Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно недопущения блокирования деятельности средств массовой информации)

Комментарий к проекту закона Украины от 28.11.2014 № 1119
Дата рассмотрения: 28.11.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо недопущення блокування діяльності засобів масової інформації)" від 28 листопада 2014 року за N 1119, внесений народними депутатами України Ю. Левченком, О. Осуховським, А. Іллєнком та іншими (перше читання)

Відповідно до статті 5 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" цензура інформаційної діяльності телерадіоорганізації забороняється. Телерадіоорганізація є незалежною у визначенні змісту програм та передач. Не вмотивоване законодавством України втручання органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, громадських чи релігійних об'єднань, їх посадових осіб чи працівників, а також власників у сферу професійної діяльності телерадіоорганізацій не допускається..

Свобода слова і вільне вираження у друкованій формі своїх поглядів і переконань гарантуються Конституцією України і відповідно до Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" означають право кожного вільно і незалежно шукати, одержувати, фіксувати, зберігати, використовувати та поширювати будь-яку інформацію за допомогою друкованих засобів масової інформації, крім випадків, визначених законом, коли обмеження цього права необхідно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя. Друковані засоби масової інформації є вільними. Забороняється створення та фінансування державних органів, установ, організацій або посад для цензури масової інформації. Не допускається вимога попереднього погодження повідомлень і матеріалів, які поширюються друкованими засобами масової інформації, а також заборона поширення повідомлень і матеріалів з боку посадових осіб державних органів, підприємств, установ, організацій або об'єднань громадян, крім випадків, коли посадова особа є автором поширюваної інформації чи дала інтерв'ю. Держава гарантує економічну самостійність та забезпечує економічну підтримку діяльності друкованих засобів масової інформації, запобігає зловживанню монопольним становищем на ринку з боку видавців і розповсюджувачів друкованої продукції. Заходи, спрямовані на забезпечення економічної підтримки діяльності друкованих засобів масової інформації, визначаються Кабінетом Міністрів України. (стаття 2 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні").

Сутність

Відповідно до законопроекту арешт рахунків чи майна, що належить телерадіоорганізаціям та друкованим засобам масової інформації допускається виключно у встановлених законом випадках на підставі рішення суду (зміни до статті 5 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" та статті 2 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні").

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 152 Цивільного процесуального кодексу України, статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України, статті 67 Господарського процесуального кодексу України, згідно яких не допускається забезпечення позову шляхом накладення арешту на рахунки чи майно, що належить засобам масової інформації, які діють на підставі Закону України "Про телебачення і радіомовлення" та Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", заборони або встановлення обов'язку вчиняти певні дії при здійсненні ними інформаційної діяльності.

Опрос