комментарий к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1170
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" та деяких інших законів України щодо впорядкування виплат жертвам політичних репресій" від 2 грудня 2014 року за N 1170, внесений народним депутатом України Ю. Шухевичем (перше читання)

Історія питання

Законом України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" N 962-XII від 17 квітня 1991 року (надалі - Закон) ліквідуються наслідки беззаконня, допущені з політичних мотивів до громадян України, поновлюються їх права, встановлюються компенсація за незаконні репресії та пільги реабілітованим.

Встановлено для осіб, які відбували покарання у вигляді позбавлення волі або примусового поміщення у лікувальні заклади і згодом реабілітовані відповідно до статті 1 Закону, грошову компенсацію у розмірі однієї мінімальної заробітної плати за кожний місяць позбавлення волі, але не більш як 75 мінімальних заробітних плат. Одноразово як грошова компенсація реабілітованій особі виплачується до 15 мінімальних заробітних плат, а решта належних грошей - протягом наступних п'яти років. У разі можливості, на вимогу реабілітованого, вся нарахована грошова компенсація може бути виплачена одноразово. Виплата компенсації спадкоємцям не проводиться, крім випадків, коли компенсація була нарахована, але не отримана реабілітованим (частина 1 статті 5 Закону).

Сутність

У назві Закону проектом пропонується замінити словосполучення "на Україні" словосполученням "в Україні".

Відповідно до нової редакції частини 1 статті 5 Закону для осіб, які реабілітовані відповідно до статті 1 Закону, за кожний місяць позбавлення волі або примусового поміщення у лікувальні заклади, встановлюється грошова компенсація у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, що встановлена законами України на день виплати цієї компенсації. Виплата компенсації спадкоємцям не проводиться, крім випадків, коли компенсація була нарахована, але не отримана реабілітованою особою.

Опрос