Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об основах государственной языковой политики" (относительно обеспечения статуса украинского языка как единого государственного и равенства региональных языков или языков меньшинств)

Комментарий к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1148
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про засади державної мовної політики" (щодо забезпечення статусу української мови як єдиної державної та рівності регіональних мов або мов меншин)" від 2 грудня 2014 року за N 1148, внесений народним депутатом України В. Петьовкою (перше читання)

Історія питання

Відповідно до статті 1 Закону України "Про засади державної мовної політики" N 5029-VI від 3 липня 2012 року (надалі - Закон) державна мова - це закріплена законодавством мова, вживання якої обов'язкове в органах державного управління та діловодства, установах та організаціях, на підприємствах, у державних закладах освіти, науки, культури, у сферах зв'язку та інформатики тощо.

Право мовного самовизначення встановлено статтею 3 Закону.

Якщо чинним міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлені інші правила, ніж ті, що передбачені в законодавстві України про мови, то застосовуються норми, які містять більш сприятливі положення щодо прав людини (частина 2 статті 4 Закону).

Статтею 10 Закону встановлено наступне:

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос